آینده شغلی ،بازار کار و درآمد نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو

آینده شغلی ،بازار کار و درآمد نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو

قیمت بنزین در کشورهای مختلف بسیار زیاد بوده و خودروهای مختلف برای تردد نیاز به صرف هزینه های گزافی برای تامین بنزین اتومبیل خود می باشند. به همین دلیل بسیاری از خودروها اقدام به گازسوز کردن وسایل نقلیه خود می کنند. گازهای مورد استفاده در خودروهای گازسوز CNG و LPG می باشد و بسیاری از صاحبان اتومبیل ها، اقدام به تعویض سیستم سوخت رسانی خودروی خود می نمایند. انجام این کار نیاز به تخصص بالایی داشته و افرادی که به نصب و تعویض سیستم های گازسوز خودرو می پردازند می توانند به درآمد  بالایی دست یابند. در ادامه به بررسی آینده شغلی نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو به همراه بازار کار و درآمد آن به طور کامل پرداخته شده است.

بازار کار و درآمد سیستم گازسوز خودرو

آموزشگاه فن آموزان دوره های مکانیک و اتومکانیک از جمله دوره های آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نقاشی خودرو ، آموزش برق خودرو و … را با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور و اعطای مدرک معتبر قابل ترجمه بصورت عملی در تعمیرگاههای مجهز برگزار می کند. برای اطلاع از شرایط برگزاری دوره های با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

دلیل گازسوز شدن اتومبیل ها

یکی از راه هایی که می تواند باعث کاهش مصرف سوخت در شهرهای بزرگ و پر تردد گردد و آلودگی محیط زیست را نیز تا حد زیادی کاهش دهد، گازسوز کردن اتومبیل ها می باشد. در کشور ما چند سالی است که فروش خودروهای دوگانه سوز آغاز شده است و افرادی که دارای اتومبیل های بنزینی می باشند نیز اقدام به تعویض سیستم سوخت خودروی خود نموده و آن را به شکل گازسوز در می آورند.

کشور ما به عنوان یکی از بزرگ ترین ناوگان دوگانه سوز در جهان محسوب شده و با افزایش قیمت بنزین در کشور، دوگانه سوز کردن خودروها بسیار گسترش یافته است. کارگاه های مختلفی وجود دارند که اقدام به تبدیل خودروهای بنزین سوز به گازسوز نموده و افراد زیادی از این طرح استقبال می کنند. گازسوز کردن خودرو علاوه بر صرفه اقتصادی که برای افراد دارد از لحاظ زیست محیطی نیز به طبیعت کمک بسیاری نموده و باعث کاهش گازهای گلخانه ای می گردد. تولید گاز نیز نسبت به تولید بنزین دارای فرآیند ساده تری بوده و به همین دلیل از لحاظ اقتصادی صرفه بیشتری برای کشور دارد.

بررسی بازار کار نصب و تعمیر سیستم گازسوز خودرو

با توجه به اهمیتی که در سال های اخیر به گازسوز کردن اتومبیل ها داده می شود و افزایش نرخ بنزین، بسیاری از افراد اقدام به دوگانه سوز کردن خودروهای خود می نمایند. برای انجام این کار باید تجهیزات و ابزارهایی بر روی خودروی شما نصب گردند که این کار نیاز به مهارت های بالایی داشته و انجام آن توسط افراد ناشی می تواند خطرات بسیاری را به دنبال داشته باشد. گازهایی که در گازسوز کردن خودرو مورد استفاده قرار می گیرد شامل CNG و LPG می گردند که فردی که به انجام این کار می پردازد باید دارای اطلاعات کافی در رابطه با این گازها بوده و نحوه کار کردن با آنها را بداند.

اگر سری به مراکز تعویض سیستم بنزینی به گازسوز خودروها زده باشید حتما با تعداد زیاد مراجعینی که برای این کار به این مراکز آمده اند مواجه شده اید. این حجم از جمعیت نشان دهنده بازار کار پر رونق این حرفه می باشد و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند درآمدهای بسیار بالایی را کسب می نمایند.تقاضای زیادی که برای گازسوز کردن خودروها جهت کمتر شدن هزینه ها و آسیب کمتر به محیط زیست وجود دارد، نشان از آینده روشنی است که می توان برای این حرفه پیش بینی نمود.

دوره آموزش نصب و تعمیر سیستم های گازسوز خودرو

تجربه نشان داده است که انجام اقدامات غیر حرفه ای در رابطه با دوگانه سوز کردن خودروها می توان خطرات جبران ناپذیری را برای افراد و خودروها به بار آورد. خبرهای بسیاری ناشی از انفجار کپسول گاز CNG یا LPG در شهرهای مختلف به گوش می رسد که پس از پیگیری های لازم مشخص می شود که این کار به صورت استاندارد و حرفه ای انجام نگرفته است. به همین دلیل دولت ها تلاش می کنند تا نیروهای متخصصی را برای انجام این کار تربیت کرده و وارد بازار کار نمایند تا هم امنیت در این حوزه تامین گشته و هم در سطح جامعه اشتغال زایی ایجاد شود.

توصیه می شود تا حتما خودروهای خود برای گازسوز کردن نزد مراکز معتبری که دارای جواز کسب و گواهینامه مرتبط با این کار دارند برده و به هیچ عنوان برای این کار به مراکزی که هیچ گونه مجوزی ندارند استفاده نکنید.دوره های آموزشی که برای نصب و تعمیرات سیستم های گازسوز برگزار می شود، به شما چگونگی نصب و تعمیر انواع سیستم های CNG و LPG را آموزش داده و استانداردهای مرتبط با این کار را نیز معرفی می نماید. در واقع هدفی که این دوره ها دنبال می کنند ورود افراد حرفه ای به بازار کار و جلوگیری از سوء استفاده افراد غیر متخصص می باشد.

مزایای شرکت در دوره آموزش نصب سیستم های گازسوز

افرادی که در دوره های آموزش نصب و تعمیر CNG و LPG (سیستم گازسوز) شرکت می کنند می توانند درآمد بالایی را به صورت ماهیانه دریافت نموده و آینده شغلی خود را تضمین نمایند. در واقع این حرفه می تواند به عنوان یک منبع درآمد خوب برای شما عمل نماید.

دوره های ذکر شده در آموزشگاه های فنی و حرفه ای برگزار گشته و در این دوره ها آموزش ها به صورت تئوری و عملی ارائه می گردند. در آموزش های تئوری سرفصل های متنوع و جامعی به کارآموزان آموزش داده می شود که از آن میان می توان به نحوه شناخت تجهیزات سیستم گازسوز خودرو، نحوه نصب سیستم گازسوز CNG بر روی خودرو، نحوه نصب سیستم گازسوز LPG بر روی خودرو، نحوه پیاده و سوار کردن مخزن، رگلاتور و متعلقات آنها، یادگیری نکات ایمنی در نصب و انجام کار، فراگیری روش تبدیل خودروهای بنزینی به گازسوز، شناخت تست مدار الکتریکی و الکترونیک سیستم گازسوز خودرو، شناخت دستگاه دیاگ انژکتور و CNG، نحوه نشت یابی و رفع آن در گاز CNG و LPG ماشین، نحوه عملکرد سنسورها در سیستم گازسوز خودرو، یادگیری نقشه ها و مدارات استاندارد سوخت رسان گاز ماشین، نحوه عیب یابی و تعمیر سیستم رگلاتور گاز CNG و LPG، نحوه کار با مولتی متر و ابزارهای اندازه گیری و تست و غیره اشاره کرد.

کارگاه های عملی نیز در این آموزشگاه ها وجود دارد که افراد تجربیات کافی را در این کارگاه ها و تحت نظر اساتید دوره به دست آورده و می توانند پس از آن جذب بازار کار گردند.پس از طی کردن دوره های تئوری و عملی، کارآموزان در آزمون فنی و حرفه ای که به صورت سراسری برگزار می گردد شرکت نموده و پس از کسب حد نصاب نمره، قادر به دریافت مدرک فنی و حرفه ای می گردند.

مزایای مدرک فنی و حرفه ای نصب و تعمیر سیستم های گازسوز

قطعا دارا بودن مدرک فنی و حرفه ای می تواند رزومه خوب و پرباری برای فرد ایجاد کرده و امکان دریافت جواز کسب بدون وجود هیچ گونه دردسری برای وی وجود خواهد داشت. در واقع این مدرک نشان دهنده مهارت فنی فرد بوده و ثابت می کند که فرد با تمامی استانداردها و اصول نصب انواع سیستم های گازسوز آشنایی دارد.

اعتبار این مدرک تنها در داخل کشور نبوده و افرادی که از این مدرک برخوردار هستند می توانند جهت مهاجرت به سایر کشورها نیز اقدام نموده و در کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می باشند مشغول به فعالیت در این حوزه گردند.به علاوه برخی بانک ها به افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند، انواع تسهیلات و وام های بانکی را اعطا می نمایند که می تواند برای راه اندازی یا گسترش کسب و کار مفید واقع گردد.

 تعمیر و نصب سیستم گازسوز ماشین

نکات مورد توجه در انتخاب آموزشگاه

در هنگام انتخاب آموزشگاه برگزار کننده دوره آموزش نصب و تعمیر سیستم های گازسوز باید فاکتورهای مختلفی را مورد توحه قرار داد. از جمله این فاکتورها برخورداری آموزشگاه از اساتید و مدرسینی است که دارای تجربه و سابقه خوبی در این کار بوده و از دانش کافی برای انجام این کار برخوردار باشند.علاوه بر آن تعداد شرکت کنندگانی که به عنوان کارآموز در دوره ثبت نام می کنند اهمیت زیادی داشته و ترجیحا باید آموزشگاهی را انتخاب نمود که کلاس ها را به صورت نیمه خصوصی برگزار نماید تا بتواند آموزش ها را به بهترین شکل ممکن و با بالاترین کیفیت در اختیار کارآموزان قرار دهد.

برخورداری از کارگاه های عملی که کارآموزان بتوانند با تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز این کار به صورت تجربی کار کرده و با آنها آشنایی پیدا کنند اهمیت زیادی داشته و باید به آن توجه زیادی نمود.اعتبار مدرکی که آموزشگاه ارائه می دهد از نکات مورد توجه در انتخاب آموزشگاه می باشد. باید دقت کرد که این مدرک، مدرک رسمی فنی و حرفه ای بوده تا در ادامه فرد با مشکلی مواجه نگردد.

دپارتمان مکانیک در آموزشگاه فن آموزان با تمرکز بر اشتغال زایی و یادگیری عملی کارآموزان تمامی دوره های مرتبط به مکانیک و اتومکانیک از جمله دوره های آموزش نصب دزدگیر خودرو ، آموزش صافکاری خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش جلوبندی خودرو و … را توسط اساتید مجرب و با اعطای مدرک معتبر برگزار می کند. جهت شرکت در دوره ها و دریافت مشاوره رایگان با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.