سیستم دزدگیر اماکن و معرفی اجزای آن

سیستم دزدگیر اماکن و معرفی اجزای آن

حفاظت محیطی و فیزیکی محل زندگی یا کار، همواره یکی از بزرگترین دغدغه های بشر بوده  است و یکی از ابزارهای کارآمد در این خصوصی سیستمهای اعلام حریق که آنها روند رو به رشدی داشته و با پیشرفت فناوری روز به روز کاملترشده است. می گردند تا در مواقع تعطیلی غیر فعال ورود افراد غیر مجاز به ساختمان کنترل و حفاظت شود. این سیستم ها در صورت بروز سرقت قادرند حرکت انسان را توسط حسگرهایی تشخیص دهند و با گزارش دادن آن به یک دستگاه مرکزی الکترونیکی باعث می شوند آژیرها به صدا درآیند و به افراد یا محلهای از پیش تعیین شده تلفن شود تا از سرقت جهت جلوگیری سرقت به عمل آید.

 انواع سیستم دزدگیر اماکن کاربرد انها

سیستمهای اعلام سرقت بر اساس روشی فعال و غیر فعالی شدن دسته بندی می شوند. براین اساس انواع سیستمهای اعلام سرقت به صورت زیر است:

سیستمهایی که توسط یک دستگاه کنترل از راه دور(ریموت کنترل) فعال یا غیر فعال می شوند.این سیستمها استفاده عمومی دارند.

سیستمهایی که توسط یک یا چند صفحه کلید که در نقاط مختلف ساختمان نصب شده اند، فعال یا غیر فعال می شوند.

این سیستمها برای ساختمانهای بزرگ و مراکز مهم و حساسی، مورد استفاده قرار می گیرند. برروی هرکدام از دو نوع سیستم ذکرشده در بالا ممکن است امکان فعال یا غیر فعال شدن از راه دور، توسط خط تلفن ثابت یا تلفن همراه نیز وجود داشته باشد. در صورت وجود این امکان می توان بدون حضور در محلی در محدوده زمانی معینی اجازه عبور و مرور در ساختمان را دارد

تجهیزات سیستم های دزد گیر

تجهیزات اصلی که در سیستم اعلام سرقت مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر است :

آشکار ساز ها ( چشمی ها )

پایه چشمی

پایه چشمی

آژیر

آژیر

لامپ فلاشر

امپ فلاشر

تلفن کننده

تلفن کننده

صفحه کلید

صفحه کلید

باتری اظطراری

باتری اظطراری

ریموت کنترل

ریموت کنترل

مگنت در پدال

مگنت در پدال

دستگاه مرکزی

دستگاه مرکزی

آنچه که در بالا بدان اشاره شد توضیحی بسیار مختصر و کوتاه با زبان فوق العاده ساده از سیستم اعلام سرقت و متداول ترین موارد استفاده از آنها بود توجه نمایید که این سیستم ها دارای پیچیدگی های خاص خود هستند و آنچه که به زبان ساده بیان گردید فقط بیان مفهومی و مدل سازی شده از این سیستم ها می باشد اما به هر حال شما هرگز نمی توانید سیستم اعلام سرقت را جدا از جنبه های امنیتی اماکن در نظر بگیرید .

مطالب مرتبط :

آموزش های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان