آموزش تعمیرات لوازم خانگی

عیب یابی ساده و پیشرفته: در بازار تعمیرات لوازم خانگی خیلی ها می دانند که چگونه این دستگاه ها را باز و بست کنند، اما اکثر آنها توانایی تشخیص علت خرابی را ندارند.
باز و بسته کردن لوازم خانگی ساده است، اما، در بازار تعمیرات، تشخیص منشا مشکل مهارتی است که هر کس از آن بهره مند نیست. در این دوره یاد می گیرید که چگونه مشکل را ریشه یابی کنید و با کسب این مهارت وقت و پولتان، بابت دور ریختن قطعات، به هدر نخواهد رفت.

تکنیک ها و پروسه تعمیرات : در این دوره روش صحیح تعمیرات هر دستگاهی در بازار ، از پیشرفته ترین لوازم خانگی گرفته تا ساده ترین این لوازم را یاد می گیرید.
در این دوره با اعتماد به نفس کافی یاد می گیرید که چگونه سخت ترین عیب در تعمیرات لوازم خانگی را شناسایی کرده و بدون صدمه زدن به دستگاه آن را تعمیر کنید.

ابزار و تجهیزات مورد نیاز: برای تعمیر صحیح یک دستگاه نیازی نیست که همه ابزارهای بازار را خریداری کنید. تا زمانی که استفاده صحیح از ابزار مناسب را یاد نگرفتید وقت و پولتان را هدر ندهید. در این دوره با تجهیزات مورد نیاز برای این حرفه آشنا می شوید و نحوه صحیح انتخاب و خرید این ابزار به شما آموزش داده می شود همچنین به شما یاد می دهیم که چطور قطعات خوب را از بد تشخیص دهید و چطور آنها را با قیمت عمده خریداری کنید.

بازار کار و درآمد: امروزه با آموزش های غیر کاربردی و ناکارآمدی سیستم آموزشی داشتن جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد رضایت بخش برای گذراندن زندگی بسیار سخت شده است. اما در فن آموزان یاد می گیرید که چگونه گسب و کار مستقل خود را با توجه به مهارت فنی که می آموزید بسازید..

توانایی هایی که در دوره تعمیرات لوازم خانگی بدست می آورید

یاد میگیرید چگونه انواع ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید و مشکلاتی از قبیل تخلیه نکردن آب، لرزش و صدای زیاد دستگاه، رفع انواع ایرادات موتور، تمام نشدن سیکل شستشو، خشک نکردن کامل لباس ها، باز نشدن درب، آبگیری نکردن دستگاه و بسیاری از عیوب دیگر را برطرف کنید.

تسلط کامل بر تعمیرات مکانیکی جاروبرقی : یادمیگیرید انواع جاروبرقی های مختلف را بازو بسته کنید و مشکلاتی مانند عدم مکش، صدای زیاد موتور، جمع نکردن سیم برق، اتصالی سیستم پلاتین سیم جمع کن، قطعی برق ورودی، کارنکردن شستی ها را عیب یابی و تعمیر کنید.

تسلط کامل بر تعمیرات چرخ گوشت : یادمیگیرید انواع چرخ گوشت های مختلف را بازو بسته کنید و مشکلاتی مانند له کردن گوشت، عدم کارکرد موتور، ایرادات مربوط به گیربکس، ایجاد صدای زیاد توسط دستگاه و قطعی برق در مدار سیم کشی دستگاه را عیب یابی و تعمیر کنید

تسلط کامل بر تعمیرات آبمیوه گیری، آسیاب و مخلوط کن : یادمیگیرید این دستگاه ها را بازو بسته کنید و مشکلاتی مانند نشتی مواد در دور پارچ و زیر پارچ، گیرپاچ بودن دستگاه، کارنکردن شستی ها، کارنکردن موتور، کارنکردن محور چرخش را عیب یابی و تعمیر کنید

تسلط کامل بر تعمیرات مکانیکی سشوار و چای ساز : یادمیگیرید این دستگاه ها را به صورت صحیح بازو بسته کنید و مشکلاتی مانند گرم نکردن، قطعی سیم کشی، قطعی المنت، کارنکردن شستی ها را عیب یابی و تعمیر کنید

یادمیگیرید چگونه انواع ماشین ظرفشویی را باز و بسته کنید و مشکلاتی از قبیل تمیز نشستن ظروف، آبگیری نکردن دستگاه، تخلیه نشدن آب به صورت کامل، ایجاد لک بر روی ظروف، خشک نشدن ظروف در پایان برنامه، شکستن ظروف در حین شستشو و سایر عیوب را تشخیص و برطرف کنید.

یادمیگیرید چگونه ایراداتی مانند عدم کارکرد دستگاه، ایجاد صدای زیاد، عدم سرمایش در یخچال و فریزر، یخ بستن بیش از اندازه، برق داشتن بدنه دستگاه، کارنکردن آبریز و یخساز و سایر مشکلات را عیب یابی و تعمیر کنید همچنین می توانید انواع یخچال های جدید و قدیمی را بازو بسته کنید و شارژ گاز و جوشکاری در انواع یخچال ها را انجام دهید.

یادمیگیرید دستگاه را به صورت صحیح بازو بسته کنید و مشکلاتی همچون کارنکردن فر، عدم کارکرد دستگاه، عدم چرخش سینی کف، قطعی لامپ داخلی، عدم تهویه داخل دستگاه، اتصالی بدنه دستگاه را عیب یابی و تعمیر کنید.

آشنایی کامل با قطعات الکترونیکی روی برد لباسشویی را بدست می آوردید و نحوه تست، نقشه خوانی و کاربرد هرکدام از آنها را یادمیگیرید و عیب یابی هایی مانند راه نیافتادن موتور، روشن نشدن دستگاه، کارنگردن پمپ تخلیه آب و شیر برقی ها، کارنکردن گرمکن آب، مشکلات قطعی سیم کشی و سنسورهایی مانند سنسور دما و سطح آب دستگاه را که می تواند از برد لباسشویی باشد را برطرف کنید.

ویژه : آموزش شبیه سازی مدار سیم کشی به همراه برد الکترونیک ماشین لباسشویی به صورت عملی

مفاهیم الکترونیک را بصورت کامل یاد میگیرید و با نحوه کارکرد و تست قطعات موجود در بردهای الکترونیک ظرفشویی آشنا می شوید همچنین می توانید مشکلاتی که امکان دارد بخاطر خرابی برد باشد مانند کارنکردن موتورو پمپ تخلیه، عدم استارت برنامه، روشن نشدن دستگاه و ارورهای مختلف را عیب یابی و تعمیر کنید.

تمامی مدارات و قطعات الکترونیک روی برد یخچال را می شناسید و یادمیگیرید مشکلاتی که امکان دارد بخاطر خرابی برد یخچال باشد مانند کار نکردن کمپرسور، عدم وجود سرما، عدم کارکردن فن ها، عدم برفک زدایی یخچال عدم کارکد یخساز و آبریز را روی برد عیب یابی و تعمیر کنید.

تمامی مدارات و قطعات الکترونیک روی برد مایکروویو را می شناسید و یادمیگیرید مشکلاتی که امکان دارد بخاطر خرابی برد دستگاه باشد مانند گرم نکردن مایکروویو، روشن نشن دستگاه، عدم استارت مایکروویو، عدم کارکد هیتر گریل، عدم کارکرد فن، عدم چرخش سینی کف را روی برد عیب یابی و تعمیر کنید.

تمامی مدارات و قطعات الکترونیک روی برد کولر گازی را می شناسید و یادمیگیرید مشکلاتی که امکان دارد بخاطر خرابی برد دستگاه باشد مانند عدم کارکدن فن یونیت داخلی و فن کندانسور بیرونی، خطای سنسورها، عدم کارکرد کمپرسور، ارورهای مختلف دمایی، عدم کارکد شیر چهار طرفه را روی برد عیب یابی و تعمیر کنید.

تمامی مدارات و قطعات الکترونیک روی برد پکیج دیواری را می شناسید و یادمیگیرید مشکلاتی که امکان دارد بخاطر خرابی برد دستگاه باشد مانند عدم کاکرد جرقه زن، رفع خطای سنسور های دمایی، روشن نشدن دستگاه، عدم کارکرد فن دودکش، خطای سیم کشی ها، عدم کارکد پمپ اصلی و شیر برقی ها را روی برد عیب یابی و تعمیر کنید.

فیلم معرفی دوره تعمیرات لوازم خانگی

فارغ التحصیلان دوره مشغول در بازار کار

امید عبدالله زاده

محمد حسین شریفیان

هزینه دوره تعمیرات لوازم خانگی

عنوان دورههزینه دوره عادیدوره عادی با 30% تخفیفهزینه دوره خصوصی
آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی1,755,000 تومان1,350,000 تومان2,500,000 تومان
آموزش تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی2,080,000 تومان1,600,000 تومان3,000,000 تومان

نظرات کارآموزان دوره تعمیر لوازم خانگی

علی رنجی

حامد حدادی

پیام درویش

سرفصلهای دوره آموزش تعمیرات برد و مکانیک لوازم خانگی

 • مروری بر مقدمات الکترونیک
 • مروری بر نقشه خوانی ساختار لوازم خانگی
 • برطرف کردن Errorهای لوازم خانگی
 • آشنایی با قطعات الکترونیک ،کاربرد در مدار و نحوه تست
 • نحوه خواندن نقشه Schematic diagram برد الکترونیکی
 • آموزش و نحوه عیب یابی منبع تغذیه خطی
 • آموزش و نحوه عیب یابی منبع تغذیه سوییچینگ
 • نحوه خواندن نقشه Wiring Diagram دستگاه
 • نحوه عیب یابی مدار فرمان برد یخچال فریزر و ساید بای ساید
 • آموزش و نحوه عیب یابی مدار فرمان برد کولر گازی
 • آموزش و نحوه عیب یابی مدار فرمان برد لباسشویی
 • آموزش و نحوه عیب یابی مدار فرمان برد ظرفشویی
 • آموزش و نحوه عیب یابی مدار تغذیه برد تلویزیون ها
 • آموزش اصول تعمیرات برد های اینورتری جدید
 • و …
 • آمـوزش نـصـب لـوازم خـانـگـی (رایـگـان)
 • آموزش عیب یابی و توانایی تشخیص
 • آموزش تعمیرات در برندهای مطرح و پرکاربرد
 • آموزش تعمیرات مکانیکی یخچال معمولی و ساید بای ساید
 • آموزش تعمیرات مکانیکی لباسشویی
 • آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی Direct Drive (اینورتر)
 • آموزش تعمیرات مکانیکی ظرفشویی
 • آموزش تعمیرات مکانیکی آبمیوه گیری
 • آموزش تعمیرات مکانیکی و برقی چرخ گوشت
 • آموزش تعمیرات جاروبرقی و سشوار
 • آموزش تعمیرات غذا ساز ، خردکن و مایکروویو
 • آشنایی با نقشه های لوازم خانگی
 • آموزش نصب و راه اندازی لوازم برقی بزرگ
 • آموزش قلق های تعمیرات به صورت تخصصی
 • و…

نظرات کارآموزان

”من در دوره تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی آموزشگاه فن اموزان شرکت کردم و در حال حاضر کسب و کار مستقل خود را شروع کردم.“

”اساتید فن اموزان کاملا مجرب هستند و تمامی مباحث مربوط به دوره را پوشش دادند.“

”دوره تعمیرات برد لوازم خانگی ، دوره ای بود که بنده در آن شرکت کردم و تونستم تمامی مباحث مربوط به این رشته رو به خوبی یاد بگیرم.“

می خواهم این حرفه را یاد بگیرم

گالری تصاویر

ویژگی های دوره و فرم درخواست مشاوره رایگان

دسترسی به حمل و نقل عمومی

بهره مندی از اساتید به نام و تجربه

پشتیبانی نامحدود پس از دوره

برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان

دوره رایگان در صورت عدم یادگیری

آموزش در کارگاه های مجهز

ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای

اقامت در خوابگاه مناسب

سوالات متداول

تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی 30 ساعت و برد لوازم خانگی 40 ساعت است که در مجموع مدت زمان دوره آموزشی لوازم خانگی 70ساعت میباشد .

کلاس های آخرهفته پنج شنبه و جمعه برگزار میشود .کلاس های درطول هفته  از شنبه تا سه شنبه برگزار میشود. برای اطلاع از ساعت برگزاری کلاس ها با ما تماس بگیرید.

بله دوره ها به صورت عملی از پایه آموزش داده می شود و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد.

بله خوابگاه دانشجویی ، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده  است.

30 ساعت تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی و 40 ساعت تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی آموزش داده میشود.

بله زمان کلاس های خصوصی طبق زمان شما و استاد هماهنگ می شود.

آموزش ها ویژه بازار کار هستند و کاراموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.

تعمیرات لوازم خانگی شامل : یخچال ساید و معمولی ، ماشین لباس شویی ، ماشین ظرفشویی ، ماکروویو و لوازم خرد آشپزخانه (اتو ، جاروبرقی ، چرخ گوشت ، آبمیوه گیری ، چای سازو…) می باشد.

پس از پایان دوره مدرک آموزشگاه که زیرنظر سازمان فنی حرفه ای ، بصورت دوزبانه، در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست نقدیم شما میشود. برای مدرک بین المللی، کارآموز را به سازمان فنی حرفه ای معرفی میکنیم و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی مدرک رسمی و بین المللی به کاراموز تعلق می گردد.

کاراموزی دوره تعمیرات لوازم خانگی طی 20 جلسه برگزار میشود که 10 جلسه آن به صورت تئوری زیرنظر استاد در کلاس و 10 جلسه آن به صورت عملی با هماهنگی استاد و مشتری بر روی لوازم منزل تعمیری برگزار میشود. هزینه شرکت در کاراموزی مبلغ 2000000 تومان میباشد.

بله کاراموز میتواند فقط در یکی از دوره ها ثبت نام کند یا  در هر دو دوره همزمان شرکت نماید.

کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار میشود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود. کلاس 10 تا 12 نفره برگزار میشود.

پشتیبانی نامحدود به صورت تلفنی و یا حضوری انجام می شود.

دوره مجازی آموزش تعمیرات لوازم خانگی

دوره مجازی آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه فن آموزان توسط با اهداف زیر برگزار خواهد شد:

 • حذف و یا کم کردم مخارج مربوط به رفت و آمد کارآموزان
 • به حداقل رساندن هزینه های اقامت و سکونت کارآموزان غیر بومی
 • اجرای مجازی آموزش تعمیرات لوازم خانگی برای کارآموزانی که به علت محدودیت های زمانی و مکانی قادر به شرکت در کلاس های حضوری نمی باشند.
 • به کارگیری روش های کم هزینه و کاربردی با استفاده از اینترنت در راستای کاهش هزینه های رفت و آمد در طی دوره

با شرکت در کلاس آنلاین آموزش تعمیرات لوازم خانگی، مدرس و کارگاه را با هم در خانه خود در اختیار دارید و می توانید مهارتی که درصدد یادگیری آن هستید را در منزل بیاموزید.

امتیازات کلاس آنلاین آموزش تعمیرات لوازم خانگی

با شرکت در کلاس آنلاین آموزش تعمیرات لوازم خانگی که آموزشگاه فن آموزان برگزار می کند، خدمات زیر به شما ارائه می شود:

 • کلاس آنلاین آموزش تعمیرات لوازم خانگی مطابق با کیفیت کلاس حضوری این دوره است و کارآموزان دوره مجازی که فرصت شرکت در کلاس های حضوری را ندارند نیز با همان کیفیت آموزش ها را فرا می گیرند.
 • همه مباحثی که در دوره حضوری آموزش تعمیرات لوازم خانگی تدریس خواهد شد، در دوره مجازی هم آموزش داده خواهد شد.
 • انجام پشتیبانی بلند مدت از سوی مدرسین و اساتید آموزشگاه بعد از اتمام کلاس ها
 • ارائه مدرک آموزشگاهی معتبر و ارائه مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای
 • امکان پرسش و پاسخ برخط میان کارآموز و استاد دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در زمان برگزاری کلاس
 • برقراری تماس تلفنی و یا حضوری کارآموز و استاد
 • تخصیص جزوه کاربردی برای دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی
 • اجرای آزمون پایان دوره به صورت کاملا مجازی و ارسال مدرک کارآموز به وسیله پست
 • معرفی رایگان به سازمان فنی و حرفه ای جهت دریافت مدرک بین المللی مختص کارآموزان دارای نمره 90 و بالاتر در آزمون پایان دوره

کارآموزان دوره های مجازی با شرکت در این دوره ها همه آموزش های کلاس حضوری را بدون کم و کاستی یاد خواهند گرفت.

ضمانت اختصاصی کلاس آنلاین آموزش تعمیرات لوازم خانگی

از آنجا که آموزشگاه فن آزمون آموزش و یادگیری کارآموزان را هدف اصلی خود تعیین کرده، بدین منظور تعهداتی را نسبت به دوره های مجازی مشخص کرده که موارد زیر را شامل می شود:

 1. برگزاری مجدد رایگان دوره آنلاین آموزش تعمیرات لوازم خانگی در صورت عدم یادگیری کارآموز
 2. اختصاص 5 جلسه یک ساعته رفع اشکال کارآموز به صورت حضوری و یا آنلاین (در صورت درخواست کارآموز و نیاز وی)
 3. حضور رایگان کارآموزان کلاس های آنلاین در کارگاه های حضوری(تمام آنچه که در دوره مجازی تدریس می شود را گروهی متشکل از فیلمبردار و تدوینگر تهیه و در اختیار کارآموزان مجازی قرار می دهند)

ک کنید تا این متن را تغییر دهید.

دوره تعمیرات لوازم خانگی برقی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی و آموزش تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی می باشد و دارای بازار کار خوبی به دلیل حجم استفاده از لوازم خانگی می باشد. در آموزش تعمیر لوازم خانگی به تعمیرات بردها الکترونیکی، مدارات الکتریکی و قسمت های مکانیکی پرداخته خواهد شد و تمامی مراحل تعمیرات به صورت عملی آموزش داده می شود تا کارآموزان پس از گذراندن این دوره آموزشی بتوانند وارد بازار کار شوند و این حرفه را دنبال کنند.

چرا دوره تعمیرات لوازم خانگی فن آموزان؟

 • آموزش تحت نظر اساتید مجرب شرکت SAMSUNG و LG برای ورود به بازار کار
 • ارائه 29 گیگ فیلم و اطلاعات آموزشی بخش مکانیکی لوازم خانگی
 • ارائه 2 کتاب آموزشی بسیار ارزشمند بصورت PDF مربوط به بخش برد لوازم خانگی
 • معرفی به کار پس از پایان دوره برای کارآموزان 
 • معرفی خوابگاه مناسب برای کارآموزان شهرستانی
 • برای اطلاعات بیشتر همین الان تماس بگیرید. 021667477300
آموزشگاه فن آموزان تهران

خیابان جمهوری – بعد از تقاطع ولیعصر – بعد از فروشگاه رفاه – ساختمان تجاری و اداری 24 – طبقه 6