درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

هر چه زمان می گذرد میزان وابستگی زندگی انسان ها به لوازم برقی بیشتر می شود. تمامی ابزارها و وسایلی که در گذشته به صورت مکانیکی در اختیار انسان قرار داشتند امروزه به صورت الکتریکی و بدون نیاز به نیروی انسانی کار می کنند.

در داخل همه خانه ها تعداد زیادی لوازم برقی وجود دارد که بعضی از آن ها مهمتر و ضروری تر هستند مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و غیره. این دستگاه ها به کارها سرعت بخشده اند و موجب آسایش انسان ها شده اند.

حال اگر یکی از این وسایل برقی کار نکند به شدت برای ما آزار دهنده خواهد بود. در این مطلب قصد داریم شما را با شغل تعمیرات لوازم خانگی آشنا کنیم.

شغل تعمیرات لوازم خانگی

معمولاً لوازم برقی منزل ساختار پیچیده ای دارند و از طرف دیگر با یکدیگر بسیار متفاوت هستند پس عملاً یک فرد عادی بدون داشتن مهارت لازم نمی تواند همه لوازم برقی را تعمیر کند. از طرف دیگر تعمیرات لوازم برقی نیازمند ابزارها و لوازم خاصی است که شما آن ها را در دسترس ندارید.

در این جا کاری که فرد باید انجام دهد این است که از یک تعمیرکار متخصص که در زمینه تعمیر انواع لوازم برقی مهارت، دانش و تجربه کافی دارد تماس بگیرد و از او بخواهد که دستگاه مورد نظر را تعمیر کند.

شغل تعمیرات لوازم خانگی

یک تعمیرکار لوازم خانگی باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

داشتن مهارت کافی شرط اصلی موفقیت در انجام کارهای فنی است. تا زمانی که در کار خود مهارت نداشته باشید نمی توانید به درآمد مناسب و موفقیت دست پیدا کنید. اول این که اگر به کارهای فنی علاقه دارید و شغل تعمیرات لوازم خانگی را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کرده اید لازم است که در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت کنید. آموزشگاه فنی فن آموزان یکی از آموزشگاه های تخصصی و معتبر است که در دوره های آموزشی خود، تعمیرات انواع لوازم خانگی، تعمیر بردهای لوازم خانگی، نحوه تعمیر و تعویض قطعات مختلف لوازم خانگی و تمام مسائل ضروری دیگر را به شما آموزش می دهد. پس از گذراندن دوره های تخصصی هم زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان سازمان مدرک معتبر اعطا می شود.

داشتن اطلاعات : یک تعمیرکار باید درباره سیستم های انواع لوازم برقی اطلاعات کافی داشته باشد و بتواند این اطلاعات را در کار خود عملی کند. همچنین به علت تولید روز افزون لوازم برقی جدید باید بتواند دانش خود را به روز نگه دارد تا مشتریان خود را از دست ندهد.

مهارت در عیب یابی و تعمیر : لازمه کار یک تعمیرکار فنی مهارت است. او باید بتواند با دقت انواع لوازم برقی را عیب یابی کند و در تشخیص مشکل آن ها توانا باشد. یک تعمیرکار لوازم خانگی باید بر کدهای خطا مسلط باشد و بداند که کدها نشان دهنده چه مشکلاتی هستند تا هر چه سریعتر برای رفع آن ها اقدام کند. او باید وظیفه و محل قرار گرفتن تمامی قطعات لوازم برقی را بداند و در صورت لزوم بتواند هر یک از آن ها را تعمیر یا تعویض کند.

تعمیرکار لوازم خانگی

بازارکار و سرمایه لازم برای شغل تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به این که روز به روز لوازم برقی متنوع تری وارد بازار می شوند که باگذشت زمان مردم را به خود وابسته می کنند می توان گفت که بازارکار تعمیرکاران لوازم خانگی همیشه داغ و پر رونق است. در داخل هر خانه تعداد زیادی لوازم برقی وجود دارد که پس از مدتی همه آن ها دچار ایرادها و مشکلاتی می شوند و باید به دست متخصصان این حوزه عیب یابی و تعمیر شوند.

به این ترتیب همواره نیاز به وجود تعمیرکارانی با مهارت برای تعمیر انواع لوازم خانگی در جامعه وجود دارد. به دلیل این که دامنه استفاده از لوازم برقی بسیار گسترده است این شغل به راحتی اشباع نمی شود.

یکی دیگر از دلایل مهم بودن این شغل این است که بعضی از لوازم برقی همچون یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی در تمام خانه ها وجود دارند و وجود آن ها بسیار ضروری است. برای مثال هیچ کس نمی تواند چند روز را بدون یخچال سپری کند زیرا اندکی پس از از کار افتادن یخچال مواد غذایی کم کم شروع به فاسد شدن می کنند.

جالب است بدانید بسیاری از افرادی که فقط به تعمیرات ماشین لباسشویی و یخچال می پردازند به طور متوسط ماهانه بین پنج تا هفت میلیون درآمد دارند. هر چه مهارت خود را گسترده تر کنید و بتوانید لوازم برقی متنوع تری را تعمیر کنید طبیعتاً مشتری و درآمد بیشتری خواهید داشت.

یکی دیگر از عواملی که موجب شده اند بازار کار تعمیرات لوازم خانگی داغ و پررونق شود افزایش بیش از حد قیمت لوازم برقی در سال های اخیر بوده است. زمانی که قیمت لوازم برقی افزایش می یابد قدرت خرید مردم کمتر می شود و آن ها بیشتر تمایل پیدا می کنند که دستگاه قبلی خود را برای تعمیر به تعمیرکاران لوازم خانگی بسپارند.

از آن جا که شغل تعمیرات لوازم خانگی یک شغل فنی و خدماتی است به سرمایه زیادی احتیاج ندارد زیرا هزینه قطعاتی که تعویض می شوند از مشتری دریافت می گردد. برای گذراندن دوره های تخصصی و خریدن ابزارهای مورد نیاز برای کار خود به مقداری سرمایه احتیاج دارید. چاپ کارت و انجام تبلیغات هم هزینه هایی به همراه دارند که شما باید آن را متقبل شوید.

شغل تعمیرات لوازم خانگی

درآمد و آینده شغلی تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به این که هر چه زمان می گذرد لوازم برقی متنوع تری به بازار عرضه می شوند شغل تعمیرات لوازم برقی همواره در تمام زمان ها مشتریان خود را خواهد داشت.

از طرفی استفاده از لوازم برقی مهم نظیر یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و انواع فرهای برقی هرگز به پایان نمی رسد و مردم در تمام زمان ها از این لوازم برقی استفاده می کنند پس در آینده هم این شغل همچنان پر رونق باقی خواهد ماند.

حتی ممکن است با روی کار آمدن وسایل برقی جدید و کنار رفتن ابزارهای مکانیکی بازارکار این شغل در آینده از این هم بهتر شود.

اگر بتوانید بر انواع لوازم برقی تسلط پیدا کنید می توانید درآمد بسیار خوبی کسب کنید. با توجه به تعرفه های کنونی یک تعمیرکار لوازم خانگی می تواند ماهانه درآمدی در حدود 10 میلیون (فروردین 99) یا حتی بیشتر داشته باشد.

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند بر میزان درآمد شما تأثیر بگذارند. اصلی ترین ویژگی یک تعمیرکار ماهر بودن او است. اگر مهارت خوبی داشته باشید و در تعمیر و عیب یابی درست لوازم برقی توانایی داشته باشید می توانید مشتریان زیادی را از آن خود کنید.

از طرف دیگر انجام تبلیغات مناسب و کار کردن با نمایندگی های معتبر هم می توانند تأثیر خوبی بر میزان درآمد شما داشته باشند. تبلیغات خوب در کنار مهارت به پیشرفت و موفقیت شما کمک خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر با نمایندگی های مختلف همکاری کنید آن ها شما را به مشتریان خود معرفی می کنند تا خدمات لازم را به آن ها ارائه بدهید. در این صورت علاوه بر مشتری هایی که به خودتان مراجعه می کنند می توانید از مشتری هایی که با نمایندگی ها ارتباط برقرار می کنند هم بهره مند شوید.

2 پاسخ به “درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی”

  1. نوشته بودید با توجه به کاهش درامد مردم وافزایش قیمت محصولات الکتریکی درامد تعمیرکار بالا رفته حالا میخواستم بدانم در کشور های اروپایی که درامد مردم بالا تر است نیز شغل تعمیر کار لوازم الکتریکی بالاست چون مردم ثروت مند میتوانند دستگاه خراب خود را با دستگاه جدید تعویض کنند ممنون میشوم پاسخم را بدهید

    • سلام وقت بخیر
      شغل های فنی خیلی پرطرفدار هستند در خارج از کشور و از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ، نیاز کشورهای توسعه یافته یه اشخاص فنی و دست به آچار بیشتر از دکتر و مهندس هستش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان