برخی از ویژگی دوربین مدار بسته آی پی IP66/67

ویژگی دوربین مداربسته آی پی : مقاوم در برابر باران و گرد و غبار، محافظ دوربین اجازه استفاده از آن را در محیط های خیلی سرد و یا گرم را می دهد. در محیط های بسیار گرم یا سرد از جمله در کویر و یا آب و هوای برفی، برای اطمینان از عملکردثابت دوربین در luousing ساخته شده جعبه محافظ) به بخاری و فن نیاز خواهد بود. بطو کلی این محافظ باید حداقل دارای امتیاز برای فراهم آوردن حفاظت کافی برای اجزای دوربین باشد.

فیلتر مادون قرمز IR- Cut filter): یک شاتر مکانیکی که بین لنز و سنسور تصویر قرار می گیرد که توسط موتور و یا آهنربای مغناطیسی کنترل می شود. زمانی که کلید آن روشن است نور مادون قرمز  عبور می کند و تصاویر در مد سیاه و سفید که به نور مادون قرمز حساس تر هستند می روند.

Tamper detection: قابلیتی که می تواند دستکاری روی دوربین را تشخیص داده و با آلارم دادن واکنش نشان دهد. دستکاری هایی مانند تغییر جهت دوربین Tedirection)، نامتمرکز کردن defocused)، مسدود کردن جلوی دوربین blocked)، و یا رنگ اسپری کردن Spray printed این قابلیت اجازه نصب این دوربین ها را در مکانهای مستعدی مانند زندانها و ایستگاه های حمل ونقلی و ..

POWer OVer Ethernet: دوربین های شبکه معمولی نیاز به یک کابل برق برای تامین برق و یک کابل اینترنت برای انتقال داده ها دارند. POE توسط استاندارد 802.توسعه داده شده است که اجازه می دهد تامین برق توسط همان کابل اینترنت صورت بگیرد و بنابراین استفاده از کابلهای برق حذف می شود. با اتصال یک دوربینی که POE را پشتیبانی می کند به یک سویئیچی با POE نیازی به کابل های برق اضافه نخواهد شد.

دوربین مداربستهآی پی IP66 67

فشرده سازی H264 ,MPEG نرخ فشرده سازی بالاتری را دارد و می تواند پهنای باند را بیشتر کاهش بدهد. ولی هنگام فشرده سازی و خارج کردن از حالت فشرده سازی نیاز به فریم های کلیدی و متوالی قبلی دارد.H264 روش های فشرده سازی کارآمدتر با حرکت جستجو و پیش بینی دقیق تر را فراهم می کند.

تکنولوژی در هنگام فیلم برداری در شرایطی که نور زمینه زیاد است یا تابش خیره کننده ای وجود دارد که اغلب در اطراف ورودی ساختمان ها، در دستگاه های خود پرداز و یا کنار پنجره است به کار می آید. در هر دو منطقه تاریک و روشن جزئیات از دست می روند. با افزایش تکنولوژی نور نامتعادل جبران می شود و جزئیات در سراسر میدان دید برای شناسایی تصویر نشان داده می شود.

 :Motion detectionبرای ضبط تصاویر بر اساس شناسایی حرکت در تصویر

Alarm Trigger: ویژگی اصلی قابلیت شناسایی حرکت در تصویر می باشد. بدین صورت که در یک تصویر ثابت اگر یک شی و یا یک انسان اقدام به حرکت نماید آن را شناسایی می کند و می توان رویدادی را برای آن انتخاب نمود تا در زمان شناسایی حرکت عملی را انجام دهد. برای مثال اینکه اگر شخصی وارد این منطقه شد یا شیی به آنجا ورود پیدا کرد آژیر خطر به صدا در بیاید یا عکس العمل دیگری نشان دهد Alarm Trigger قادر است تا از طریق ضبط ویدیویی و عکس گرفتن از صحنه مشکوک آن وقایع را ذخیره کند.

قادر است با پخش کردن صدایی از طریق کامپیوتر به عنوان آژیر خطر از اتفاق ناگواری که در شرف وقوع است آگاه سازد. قادر به فرستادن تصاویر و فیلم های گرفته شده از طریق EImail برای کارفرمای خود است. وهمین طور می تواند فیلم را از طریق FTP نیز ارسال کند.

در ادامه به معرفی دوربینهای شرکت Sentry360 می پردازیم.

Sentry توسعه دهنده دوربینهای مداربسته چند مگاپیکسلی به همراه نرم افزارهای مدیریت ویدئو برای بازارهای تجاری و اداری است. این محصولی که ساخت کشور امریکا است بهترین کلاسی دوربینهای مداربسته را در حوزه امنیت فیزیکی ارائه می دهد.

انواع دوربینهای Sentry : دوربینهای سری FullSight از گسترده ترین محصولات صنعت امروز هستند که وضوح تصویر از 2-10

مگاپیکسلی را دارند و میدان دید گستردهای را ارائه میدهند بدون اینکه کیفیت تصویر پایین بیاید.

رزولوشن بالا تا 10 مگاپیکسلا Video Motion Detection

ذخیره مستقیم روی SIOTage تحت شبکه سازگاری با سیستمهای مدیریت ویدئویی party3

InSight Bullet 3 Insight Dome us,.5.2

این دوربینهاdual codec هستند، می توانند به طور همزمان خروجی جریانهای چندگانه ویدئویی با وضوح تصویر بالا تا 2 مگاپیکسل ارائه دهند که قابلیت زوم دیجیتال واضح را برای جزئیات بیشتر با 30 فریم در ثانیه فراهم می کند. دو لنز به عنوان گزینه اضافی در سری محصولاتی که لنز ثابت دارند ارائه می دهد که یکی لنزی که در یک فاصله کانونی خارج از جعبه متمرکز شده قفل شده است و لنزهای موتوردار L varifocal زوم خود کار برای زوم کردن از راه دور از طریق وب. هردو این گزینه ها نیاز به نصب کننده برای تنظیم زوم در محل فیزیکی دوربین را از حذف می کند.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان