صفر تا صد راه اندازی مغازه صافکاری (درآمد + مجوزها + سرمایه)

صفر تا صد راه اندازی مغازه صافکاری
چکیده مطلب :

ما در این مقاله صفر تا صد راه اندازی مغازه صافکاری از جمله مهارت های لازم، ابزار مورد نیاز، مدارک و مجوزها، هزینه و سرمایه راه اندازی مغازه صافکاری، درآمد، مزیتها و معایب شغل صافکاری و راه های موفقیت در آن را به شما آموزش می دهیم.

صافکاری یکی از شغل های پردرآمد محسوب می شود که افراد زیادی در این حیطه مشغول به فعالیت هستند. تمامی آسیب هایی که به پیکر خودرو وارد می شود را یک صافکار می تواند تعمیر کند. هر نوع صدمه ایی که بر اثر تصادف به بدنه خودرو وارد می گردد نیاز به صافکاری دارد. از این رو تعداد مراجعین به صافکاری جهت ترمیم و ظاهر خودرو بسیار زیاد هستند. برهمین مبنی گفتیم که این شغل سود خوبی دارد. اگر شما نیز از صافکاری و فنی ماشین اطلاعاتی دارید و علاقه مند هستید می توانید برای احداث صافکاری اقدام کنید. ما در این مقاله صفر تا صد راه اندازی مغازه صافکاری را به شما آموزش می دهیم.

آموزشگاه فن آموزان با بهره گیری از جدیدترین متدهای آموزشی و تجهیزات مدرن و پیشرفته فنی اقدام به برگزاری دوره آموزش صافکاری خودرو کرده است. اگر دوست دارید در مورد ضوابط و سرفصل های این دوره بی نظیر اطلاعات بیشتری کسب کنید، کافی است همین حالا روی تصویر زیر کلیک کنید. آموزش صافکاری خودرو

صافکاری چیست؟

به مجموعه فعالیت هایی که جهت تعمیر ظاهر بدنه ماشین انجام می شود صافکاری می گویند که به دو روش بدون رنگ و با رنگ انجام می گردد. افرادی که تخصص بالایی در این زمینه دارند، بدون آنکه نیازی به رنگ  کردن داشته باشند صافکاری را انجام می دهند و کار را بسیار تمیز تحویل مشتری می دهند. در واقع در این کار دقت و حوصله اصلی ترین ملاک هستند و باید با ظرافت بالایی کار انجام شود. بدنه ماشین به دلایل مختلفی دچار رنگ پریدگی یا تورفتگی  می شود که بیشترین دلیل آن تصادفات هستند. برخی مواقع نیاز است که رنگ بدنه به کلی از بین برود یا سوخته شود و دوباره خودرو رنگ آمیزی شود. ابزارهای مختلفی برای این کار نیاز است که با استفاده از آن ها کار شروع می شود.

ویدئو توضیحات استاد درباره راه اندازی مغازه صافکاری

مهارت های لازم برای راه اندازی مغازه صافکاری

به جرات می توانیم بگوییم که در صفر تا صد راه اندازی مغازه صافکاری، توانمندی و آموزش این حرفه، حرف اول را می زند. به همین منظور افرادی که علاقه دارند مغازه صافکاری داشته باشند حتما باید مهارت های لازم را بیاموزند.

مهارت های لازم برای راه اندازی مغازه صافکاری

باز کردن و بستن چرخ های خودرو، رگلاژ، بادگیری برای باک ماشین و تعمیر تورفتگی های بدنه ماشین و مهمتر از همه آشنایی نسبی با قطعات مختلف خودرو یا یادگیری لحیم کاری و جوشکاری و غیره از مهمترین توانمندی هایی هستند که یک فرد برای احداث مغازه باید آموزش دیده باشد.

ابزار مورد نیاز برای احداث مغازه صافکاری

بعد از آموزش دیدن افراد باید به دنبال تهیه ابزارهای لازم باشند که نیاز به هزینه های اولیه دارد. این ابزارآلات را می توانیم با دو بخش مختلف تقسیم کنیم. وسیله برای صافکاری با رنگ و برای بدون رنگ، ابزاری که برای صافکاری با رنگ  مورد نیاز است به این قرار است.

ابزار مورد نیاز برای احداث مغازه صافکاری

  • شاسی کشی
  • سمباده
  • پمپ باد
  • دستگاه جوش
  • دستگاه لحیم
  • پمپ برای رنگ و خشک کردن
  • کش
  • و …

شما می توانید با خواندن مقاله زیر به طور کامل با همه ابزارهای مورد نیاز و ضروی برای راه اندازی مغازه صافکاری آشنا شده و با آگاهی کامل نسبت به تهیه این ابزارها اقدام کنید.

 مدارک و مجوزها برای راه اندازی کسب و کار صافکاری

امروزه افراد علاقمند به این رشته می توانند از طریق فنی و حرفه ای یا هنرستان این حرفه را بیاموزند و مدرک خود را بگیرند. داشتن مدرک فنی و حرفه ای یک مزیت برای این شغل محسوب می شود. یکی از مدارک مهم برای احداث مغازه جواز کسب است که بعد از طی مراحل اداری می توانید بگیرید.

افرادی هستند که به صورت تجربی این حرفه را یاد گرفته اند. این افراد برای گرفتن جواز کسب دچار مشکل خواهند شد زیرا جواز کسب به افرادی تعلق می گیرد که مدرک فنی داشته باشند. بنابراین مدارک مورد نظر، مدرک فنی حرفه ای و جواز کسب هستند.

مدارک و مجوزها برای راه اندازی کسب و کار صافکاری

هزینه و سرمایه راه اندازی مغازه صافکاری

مسلما بخش مهمی از احداث مغازه تأمین هزینه این شغل است. با توجه به دستگاه هایی مختلفی که برای این شغل لازم است می توان گفت که در ابتدا هزینه قابل توجهی لازم دارید. می توانید ابتدا در یک محلی مشغول به کار شوید تا کمکم هزینه لازمه را به دست بیاورید. برای خرید این ابزارها چیزی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون پول لازم داربد.

البته آموزش این حرفه نیز خود شامل هزینه است اما به راحتی می توان پرداخت کرد. مکان مورد نیاز باید به نحوی باشد که اندازه یک ماشین فضا داشته باشد. اگر بخواهید این مکان را اجاره کنید باید هزینه بپردازید. کرایه یا رهن این مغازه با توجه به موقعیت جغرافیایی که در کدام شهر است فرق می کند.

هزینه و سرمایه راه اندازی مغازه صافکاری

مزایا و معایب مغازه صافکاری

صافکاری از شغل هایی است  که روزانه مراجعه کننده فراوانی دارد از این رو بسیار به صرفه خواهد بود؛ اما هر شغلی علاوه بر مزیت دارای معایبی نیز می باشد.  سر و صدای بالا و استفاده از ابزارهای تیز و بران از معایبی است که این حرفه دارد. افرادی که دارای تجربه هستند به خوبی می دانند چگونه میزان امنیت این شغل را بالا ببرند.

رعایت موارد ایمنی از جمله پوشیدن لباس کار، استفاده از دستکش و کفش ایمنی یا کلاه در حین کار ضروری است. سیاه شدن دست و لباس با مواد روغنی و رنگی نیز از دیگر سختی های این شغل خواهد بود. مقاله زیر از آموزشگاه فن آموزان به خوبی تمامی موارد ایمنی که باید در مغازه صافکاری خودرو رعایت کنید را برای شما شرح داده است.

میزان درآمد مغازه صافکاری چقدر است؟

تمامی افرادی که به دنبال دانستن صفر تا صد راه انداز،ی مغازه صافکاری هستند در مورد میزان درآمد آن سوال می پرسند. این موضوع باید به صورت تخصصی بررسی شود اما چیزی که مشخص است سود خوبی در این راه وجود دارد به طوری که در طول یکسال هزینه احداث مغازه برمی گردد.

میزان درآمد مغازه صافکاری چقدر است

نوع خودرو تعمیری در تعیین هزینه نقش مهمی دارد به طور مثال صافکاری خودرو پراید ارزانتر از خودرو بنز یا پژو است. همچنین میزان زمانی که برای تعمیر یک خودرو لازم است نیز بخشی از تعیین قیمت هزینه خواهد بود.

اگر دوست دارید در مورد درآمد شغل و مغازه صافکاری خودرو بیشتر بدانید؛ توصیه می کنیم مقاله زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

چگونه یک مغازه صافکاری خوب و پرسود داشته باشیم؟

سعی و پشتکار از نکات کلیدی برای موفقیت در صافکاری است. چنانچه فردی به درستی آموزش ببیند موفق خواهد شد. در کنار آموزش باید وارد بازار کار شد حتی اگر از خود مغازه ای ندارید. در کنار دیگران مشغول به کار شوید تا به طور حرفه ای آن را بیاموزید. تجربه می تواند بهتر از آموزش باشد هر چه آموزش قوی باشد باز هم نیاز است که به صورت عملی کار را انجام داد تا به خوبی این شغل را فراگیرید .

نتیجه گیری

ما در طول این مقاله چگونگی و صفر تا صد راه اندازی مغازه صافکاری را شرح دادیم. گفتیم که آموزش، اخذ مجوز و اخذ مدرک، خرید ابزارآلات و در نهایت رهن یک مغازه با موقعیت جغرافیای خوب با متراژ مناسب و غیره برای احداث این مغازه نیاز هستند. هر فردی که علاقه به رشته فنی داشته و آشنایی نسبی با خودرو داشته باشد می تواند به طور حرفه ای این شغل را دنبال کند. شما نیز می توانید این شغل را به صورت تخصصی دنبال کنید.

4.2/5 - (4 امتیاز)
نویسنده مطلب
آرمان قاضیانی
پرهام انتظامی

پرهام انتظامی هستم. هشت سال سابقه کار در حوزه تعمیرات خودرو  موتورسیکلت از جمله مکانیکی و تعمیر موتور و گیربکس خودرو ، جلوبندی ماشین ، دیاگ زدن و ... دارم و در این سایت محتواهای مرتبط با مکانیک خودرو را با شما به اشتراک می گذارم.

دوره های مکانیک پرسود و محبوب برای ورود آسان به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله