آموزش پروگرام هارد با easy jtag

خراب شدن هارد انواع گوشی های موبایل یکی از مشکلات متداولی است که کاربران با آن مواجه می شوند. عوامل زیادی وجود دارند که می توانند باعث خراب شدن یا سوختن هارد گوشی شما شوند. ضرب دیدگی و آب خوردگی مهم ترین عواملی هستند که می توانند بعدها هارد شما را دچار مشکل کنند. در این مطلب آموزش پروگرام هارد با easy jtag و تعویض هارد با باکس ایزی جیتگ را بررسی می کنیم.

آموزش تعمیرات موبایل

زمانی که هارد در اثر ضربه یا نفوذ آب به داخل دستگاه آسیب می بیند ممکن است از همان لحظه مشکل خود را بروز ندهد اما پس از مدتی ممکن است گوشی شما به صورت ناگهانی خاموش شود و دیگر روشن نشود. اگر با چنین چیزی مواجه شدید به احتمال زیاد هارد گوشی شما آسیب دیده است.یکی ازروشهایحلمشکلتعویضهاردباباکس easy jtag می باشد.

چه زمانی لازم است هارد گوشی تعویض شود؟

امروزه خرابی هارد گوشی های هوشمند به یکی از معضلات رایج تبدیل شده است. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که از کجا متوجه شویم مشکل از هارد گوشی است و مشکل دیگری برای آن پیش نیامده است؟ پاسخ این سؤال این است که خرابی هارد گوشی ها هم نشانه ها و علائمی دارد که در صورت مشاهده آن ها متوجه می شوید که هارد گوشی آسیب دیده است.

البته لازم به ذکر است که هر کدام از این علائم نشان دهنده آسیب دیدن هارد هستند اما نمی توان گفت که به طور صد در صد و قطعی بر خراب بودن هارد دلالت می کنند.

برای مثال زمانی که هارد آسیب ببیند ممکن است گوشی مدام خاموش و روشن شود، زمانی که گوشی را ریست فکتوری می کنید اطلاعات از گوشی پاک نشوند، گوشی به طور کامل خاموش شود و روشن نشود، حتی ممکن است سیستم عامل بالا نیاید و گوشی هنگ کند (روی لوگوی شرکت سازنده قفل شود)، که البته در این مورد  ابتدا گوشی را فلش می کنند و اگر مشکل حل نشد به دنبال مشکل سخت افزاری می گردند. ممکن است هارد آسیب دیده باشد یا CPU یا آی سی تغذیه دچار مشکل شده باشند.

یکی از علائمی که به طور قطعی خراب بودن یا سوختن هارد را نشان می دهد این است که روی گوشی نه می توان اطلاعاتی ریخت و نه می توان اطلاعاتی را پاک کرد.

علاوه بر این ها به نمایش درآمدن پیغام هایی همچون Encrypt Unsuccessful یا Internal storage damaged در هنگام بالا آمدن سیستم عامل گوشی هم می تواند نشان دهنده سوختن هارد باشد.

در بعضی از گوشی ها نظیر برخی مدل های هواوی و اچ تی سی زمانی که هارد خراب می شود گوشی هنگام بالا آمدن سیستم عامل مدام ویبره می رود.

قبل از این که هارد را تعمیر کنیم باید به درستی تشخیص دهیم که نیاز به تعمیر دارد یا تعویض.  پس از این که عیب یابی صورت گرفت باید تشخیص دهید که مشکل از خود هارد است یا از دامپ آن.

گاهی اوقات هاردی که تشخیص داده ایم خراب است را پروگرام هارد می­کنیم و درست می­شود اما گاهی اوقات هم پارتیشن­های هارد سوخته است و لازم است که هارد تعویض بشود نه تعمیر. تشخیص این مسئله باید به صورت دقیق توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

باکس Easy jtag چیست؟

دستگاه ایزی جیتگ یک باکس تخصصی است که برای تعویض هارد، تعمیر هارد، پروگرام هارد و غیره از آن استفاده می شود. با کمک باکس ایزی جیتگ می توان هارد یا همان مموری را خواند، اطلاعات آن را کپی کرد و روی هارد دیگر رایت کرد.

این باکس می تواند مود بوت را تغییر دهد و می توان گفت که در حال حاضر باکس easy jtag بهترین ابزار ترمیم بوت، پروگرام انواع هارد و آی سی موبایل است. در داخل بازار انواع مختلفی از باکس ایزی جی تگ موجود است اما جدیدترین نوع آن ایزی جیتگ پلاس ایمیت ایکس است که علاوه بر موبایل می تواند انواع چیپ های هوشمند را پشتیبانی کند.

این باکس نسبت به نسخه های قبلی می تواند مدل های بیشتری را پشتیبانی کند. به طور کلی می توان گفت که ایزی جیتگ حاوی یک باکس و نرم افزار ساده و سبک است که با کمک آن می توان اطلاعات هارد را بازیابی کرد، هارد را تعویض و یا تعمیر کرد.

نحوه پروگرام هارد با ایزی جی تگ

پس از این که برنامه را باز کردید اولین کاری که باید انجام دهید این است که گزینه­ ی interface را تنظیم کنید. زمانی که روی آن کلیک می­کنید با چهار گزینه رو به رو می­شوید. دو گزینه ایزی جیتگ ISP است که مخصوص سیم کشی است و در آن نیازی به بیرون آوردن هارد نیست. گزینه­ بعدی E-socket است که برای هارد های EMC و EMCP است و گزینه­ آخر یعنی UFS مخصوص تکنولوژی ­های جدید است.

 نحوه پروگرام هارد با easy jtag plus

ما یک هارد EMC را پروگرام می­کنیم پس گزینه­ E-socket را انتخاب می­کنیم. همان طور که گفتیم ولتاژ مناسب برای بسیاری از هاردها 2.8 ولت است. در نرم افزار جدید امکان تغییر این ولتاژ وجود ندارد اما در ورژن­های قدیمی می­توان آن را به صورت دستی تنظیم کرد.

اگر هاردی که دارای حجم بالا مثلاً 64 گیگ است را روی ولتاژ 1.8 قرار دهید ممکن است نرم افزار هارد را شناسایی نکند. اگر هم ولتاژ زیاد یعنی 3.3 ولت را انتخاب می­کنید مطمئن شوید که این ولتاژ برای هارد شما مناسب است زیرا در غیر این صورت هارد شما خراب خواهد شد.

بهترین ولتاژ 2.8 ولت است که تمام هاردها را پشتیبانی می­کند. حتی اگر در ورژنی که از آن استفاده می­کنید میزان ولتاژ قابل تغییر است به شما پیشنهاد می­کنیم که همان گزینه­ ی 2.8 ولت را انتخاب کنید.

گزینه­ بعدی فرکانس و bus width است که هرچه عدد آن­ها بیشتر باشد سرعت انجام کار یعنی رید و رایت کردن بیشتر خواهد بود. تنظیمات سرعت باعث خرابی هارد شما نخواهد شد و اگر هارد شما قدیمی باشد به صورت خودکار عملیات با سرعت کمتری صورت می­گیرد. سپس باید به سراغ گزینه­ ی Check EMMC/UFS بروید. زمانی که این گزینه را بزنید و سخت افزار خود را به باکس وصل کنید نرم افزار به سخت افزار کانکت می­شود و برنامه هارد را شناسایی می­کند. با کلیک روی این گزینه مشخصات هارد به نمایش در می­آید.

در مرحله­ بعدی جهت پروگرام هارد با easy jtag به سراغ گزینه­ Read soft Partitions می­رویم.  تیک این گزینه را بزنید و مجدداً روی Check EMMC/UFS کلیک کنید. به این صورت پارتیشن هارد خوانده و نمایش داده می­شود. پس از آن تیک گزینه­ Get firmware version را می­زنیم تا مشخصات نرم افزار را هم مشاهده کنیم.

اگر این اطلاعات برایتان نمایش داده نشود به این معنا نیست که دامپ خراب است بلکه احتمال دارد فقط یک پارتیشن خراب باشد یعنی پارتیشنی که اطلاعات سیستم عامل را در اختیار ما می­گذارد. اگر هنگام بکاپ گیری از هارد تیک گزینه­ Read soft Partitions را بزنید اما اطلاعات نشان داده نشود به احتمال زیاد دامپ هارد خراب است. در طول پروگرام هارد با easy jtag اصلاً از گزینه­ Stop استفاده نکنید زیرا ممکن است به هارد و دامپ آسیب وارد شود.

تعویض هارد با باکس ایزی جیتگ

برای این که بتوانید هارد را تعویض کنید به یک باکس احتیاج دارید. باکس ایزی جیتگ یکی از باکس هایی است که برای این منظور از آن استفاده می شود. در ابتدا ایزی جیتگ دارای نرم افزارهای مختلفی بود که هر کدام کار خاصی را انجام می دادند.

تعویض هارد با باکس ایزی جیتگ

اما با پیشرفت تکنولوژی ایزی جیتگ مجبور شد که سیستم خود را کامل کند و یک نرم افزار قدرتمند تحت عنوان ایزی جیتگ پلاس عرضه کرد که در واقع همان ایزی جیتگ است که تمام نرم افزارها را در خود جای داده است.

تعویض هارد یکی از کارهای تخصصی است که باید توسط تعمیرکاران متخصص انجام شود. آموزش پروگرام و تعویض هارد موبایل توسط باکس ایزی جیتگ یک آموزش تخصصی است که در دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فن آموزان به طور کامل آموزش داده می شود.

دوره آموزش تعویض هارد به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. بخش سخت افزاری انواع آموزش های مربوط به تعویض آی سی های چسبی هنگام تعویض CPU  تعویض سایر آی سی های گوشی ها را در بر می گیرد. بخش نرم افزاری هم مربوط به پروگرام و ترمیم انواع هارد موبایل است که به طور کامل در دوره های مخصوص آموزش داده می شوند. برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

دلایل خراب شدن هارد موبایل

گاهی اوقات برخی از اشتباهات ما باعث سوختن و خراب شدن هارد موبایل می شوند. برای مثال زمانی که می خواهید گوشی خود را سافت ریست یا ریست فکتوری کنید باید توجه داشته باشید که حتماً شارژ باتری گوشی بیشتر از 70 یا 80 درصد باشد.

ریست کردن گوشی فرآیندی است که به ولتاژ بالایی احتیاج دارد. اگر میزان شارژ باتری کم باشد ولتاژ مورد نیاز به هارد گوشی نمی رسد و همین مسئله می تواند باعث سوختن یا آسیب دیدن هارد گوشی موبایل شما شود.

این مسائل هم برای گوشی های آیفون و هم برای گوشی های اندرویدی صدق می کنند. ضربه خوردگی، نفوذ آب به داخل گوشی و استفاده از شارژر نامناسب همگی می توانند باعث آسیب رساندن به هارد گوشی ها شوند.

اموزشگاه فن اموزان علاوه بر دوره تخصصی تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل ، بیش از هشتاد دوره درآمدزا ویژه بازار کار از جمله آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش هوشمند سازی ساختمان ، آموزش plc ، آموزش تابلو برق صنعتی و … تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره رایگان و ثبت نام با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
نیما ستوده
نیما ستوده

نیما ستوده هستم. با سابقه دوازده سال فعالیت در زمینه تعمیرات گوشی های برندهای مختلف (از جمله سامسونگ ، آیفون ، شیائومی) با سیستم عامل های اندروید و ios در بازار تعمیر گوشی. در این سایت مطالب مرتبط با تعمیرات موبایل را به اشتراک می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات