آموزش نحوه ساخت شماره مجازی تلگرام با 5 روش رایگان

آموزش ساخت شماره مجازی
چکیده مطلب :

برخی افراد تمایل دارند تا در اپلیکیشن های پیام رسان مختلف مانند واتساپ، تلگرام،  اسکایپ و غیره دارای دو یا چند اکانت باشند؛ در این صورت می توانند با ساخت شماره های مجازی با استفاده از روش های مختلف این کار را به راحتی انجام دهند بدون این که نیازی به تهیه سیم کارت های مختلف باشد.

حتما مشاهده کرده اید که بسیاری از افراد در اپلیکیشن هایی مانند تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و … دارای چند اکانت می باشند و از هر چند اکانت به صورت همزمان استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم آموزش ساخت شماره مجازی انواع مسنجرها را بررسی کنیم.

داشتن اکانت های مختلف با استفاده از داشتن چند سیم کارت امکان پذیر می باشد اما خریداری و تهیه سیم کارت ممکن است کمی هزینه بر باشد.

به همین دلیل شماره هایی وجود دارند که به آنها شماره های مجازی گفته می شود و برای داشتن این شماره ها نیازی به تهیه سیم کارت نمی باشد.

شماره های مجازی را باید توسط روش های ویژه ای که وجود دارد دریافت نمود و از سرویس های آنها که می تواند شامل برقراری تماس، ارسال پیامک و … باشد استفاده نمود. در این مطلب به آموزش ساخت شماره مجازی تلگرام و مسنجرها با 5 روش رایگان پرداخته شده است.

ساخت شماره مجازی تلگرام شماره مجازی چیست؟

شاید اولین بار باشد که واژه شماره مجازی به گوشتان می خورد اما در دنیای امروز که اینترنت و تکنولوژی چهره ای جدید از خود را نشان می دهند این واژه، لغت عجیبی نخواهد بود.

اگر بخواهیم تعریفی از شماره مجازی داشته باشیم باید گفت که شماره ای است که می تواند مربوط به هر کشوری باشد و بدون داشتن سیم کارت از آن استفاده نمود.

شرکت های مختلفی وجود دارند که شماره های مجازی را در اختیار کاربران قرار می دهند و سرویس های مختلفی را به آنها ارائه می دهند. اکثر این شرکت ها شماره های مجازی و اکانت ها را به صورت رایگان به افراد ارائه می دهند و بابت آن هزینه ای را دریافت نمی کنند.

ساخت شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

اما شماره های مجازی چه کاربردی دارند و چه استفاده هایی می توان از آنها نمود؟ برخی افراد تمایل دارند تا در اپلیکیشن های پیام رسان مختلف مانند واتساپ، تلگرام،  اسکایپ و غیره دارای دو یا چند اکانت باشند؛ در این صورت می توانند با ساخت شماره های مجازی با استفاده از روش های مختلف این کار را به راحتی انجام دهند بدون این که نیازی به تهیه سیم کارت های مختلف باشد.

همچنین در صورتی که بخواهید با فردی در خارج از کشور ارتباط برقرار کنید با استفاده سیم کارت ها و شماره تلفن های ایرانی ممکن است هزینه های زیادی را برای خود بتراشید که به راحتی و با استفاده از شماره های مجازی می توانید این مشکل را حل کرده و تماس های صوتی و تصویری با افراد خارج از کشور برقرار نمایید.

با توجه به این که کشور ما سال هاست که توسط آمریکا تحریم شده است بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن ها برای شماره های ایرانی غیر فعال بوده و امکان استفاده از آنها وجود ندارد.

می توان با دریافت شماره مجازی مربوط به کشورهای دیگر به راحتی وارد این سایت ها و اپلیکیشن ها شد. اما این که چگونه باید یک شماره مجازی ساخت و از آن استفاده کرد در ادامه آمده است.

چگونه باید شماره مجازی تلگرام و سایر مسنجرها را ساخت؟

شرکت های مختلفی وجود دارند که اقدام به ارائه شماره های مجازی به افراد می کنند. ان شرکت ها دارای سایت ها و اپلیکیشن هایی می باشند که می توان با نصب این اپلیکیشن ها و یا ورود به سایت های مرتبط با آنها اقدام به دریافت شماره مجازی مورد نظر خود نمود. در ادامه به آموزش ساخت شماره مجازی تلگرام و مسنجرها با 5 روش رایگان پرداخته شده است.

1- استفاده از اپلیکیشن TextNow برای ساخت شماره مجازی

ساخت شماره مجازی با استفاده از برنامه TextNow بسیار راحت بوده و پیچیدگی خاصی ندارد و همه افراد قادر به استفاده از آن و ساخت شماره مجازی برای گوشی اندروید و آیفون خود می باشند.

برای استفاده از این نرم افزار نیاز است تا در ابتدا در google play و یا app store  این اپلیکیشن را یافته و آن را دانلود نمایید. می توان با استفاده از ایمیل و یا حساب فیسبوک خود وارد این اپلیکیشن شد و شماره مورد نظر خود را انتخاب نمود.

پس از نصب برنامه و log in شدن با استفاده از ایمیل یا اکانت فیسبوک خود، برنامه یک رمز عبور از شما می خواهد که باید یک پسورد را وارد نمود.

پس از آن صفحه ای باز می شود که باید به گوگل ثابت کنید که یک ربات نیستید و captcha را انجام دهید. پس از طی کردن این مرحله باید روی گزینه don’t use my location کلیک نمود.

اپلیکیشن TextNow برای ساخت شماره مجازی

پس از آن صفحه ای باز می شود که در شان باید پیش کد یک کشور را انتخاب نمود. پس از آن چندین شماره با توجه به پیش کدی که انتخاب نموده اید در صفحه نمایان می شود که شما می توانید هر یک را به دلخواه انتخاب نمایید. این شماره، شماره مجازی شماست و می توانید با آن اکانت های تلگرام و سایر مسنجرها را بسازید.

2- استفاده از اپلیکیشن nextplus برای ساخت شماره مجازی

Nextplus اپلیکیشن دیگری است که به صورت رایگان شماره مجازی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این برنامه از اپلیکیشن های محبوب  بوده که شماره تلفن های مجازی مربوط به کشور فیلیپین را به افراد می دهد.

برای دریافت شماره مجازی از این نرم افزار نیز نیاز است تا در ابتدا آن را نصب نموده و پس از اجرا گزینه sign up را انتخاب نمایید و سپس نام کاربری و پسورد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از تایید قوانین موجود گزینه sign up را انتخاب کرده و با باز شدن صفحه جدید باید ایالت مورد نظر خود را انتخاب نمود. پس از کلیک کردن بر روی گزینه get a custom number شماره مجازی به شما داده می شود که می توانید با آن اکانت های جدیدی در مسنجرهای مختلف بسازید.

3- برنامه تاک تو talk to برای ساخت شماره مجازی مسنجرهای مختلف

این اپلیکیشن نیز شماره مجازی مربوط به کشور فیلیپین را به شما ارائه می دهد که توسط آن می توانید اکانت های مختلفی در پیام رسان های مختلف بسازید.

برای استفاده از این اپلیکیشن برای ساخت شماره مجازی باید مانند موارد بالا عمل کنید و در ابتدا این برنامه را نصب نمایید و دستورالعمل های خواسته شده را اجرا کنید.

این اپلیکیشن دارای مزایایی مانند امکان داشتن برقراری ارتباط با کاربران دیگر بدون نیاز به اینترنت، ارائه تماس و پیام رایگان به میزان محدود و … می باشد.

4- اسمارت کال smart call اپلیکیشنی کم حجم برای ساخت شماره مجازی

اسمارت کال یکی دیگر از برنامه های ساخت شماره مجازی می باشد که به شما شماره با کد +62 می دهد که مربوط به کشور اندونزی می باشد. این اپلیکیشن دارای حجم بسیار کمی می باشد و می توان آن را از گوگل پلی دانلود و نصب نمود.

پس از اجرای این برنامه، شماره ای را باید وارد نمایید تا کد تایید برای آن شماره اسمس شود و سپس بتوانید برای ساخت شماره مجازی اقدام نمایید. این برنامه به علت کم حجم بودن و سادگی در کار کردن طرفدارن زیادی دارد و می توان از آن برای ساخت شماره مجازی تلگرام و سایر مسنجرها استفاده کرد.

smart call اپلیکیشنی کم حجم برای ساخت شماره مجازی

5- تکست پلاس textplus اپلیکیشنی ساده جهت ساخت شماره مجازی

تکست پلاس جزء اپلیکیشن های محبوب در زمینه ساخت شماره مجازی می باشد که به علت مزایایی مانند ساده بودن، استفاده راحت، زیبایی فضای نرم افزار، رایگان بودن و کم حجم بودن طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد برای ساخت شماره مجازی برای اکانت های مسنجرهای مختلف از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

برای دریافت شماره مجازی توسط این اپلیکیشن نیازی به وارد نمودن شماره و دریافت کد تایید نمی باشد و ورود ایمیل نیز نیاز نمی باشد. این اپلیکیشن علاوه بر گوشی های اندروید سیستم های ios  را نیز پشتیبانی می کند و گوشی های آیفون نیز می توانند از آن استفاده نمایند.

استفاده از این نرم افزار بسیار ساده بوده و پس از نصب آن از گوگل پلی یا پلی استور می توانید آن را اجرا نمایید. در مرحله اول برنامه از شما یک نام کاربری و رمز عبور می خواهد که می توانید به دلخواه هر رمزی را انتخاب نمایید.

سپس در مرحله بعد انتخاب پیش شماره و کشور مورد نظر می باشد و پس از آن یک شماره مجازی به شما ارائه داده می شود.

این نرم افزار امکان برقراری تماس و پیام رایگان را در برخی شرایط خاص ارائه می دهد و امکان برقراری تماس خارجی با تعرفه ارزان قیمت توسط آن وجود خواهد داشت.

چند نکته مهم در ساخت شماره مجازی

نکته ای که در رابطه با اپلیکیشن های گفته شده وجود دارد این است که این نرم افزارها ضمانتی بابت شماره داده شده به شما نمی دهند و ممکن است این شماره ها پس از مدتی استفاده از کار بیفتند و نیاز به وارد کردن کد تایید مجدد داشته باشند.

علاوه بر اپلیکیشن، برای ساخت شماره مجازی می توانید به سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند نیز سر بزنید. سایت هایی مانند sellaite SMS، receive SMS و دیگر سایت ها وجود دارند که به ارائه شماره مجازی برای ساخت اکانت تلگرام و سایر مسنجرها می پردازند.

قبل از نصب این گونه اپلیکیشن ها و ورود به سایت های مختلف نیاز است تا از امنیت آنها اطمینان حاصل کرده و سپس از آنها استفاده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره های فنی حرفه ای ویژه اشتغال و بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله