دوربین مدار بسته دید در شب

دوربین مدار بسته دید در شب

میلیون ها نفر در سراسر دنیا برای حفاظت از اموال خود، حفاظت فیزیکی از خانواده خود یا حمایت از مشاغل خود به دوربین های مدار بسته اعتماد می کنند. دوربین های مداربسته دید در شب تنها دوربین هایی هستند که می توانند سطح معینی از حفاظت را به صورت 24 ساعته تضمین نمایند که همین موضوع باعث محبوبیت بسیار زیاد آنها شده است. اما، مانند هر زمینه دیگر در صنعت فناوری، رقابت نه تنها به طور کلی به عملکرد بهتر، بلکه به گسترش ویژگی ها و فناوری ها منجر می شود. دوربین های مداربسته دید در شب نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

بنابراین با توجه به رقابتی که در بازار این دوربین ها وجود دارد و تنوع بالای آنها، این که چگونه دوربین دید در شبی را انتخاب می کنید و چه پارامترهای دوربین امنیتی دید در شب برای ملک یا تجارت شما اهمیت دارد، از موضوعاتی است که در هنگام خرید دوربین مداربسته دید در شب باید به آنها توجه نمود. در این مطلب به معرفی دوربین های مدار بسته در شب و ویژگی هایی که برای خرید این دوربین ها باید به آن توجه نمود پرداخته شده است.

 دوربین مدار بسته دید در شب چیست

کمبود روشنایی در طول شب باعث می شود تا دوربین های مدار بسته نصب شده در فضای بیرونی ساختمان قادر به نمایش تصاویر به طور واضح نباشند. حتما می دانید که به دلیل کمبود نور در تاریکی شب، اکثر سرقت ها در این ساعات از شبانه روز اتفاق می افتد و به همین دلیل نیاز است تا به نحوی امنیت ساختمان در طول شب تامین گردد. بسیاری از دوربین های مدار بسته دارای قابلیتی به نام دید د شب می باشند که باعث می شود از طریق امواج مادون قرمز امکان رویت اجسام حتی در نور کم وجود داشته باشد. این دوربین ها در هنگام شب، ال ای دی مادون قرمز خود را روشن کرده و سبب دیده شدن اشیا در نور کم می گردند. وجود دوربین مدار بسته دید در شب در اماکن مختلف تجاری و مسکونی ضروری می باشد و نیاز است تا در رابطه با آن اطلاعاتی را کسب نمود.

عملکرد دوربین مدار بسته دید در شب به چه صورت است

به منظور مشاهده در شب، بیشتر دوربین های مدار بسته از فناوری مادون قرمز (IR) استفاده می کنند. اگر به دوربین های مداربسته با قابلیت دید در شب نگاه کنید، متوجه می شوید که آنها توسط تعدادی LED کوچک احاطه شده اند. این LEDها در شب نور مادون قرمز منتشر می کنند که به دوربین اجازه می دهد حتی در تاریکی مطلق نیز ببیند.

نور مادون قرمز برای چشم انسان قابل مشاهده نیست، به همین دلیل سارقین نمی توانند فعال بودن دوربین مداربسته را ببینند؛ به این دلیل که نور مادون قرمز دارای طول موج طولانی تر و فرکانس کمتری نسبت به نور مرئی است. به طور کلی، این بدان معنی است که حتی اگر دوربین شما نور را ساطع می کند، می تواند یک تصویر واضح ایجاد نماید و قسمت بیرونی دارایی شما در تاریکی کامل باقی خواهد ماند.

آیا دوربین های مدار بسته دید در شب سیاه و سفید هستند

بیشتر دوربین های مداربسته در طول شب به صورت سیاه و سفید کار می کنند و بسیاری از دوربین های امنیتی در ساعات تاریکی از یک فیلتر تک رنگ استفاده می کنند. ایین دوربین ها در طول روز به صورت رنگی کار می کنند، اما با پایین آمدن سطح نور به فیلتر تک رنگ تغییر می یابند.

علاوه بر آن، بسته به مدل دقیق دوربینی که انتخاب می کنید، بعضی از دوربین ها دارای فیلتر برش IR هستند؛ وقتی این دوربین ها نور روز را تشخیص می دهند، فیلتر را برای جلوگیری از نور مادون قرمز اعمال می کنند که باعث می شود رنگ ها دقیق باشند. سپس فیلتر به طور خودکار در شب برداشته می شود. دوربین های مادون قرمز نه تنها می توانند در شرایط تاریکی مطلق ببینند، بلکه می توانند از طریق دود، گرد و غبار و مه حرکت کنند و یک تصویر واضح را ثبت کنند. به علاوه، نصب آنها می تواند ارزان تر از تصور شما باشد.

چگونه می توانم بدانم که دوربین در شب چقدر خوب می بیند

یکی از اصلی ترین راه هایی که می توانید تشخیص دهید دوربین مداربسته شما در تاریکی چقدر قادر به دیدن است، بررسی میزان لوکس آن می باشد. از نظر عامیانه، اصطلاح لوکس نشان دهنده میزان نوری است که دوربین برای ارائه یک عکس با کیفیت خوب نیاز دارد. هرچه مقدار لوکس دوربین کمتر باشد، میزان نور مورد نیاز دوربین نیز کمتر خواهد بود. دوربین های مادون قرمز دید در شب واقعی در تاریکی مطلق قادر به دیدن خواهند بود، به این معنی که شما اغلب یک عدد لوکس 0/0 را برای یک دوربین امنیتی مادون قرمز مشاهده خواهید کرد.

علاوه بر بررسی میزان لوکس، باید بررسی کنید که دوربین مدار بسته دید در شب چند LED در خود تعبیه کرده است. هرچه دوربین دارای LED های بیشتری باشد، قادر به دیدن بیشترتصاویر و کیفیت بالاتر آنها خواهد بود. با این حال، به یاد داشته باشید که ممکن است شما لزوماً تمایل به نظارت طولانی مدت نداشته باشید، به خصوص اگر در حال کنترل منطقه نزدیک به خانه خود هستید؛ که در این صورت نیازی نیست دوربین شما از تعداد ال ای دی های زیادی برخوردار باشد.

ویژگی های یک دوربین مدار بسته دید در شب خوب

انواع مختلفی از دوربین های امنیتی در بازار وجود دارد که متناسب با طیف وسیعی از نیازها است. اگر به سیستمی برای جلوگیری از ورود مجرمان و اشرار که معمولاً شب ها اقدام به دزدی می کنند، نیاز دارید، یک دوربین دید در شب با وضوح بالا ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن می گردید. این دوربین ها می توانند فیلم هایی با کیفیت بالا حتی در شرایط تاریک محیط ضبط کنند.

ویژگی های دوربین مدار بسته دید در شب

در این مقاله، ما چندین ویژگی اصلی یک دوربین امنیتی دید در شب خوب را توضیح داده ایم. این به شما کمک می کند تا تصمیم بهتری برای خرید بگیرید.

  1. رنگ یا B&W

اگر می خواهید دوربین را در نقطه ای نصب کنید که هم در روز و هم در شب روشن باشد، می توانید یک دوربین امنیتی رنگی انتخاب کنید. با این حال، برای راهروهای تاریک و مناطق بدون نور محیط، به دوربین های امنیتی دید در شب نیاز دارید. بسیاری از دوربین های امنیتی رنگی دارای فیلتر مادون قرمز هستند که دید در شب یکپارچه را فراهم می کند. با همان قیمت، وضوح یک دوربین امنیتی سیاه و سفید معمولاً بهتر از یک دوربین رنگی خواهد بود. بسیاری از دوربین های دید در شب با استفاده از نور مادون قرمز که توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست، منطقه تاریک را دارای نور می کنند و بنابراین عکس ها یا فیلم ها را با وضوح بالا ضبط می نمایند.

  1. دوربین های بی سیم یا سیم دار

بسیاری از افراد اغلب در انتخاب سیستم های دوربین امنیتی بی سیم یا بی سیم دچار اشتباه می شوند. برای تصمیم گیری باید در مورد هر دو نوع دوربین چند نکته را درک کنید. ایده آل این است که برای مکان ها و نقاط گسترده، یک دوربین امنیتی HD سیم دار را انتخاب نمایید، به شرطی که بتوان آنها را از سیم متصل کرد. سیم ها و دوربین ممکن است به راحتی برای سارقین قابل مشاهده باشد، که ممکن است آنها را از سرقت منصرف نموده و یا اجازه دهد از میدان دید خود فرار کنند.

از طرف دیگر، سیستم های دوربین بی سیم به راحتی در نقاط صعب العبور قابل نصب می باشند. این دوربین ها سادگی به یک دید واضح بین گیرنده و فرستنده احتیاج دارند. بزرگترین مزیت نصب دوربین های امنیتی بی سیم مخفی بودن دوربین ها و سیم ها در مواقعی که تمایل ندارید کسی در رابطه با نصب دوربین های شما چیزی بداند، است.

  1. استفاده از دوربین در فضای باز یا داخلی

وقتی قصد خرید دوربین دید در شب با وضوح بالا را دارید، نقطه دقیق نصب دوربین را باید در نظر بگیرید. اگر می خواهید دوربین را بیرون، نزدیک محل عبور یا ورودی ساختمان نصب کنید باید دوربین را در محدوده ای از شرایط نوری قرار دهید تا بتواند تصاویر با وضوح بالا را در شب های تاریک بدون ماه ضبط کند. یک دوربین قوی باید از یک لنز قدرتمند که در برابر باران، برف، طوفان و تگرگ بهترین عملکرد را داشته باشد، برخوردار باشد. برای نصب دوربین در فضای بسته، می توانید از دوربین ساده تری استفاده کنید زیرا نیازی به شرایط سخت آب و هوایی نخواهد داشت.

  1. استفاده از یک یا چند دوربین

هنگامی که شما روی یک دوربین امنیتی سرمایه گذاری می کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا بهتر است یکی از بهترین دوربین های دید در شب را در نزدیکی ورودی خانه خود نصب کرد یا چندین دوربین را در نقاط مختلف مانند ورودی، حصار حیاط خلوت، راهرو، اتاق پذیرایی و غیره؟ پاسخ به این سوال کاملا به نیازهای شخصی شما بستگی دارد. اکثر شرکت ها، سیستم های دوربین امنیتی با چندین دوربین ایجاد می کنند که می تواند برای نظارت محیطی، خارجی و داخلی استفاده شود و در واقع هیچ نقطه کوری وجود نداشته باشد.

آموزشگاه فن آموزان برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان