درآمد و سرمایه مورد نیاز شغل نصب دوربین مدار بسته

درآمد و سرمایه مورد نیاز شغل نصب دوربین مدار بسته

تامین امنیت در جامعه یکی از مواردی است که باید اهمیت زیادی برای آن قائل شد و کشورهای مختلف تجهیزات مختلفی را برای ایجاد امنیت در جوامع مختلف طراحی کرده اند. در این مقاله نصب دوربین مدار بسته به همراه میزان درآمد و سرمایه آن را بررسی می‌کنیم.

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا در سال های اخیر افراد برای تامین امنیت و حفاظت از ساختمان های خود از ابزارهایی استفاده نمایند تا از به وجود آمدن سرقت و سوء استفاده جلوگیری گردد.

دوربین های مدار بسته سال هاست که وارد بازار شده اند و مورد استقبال فراوانی قرار گرفته اند. برای نصب این دوربین ها نیاز به مهارت و تخصص می باشد و افرادی که در حوزه دوربین های مدار بسته کار می کنند دارای درآمد بالایی می باشند.

شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته از جمله مشاغلی است که به علت درآمد بالا افراد زیادی جذب آن شده اند و تمایل به کار در این زمینه می باشند. در این مطلب به آشنایی با بازار کار شغل نصب دوربین مدار بسته و میزان درآمد حاصل از آن پرداخته شده است. شغل نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته چیست و در چه مواردی استفاده می شود؟

Closet circuit television یا دوربین مدار بسته نوعی از تجهیزات امنیتی است که از آن جهت حفظ امنیت و نظارت بر ساختمان ها استفاده می شود. ساختار دوربین های مدار بسته از یک دوربین برای تصویربرداری و یک DVR یا NVR برای انتقال تصاویر به حافظه و ضبط و ذخیره تشکیل شده است.

سنسور تصویر از اجزای تشکیل دهنده دوربین مدار بسته می باشد که از دو نوع CCD و CMOS  تشکیل شده است. لنزهای مختلفی در دوربین های مختلف به کار رفته است که هر یک رزولوشن مشخصی را به ما می دهد و کیفیت تصاویر مختلفی را ایجاد می کند.

بدنه های به کار رفته در دوربین های مختلف، متفاوت بوده و در مدل های متنوعی مانند مینیاتوری، اسپیددام، بولت، باکس، کیوب و … تولید می شود.

دوربین های مدار بسته را در فروشگاه های بزرگ و ساختمان های تجاری مختلف برای حفاظت و جلوگیری از سرقت به کار می برند. همچنین شرکت ها و سازمان های مختلف که دارای بخش های متنوعی می باشند از دوربین مدار بسته برای کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان شرکت استفاده می کنند.

این کار باعث می شود تا ورود و خروج کارکنان و سایر افراد در شرکت کنترل گشته و  کیفیت کار در شرکت بالاتر رود و همچنین از اسناد و مدارک مهمی که در ادارات وجود دارد محافظت گردد.

انواع مختلف دوربین های مدار بسته

دوربین های مدار بسته را در انواع مختلفی تولید می کنند که هر یک دارای امکانات ویژه ای بوده و در موارد به خصوصی به کار می روند.

قبل از این که اقدام به نصب دوربین مدار بسته در ساختمان خود نمایید نیاز است تا با انواع مدل های دوربین های مدار بسته و همچنین برندهای مختلفی که برای آن در بازار موجود می باشد تحقیق نمایید تا بتوانید متناسب با نیاز خود به انتخاب دوربین مدار بسته بپردازید.

تکنولوژی های مختلفی در ساخت دوربین های مدار بسته به کار رفته است که باید در هنگام خرید به این ویژگی ها توجه نمود. دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی مانند دوربین مدار بسته آنالوگ، دوربین مدار بسته HD و دوربین مدار بسته تحت شبکه وجود دارند.

قدیمی ترین نسل دوربین های مدار بسته دوربین ها آنالوگ می باشند که دارای سیستم ساده تری نسبت به بقیه دوربین ها می باشند و بالطبع از قیمت پایین تری نیز برخوردار می باشند.

دوربین های اچ دی کیفیت بالاتری از تصاویر را تهیه می کنند که رزولوشن بالایی داشته و قابلیت انتقال تصاویر بر روی موبایل و یا تبلت را دارند. دوربین های تحت شبکه نیز از کیفیت بسیار بالایی بهره مند بوده و قابلیت ها و امکانات ویژه ای را دارند.انواع مختلف دوربین های مدار بسته

معرفی شغل نصب دوربین مدار بسته

امروزه یکی از دغدغه هایی که برای اکثر جوانان وجود دارد شغل می باشد.با توجه به شرایط اقتصادی بدی که کشور ما در سال های اخیر داشته است داشتن شغلی که بتواند درآمد بالایی برای فرد ایجاد کند و همچنین دارای ثبات باشد ممکن است به سختی برای فرد به وجود آید.

با توجه به این که افراد و سازمان های مختلف برای تامین امنیت ساختمان های خود از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند می توان گفت که افرادی که در حوزه فروش یا نصب و تعمیرات این تجهیزات فعالیت دارند می توانند امنیت شغلی بالایی داشته باشند.

نصب دوربین مدار بسته از عهده افراد عادی خارج بوده و نیاز به متخصص در این کار می باشد در نتیجه شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته می تواند درآمد بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

بازار کار و میزان درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته

مسلما قبل از راه اندازی و شروع هر کاری نیاز است تا از بازار کار و میزان درآمدی که برای فرد خواهد داشت اطلاعات لازم را کسب نمود. معمولا مشاغل فنی درآمد بالایی را برای افراد در پی خواهند داشت. شغل نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته نیز یک شغل فنی محسوب شده که مشتریان زیادی نیز دارد.

حتما مشاهده کرده اید که در سال های اخیر استفاده از دوربین های مدار بسته در فضاهای مختلف گسترش زیادی یافته است و علاوه بر مکان های خصوصی، ادارات و سازمان های دولتی اقدام به نصب دوربین های مدار بسته به صورت گسترده می کنند.

افرادی که در حوزه نصب دوربین های مدار بسته فعال هستند می توانند با پروژه های مختلفی قرارداد ببندند و سیستم دوربین های مدار بسته آنها را تامین نمایند و همچنین در صورت خراب شدن و به وجود آمدن مشکل در سیستم دوربین مدار بسته مکان های مختلف اقدام به تعمیر آنها نمایند؛ در نتیجه میزان درآمدی که از این شغل حاصل می شود قابل توجه بوده و می تواند پس اندازی برای فرد داشته باشد.

اما به علت این که روز به روز بر میزان استفاده از دوربین های مدار بسته افزوده می شود و افراد مختلفی برای نصب این تجهیزات تمایل نشان می دهند، می توان پیش بینی کرد که فرا گرفتن این حرفه و وارد شدن در این شغل، نه تنها امروز بلکه در سال های آینده نیز می تواند درآمد زایی خوبی برای افراد داشته باشد.

نکته قابل توجه این است که افرادی که حرفه نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته را فرا می گیرند علاوه بر ایران می توانند در خارج از کشور از این مهارت فنی استفاده نموده و در آنجا هم به این شغل مشغول شوند.

مدرکی که بابت این مهارت از طرف فنی و حرفه ای داده می شود بین المللی بوده و در کشورهای دیگر نیز دارای اعتبار خواهد بود. در کشورهای دیگر نیز مانند ایران این شغل درآمد زایی بالایی برای فرد ایجاد کرده و آینده روشنی خواهد داشت.میزان درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته

میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شغل نصب دوربین های مدار بسته

یکی از دغدغه هایی که معمولا افراد برای راه اندازی یک شغل با آن مواجه می باشند سرمایه اولیه ای است که باید داشته باشند.

در شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته تنها سرمایه ای که مورد نیاز است آموزش نصب دوربین مداربسته  می باشد و سرمایه مالی آنچنانی برای شروع به کار نیاز نخواهد بود.

تجهیزات و دستگاه های سنگین و خاصی نیز برای انجام این کار مورد نیاز نیست و تنها ابزار کار ساده ای که نیاز به هزینه خاصی ندارد می تواند به فرد برای شروع به کار کمک نماید.

افرادی که در این زمینه تخصص پیدا می کنند می توانند در صورت توان، اقدام به راه اندازی یک مغازه نمایند و به صورت مستقل شروع به کار کنند و یا این که با شرکت های مختلف قرارداد بسته و به صورت سیار کار کنند.

نحوه ورود به شغل نصب دوربین مدار بسته

برای این که بتوانید وارد شغل نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته شوید در ابتدا باید مهارت و دانش خود را در این رابطه افزایش دهید. برای این کار آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که به آموزش به افراد علاقمند در این زمینه می پردازند.

برای ثبت نام در این آموزشگاه ها در ابتدا باید دقت کرد که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و مدرک فنی و حرفه ای را پس از گذراندن دوره به فرد ارائه دهند.

آموزشگاه فن آموزان یکی از آموزشگاه هایی است که در تهران دوره های مختلف فنی از جمله دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته را برگزار می کند و پس از گذراندن این دوره ها به افراد مدرک داده و به بازار کار معرفی می کند.

این آموزشگاه ها به ارائه دوره های تئوری و عملی پرداخته و سرفصل های مختلفی را به کارآموزان آموزش می دهند.

افرادی که این دوره را طی می کنند می توانند در مراکز مختلفی مشغول به کار شوند که از آن جمله می توان به نصاب دوربین های مدار بسته در راهنمایی و رانندگی، نصاب دوربین های مدار بسته در مراکز نظامی و انتظامی و محافظت و نگهداری از دوربین های مدار بسته موجود در این سازمان ها، فعالیت در ادارات و شرکت های مختلف و مدارس و دانشگاه ها به عنوان نصاب دوربین های مدار بسته، تدریس در آموزشگاه های مختلف در حوزه دوربین های مدار بسته، تاسیس و راه اندازی مغازه و فعالیت در حوزه فروش و تعمیرات و نصب دوربین مدار بسته و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان