0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

رازهای موفقیت در مدیریت کافی شاپ

اصول مدیریت کافی شاپ
چکیده مطلب :

این مقاله 11 راز موفقیت کافه های مشهور در مدیریت کافی شاپ را بیان می کند. این اصول اگرچه ساده بنظر می رسند رعایت آنها می تواند درآمد کافه شما را به چند برابر برساند.

بسیاری از کافی شاپ ها به اندازه کافی خوش شانس هستند که از مشتریان ثابت و وفادار بهره مند شوند. آن ها به حدی رسیده اند که در مکان های مختلف شعبه تاسیس می کنند و موجب می شوند مشتری های بالقوه ای داشته باشند که از سپری کردن زمان خود در کافه آن ها لذت می برند. اما این کافی ‌شاپ ‌ها چگونه برای ایجاد وفاداری مشتری پیش رفتند و اصول مدیریت کافی شاپ را چگونه در پیش گرفته اند؟

برای کمک به پاسخ به این سوال ها، ما در این مقاله نکات مدیریتی کافی شاپ را بیان کرده ایم تا به شما در راه ‌اندازی یک کافی‌ شاپ کار آمد تر و سود آور کمک کند. اصول مدیریت کافی شاپ عبارتند از:

 • مدیریت کافه مهم ترین اصل موفقیت کسب و کار شما است.
 • آشنایی تیم کارکنان با منو و آیتم های در حال فروش
 • به مشتریان خود نشان دهید که از آن ها قدردانی می کنید
 • به کارمندان نشان دهید که از آن ها قدردانی می کنید
 • کافی شاپ خود را به خانه سوم افراد تبدیل کنید
 • تا جایی که امکان دارد از اتوماسیون استفاده کنید
 • فضای پیشخوان خود را بهینه کنید
 • حفظ مشتریان همیشگی کافی شاپ
 • کافی شاپ خود را به مشاغل اطراف معرفی کنید
 • مخاطبان و مشتری های کافه خود را بشناسید
 • نوشیدنی های خلاقانه برای افزایش فروش ارائه دهید

آموزش کافی شاپ

مدیریت کافه مهم ترین اصل موفقیت کسب و کار شما است

موفقیت در حرفه کافی شاپ به نسبت مشکل بوده و باید از راهکار های تضمین شده ای استفاده نمایید. چرا که تعداد کافی شاپ های موجود در سراسر شهر با طراحی و فضای داخلی مختلف روز به روز افزیش می یابد. اگر صاحب یک کافی شاپ هستید، توصیه می شود به مدیریت کافه علاقه داشته باشید و سعی کنید از روش های مدرن برای مدیریت کاری خود استفاده نمایید. شما نمی توانید سر خود را با کیسه قهوه و نوشیدنی های سرد و گرم مشغول کنید و انتظار داشته باشید که مغازه خودش کسب درآمد کند و به موفقیت برسد. شما باید مسائل مختلف در مورد کارکنان و مشتری ها در مدیریت کافه را زیر نظر بگیرید و به آن ها رسیدگی فرمایید.

 • انتقاد پذیر بوده و در مورد نقاط قوت و ضعف خود صادق باشید.
 • با شرکت در کلاس حضوری مدیریت کافه یا استفاده از منابع آنلاین، در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک مدیر خوب اطلاعات به روز کسب نمایید.
 • قابل دسترس باشید و با کارکنان خود ارتباط صمیمی برقرار کنید و به مشکلات کاری آن ها جوابگو باشید.
 • جلسات منظمی را با کارکنان خود تنظیم کنید تا از نظرات و مشاوره های آن ها بهره مند شوید.
 • در مورد تنظیم منو کافه و تغییر در دکوراسیون داخلی به عنوان یک گروه منسجم هماهنگ باشید.
 • در مورد شرح وظایف، انتظارات و ماموریت شفاف باشید.
 • برای ساعت کاری افراد برنامه ریزی کنید و ارتباط واضح درباره آنچه از تیم خود انتظار دارید حداقل پایه ای است که شما نیاز دارید تا با کارمندان خود به مشکل نخورید.

مدیریت کافه

آشنایی تیم کارکنان با منو و آیتم های در حال فروش

تمام افراد حاضر در کافی شاپ باید بر تمامی انواع دانه ها قهوه و روش های دم آوری تسلط داشته باشند و در صورتی که مشتری از آن ها در مورد طعم و مواد مورد استفاده در تهیه دسر های و نوشیدنی ها سوال بپرسد، بتواند پاسخ صحیحی را ارائه دهد. این مورد ممکن است از نظر شما مهم تلقی نشود. اما وقتی مشتریان با جواب نمیدانم مواجه شوند ممکن است خاطره بدی در ذهن آن ها شکل بگیرد و از مراجعه دوباره به کافه شما منصرف شوند.

مدیریت کافی شاپ باید مشخص کند که هر یک از کارکنان به چه مهارت هایی نیاز دارند. سپس، تمرینات خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنند. ایده خوبی است که از دوره های آموزشی جامه آموزش باریستا و آموزش مدیریت کافی شاپ استفاده نموده و یک برنامه درسی مکتوب داشته باشید تا بتوانید انتظاراتی که از کارکنان خود دارید را پیگیری کنید. این دوره های آموزشی که به صورت حضوری و آنلاین در سراسر کشور برگزار می گردند می توانند روش های مختلف تهیه نوشیدنی های گرم و سرد، تنظیم منو، دکوراسیون داخلی کافه و نحوه ارتباط با مشتری را آموزش دهند.

به مشتریان خود نشان دهید که از آن ها قدردانی می کنید

وقتی متعهد می شوید که تجربه مشتری را از طریق تمرکز بر هویت برند و پیوند های قوی با مشتریان خود تقویت کنید، در حال حاضر وفاداری را ترویج می کنید. وفاداری غیرقابل انکار سود آور است، زیرا اعتقاد بر این است که افزایش حفظ مشتری تنها به میزان 5 درصد، سود را بین 25 تا 95 درصد افزایش می دهد.

چگونه کافی شاپ را مدیریت کنیم

یکی از بهترین راه‌ ها برای ترویج وفاداری از طریق برنامه پاداش است، به طوری که 75 درصد از مصرف ‌کنندگان می ‌گویند که طرفدار شرکت ‌هایی هستند که پاداش ارائه می‌دهند و از آن ها قدردانی می شود. این برنامه‌ های وفاداری یا پاداش، تجربه مشتری را بیشتر تقویت می ‌کنند، زیرا مشتریان شما از صرف هزینه بیشتر در کافی شاپ شما سود می ‌برند. بع لاوه، می تواند هویت برند شما را تقویت کند، زیرا با انتشار اخبار برنامه وفاداری شما، به مشتریان بالقوه نشان می دهد که برای شما مهم هستند. برخی از راه‌ های ساده دیگر برای نشان دادن ارزش شما به مشتریان عبارتند از:

 • قیمت شیرینی ها و محصولات یک روزه را کاهش دهید.
 • نمونه هایی از محصولات خود را برای تست به صورت رایگان به مشتریان خود ارائه دهید.
 • از کارت های مخصوص مشتری های ثابت برای کسب نوشیدنی رایگان استفاده کنید.
 • ارائه وای فای رایگان
 • صندلی‌ های راحت و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد
 • پخش موسیقی متناسب با فضای کافه
 • از مشتریان بپرسید که چه چیزی می ‌خواهند و در صورت لزوم، پیشنهادات خود را تنظیم کنید.

به کارمندان نشان دهید که از آن ها قدردانی می کنید

تیم کاری شما مهم ترین عضو تاثیر گذار در رسیدن کافی شاپ به درجه های عالی می باشد. مدیریت کافه باید با احترام به کارمندان خود از آن ها قدردانی کند. راه های زیادی برای نشان دادن قدردانی از کارکنان وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

 • تا جایی که ممکن است از برنامه ‌ریزی انعطاف ‌پذیر استفاده نمایید تا کنترل بیشتری بر تعادل کار و زندگی خود داشته باشند.
 • با ایجاد سرگرمی های کوچک در محیط کار، زمان فوق العادی را برای آن ها رقم بزنید.
 • جشن گرفتن رویداد های خاص در زندگی آن ها
 • ایجاد انگیزه برای کار خوب و موثر
 • پرداخت به موقع حقوق و مزایا

کافی شاپ خود را به خانه سوم افراد تبدیل کنید

کافی شاپ ها در واقع باید ایده یک مکان سوم را به ما بدهد. مکانی که نه خانه شما و نه محل کار شماست، جایی متفاوت که دوست دارید برای مدت زمان طولانی تری در آن بنشینید. جایی است که در آن احساس خوش آمد و راحتی می کنید. حال ممکن است این سوال را بپرسید که چگونه کافی شاپ خود را به خانه سوم تبدیل کنید؟

اصول مدیریت کافی شاپ

برای شروع، مشتریان باید احساس قدردانی کنند، که قبلاً به آن پرداخته ایم. اما می توانید مغازه کافی شاپ خود را نیز راحت تر کنید. محیط را طوری تغییر دهید که متناسب با فصل و زمان روز باشد. بنابراین می ‌توانید با تغییر در دکوراسیون، نور پردازی، موسیقی و حتی منو بر اساس آن چه مشتریانتان در جا های دیگر تجربه می ‌کنند، کافی ‌شاپ خود را خوش‌ آمد تر کنید.

کافه خود را تمیز نگه دارید و به کارکنان خود آموزش دهید که به طور منظم در طول روز تمیز و مرتب باشند. رتبه سوم بودن به معنای احساس امنیت و استقبال مشتریان است و باید برای این مورد بیشتر تلاش کنید تا مطابق سلیقه عموم مشتریان باشد.

فضای پیشخوان خود را بهینه کنید

شما فضای کمی از فضا و زمان دارید تا توجه مشتری خود را به خود جلب کنید و این در حالی است که آن ها در پیشخوان هستند و سفارش خود را ثبت می کنند. افراد دامنه توجه محدودی دارند و در زمان شلوغی کافی شاپ اگر میز پیشخوان به اندازه کافی خلوت نباشد، نیم توانند به راحتی سفارش خود را ثبت کنند. شما می توانید آن محدوده را برای حداکثر سود به چند روش بهینه کنید.

 • آن را با علائم زیاد پر نکنید. اگر چیز های زیادی برای دیدن و خواندن وجود داشته باشد، مشتریان گیج شده و ممکن است باعث نا رضایتی آن ها شود.
 • تنها مواردی را داشته باشید که شما را حرفه ‌ای نشان می دهد، به راحتی قابل خواندن و درک باشد و مردم را به سفارش نوشیدنی ‌هایی که حاشیه سود بالایی دارند راهنمایی کند.
 • فقط اقلام پر سود را در فضای پیشخوان و سفارش قرار دهید. اقلام با سود کمتر را می توانید در جای دیگری قرار داد.
 • افزودنی ‌هایی را در کنار نوشیدنی های محبوب کافه ارائه دهید و از مشتری بپرسید که آیا می‌ خواهند یک شیرینی با قهوه ‌شان میل کنند؟

اصول کافه داری

حفظ مشتریان همیشگی کافی شاپ

تعداد کمی از کسب و کار ها وجود دارند که می توانند به طور معمول و حضوری با فالوور های رسانه های اجتماعی خود صحبت کنند. کافی شاپ ها یکی از آن ها هستند و این یک راه عالی برای ایجاد وفاداری مشتری و حفظ مشتریان همیشگی شما است. این به این دلیل است که شما در حال حاضر حال و هوا و شخصیت خود را دارید که مشتریان شما آن را می شناسند. به خصوص به عنوان یک کافی شاپ کوچک، شما این توانایی را دارید که یک صدای مجزا را به نمایش بگذارید.

از آن جایی که قهوه یک علاقه عمومی است، می توانید انواع افراد مختلف را جذب کنید و در مورد هر موضوعی صحبت کنید. فیلم، قهوه، چای، موسیقی. اطمینان حاصل کنید که نشانی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و فیس بوک شما در جلو و مرکز پیشخوان شما هستند.

یکی دیگر از راه های حفظ مشتری های همیشگی، ارائه کارت تخفیف و ورود آن ها به باشگاه مشتریان برای برخورداری از تخفیفات دوره ای می باشد. با این روش مشتریان بیشتر به کافه شما مراجعه می کنند و اگر بتوانید کیفیت گزینه های داخل منو را بالا نگه دارید، زودتر به این هدف خواهید رسید.

نوشیدنی های خلاقانه برای افزایش فروش ارائه دهید

اگر به کافه های متنوع سر بزنید و به منو آن ها نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که بسیاری از آیتم ها در همه کافه ها مشترک است. اما ممکن است به گزینه هایی برخورد کنید که در هیچ جایی ندیده باشید و برای شما جدید باشد.

اصول کافی شاپ

معمولا افراد علاقه دارند گزینه های جدید را امتحان کنند. اگر بتوایند نوشیدنی ها خلاقانه و دسر های جدید را با افزودن خوراکی های جدید خلق نمایید می توانید جذب بالای مشتری را رقم زده و درآمد بالایی را کسب کنید.

کافی شاپ خود را به مشاغل اطراف معرفی کنید

این یک تاکتیک عالی است که شخصا توسط کریس لمب از جام زرشکی در اوهایو توضیح داده شده است. بازار یابی و معرفی کافی شاپ خود به اطرافیان باعث می شود تعداد بیشتری از افراد به سمت کافه شما روانه شوند و اگر نوشیدنی ها و دسر های ارائه شده کیفیت بالایی داشته باشد و رفتار مناسبی با مشتری انجام شود، این اشخاص به مشتریان دائمی تبدیل شده و مشتریان بیشتری با خود به همراه می آورند.

رفاقت و حمایتی که کافه از مشاغل اطرف دریافت می کند انرژی بخش بوده و منجر به مشارکت های مهم اجتماعی می شود. زمانی که صاحب کافه صرف ایجاد شبکه و ارتباط بین اطرافیان کرده بسیار ارزشمند بوده و به افزایش سطح آگاهی فروشگاه در جامعه محلی کمک می کند. کوپن ها در جذب مشتریان جدید بسیار موثر بوده و این یک راه عالی برای برای پیگیری بازگشت به موقع و پول سرمایه گذاری شده در پروژه است.

مخاطبان و مشتری های کافه خود را بشناسید

45 درصد از جوانان 18 تا 23 ساله بیشتر از سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی پول خود را صرف خرید قهوه می کنند. شناختن طیف مخاطبان و مشتری های دائمی کافی شاپ یکی از مواردی است که موجب می شود که کافی‌ شاپ شما بتواند به آن ادامه دهد. خوردن قهوه مراسمی است که بسیاری از مردم حاضر به ترک آن نیستند. مردم تمام تلاش خود را می کنند تا هر روز صبح یک فنجان قهوه با صبحانه میل تهیه کنند. شناختن سلیقه و علایق مشتری ها توسط مدیریت کافی شاپ موجب می شود که منو مطابق علاقه مشتری ها تنظیم شده و افراد راضی از کافه شما بیرون بروند.

مشاهده و دانلود pdf مقاله: رازهای موفقیت در مدیریت کافی شاپ

امتیاز بدهید

دوره های فنی پردرآمد برای ورود به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله