چگونه با شغل تعمیرات لوازم خانگی به سوددهی و درآمد برسیم؟

چگونه با شغل تعمیرات لوازم خانگی به سوددهی و درآمد برسیم؟

اگر قصد دارید وارد شغل تعمیرات لوازم خانگی شوید و در آمد بالایی را از آن طریق کسب نمایید مطلب زیر را مطالعه کنید. صنعت لوازم خانگی یکی از صنایع بزرگ و و پول ساز در جهان می باشد که مشاغل زیادی را در کشورهای مختلف ایجاد کرده است.

تولیدکنندگان لوازم خانگی یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان محسوب شده و ابر شرکت هایی مانند ال جی، سامسونگ، و غیره غول های لوازم خانگی در دنیا می باشند که محصولات خود را به دیگر کشورها صادر می کنند.

مسلما هر وسیله برقی که تولید می شود زمانی دچار خرابی و مشکل نیز می گردد که برای برطرف نمودن این مشکلات نیاز به تخصص و مهارت می باشد. تعمیرات لوازم خانگی یکی از مشاغل فنی پردرآمد بوده که از بازار کار خوبی بهره مند می باشد.

شغل تعمیرات لوازم خانگی

معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی

وسایل الکترونیکی و مکانیکی مختلف پس از مدتی کار کردن ممکن است دچار مشکلات و خرابی های مختلفی گردند. با توجه به این که ساختار این وسایل از پیچیدگی زیادی برخوردار می باشد امکان برطرف نمودن این مشکلات توسط خود فرد وجود نداشته و حتی ممکن است با دستکاری کردن افراد بی تخصص، دستگاه دچار خرابی بیشتری گردد.

علاوه بر آن به علت الکتریکی بودن انواع لوازم خانگی، در صورتی که موارد ایمنی رعایت نگردد امکان به وجود آمدن خطراتی مانند برق گرفتگی و حتی آتش سوزی نیز وجود دارد. به همین علت است که ضرورت وجود شغل تعمیرات لوازم خانگی به شدت احساس می شود و افراد بسیاری جهت انجام تعمیرات به تعمیرکاران لوازم خانگی مراجعه می کنند.

این افراد قادر به عیب یابی و تعمیرات انواع لوازم خانگی از یخچال و لباسشویی گرفته تا انواع لوازم خانگی کوچک مانند اتو، سشوار، آبمیوه گیری، غذاساز و غیره می باشند.

بازار کار و میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به نیاز روزافزون جامعه به افراد متخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، این شغل از بازار کار پر رونقی برخوردار بوده و می تواند دررامد بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی در تمامی کشورها بالا می باشد و بسیاری از جوانان تمایل به وارد شدن به این رشته را دارند. در کشور ما به علت تحریم های موجود و بالا بودن قیمت انواع لوازم خانگی، در صورتی که وسیله ای دچار مشکل شود، افراد ترجیح می دهند تا با صرف هزینه ای اندک به تعمیر وسیله خود بپردازند و از خرید وسیله جدید که هزینه زیادی برایشان به دنبال دارد جلوگیری نمایند.

به علت گسترش تکنولوژی و طراحی و تولید انواع لوازم خانگی جدید و نیاز این وسایل به عیب یابی و تعمیر، آینده شغلی شغل تعمیرات لوازم خانگی تضمین شده می باشد.بازار کار و میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

افزایش سوددهی و درآمد با شغل تعمیرات لوازم خانگی

همانطور که گفته شد میزان درآمد در این شغل بالا بوده و افراد قادر به بالا بردن میزان درآمد خود نیز با استفاده از ترفندهایی می باشند. البته این مسئله واضح است که در هنگام شروع به هر کاری ممکن است میزان خرج و دخل با هم همخوانی نداشته و درآمد بالایی نصیب فرد نگردد. اما با تلاش و کوشش و فراگرفتن ترفندهای افزایش درآمد می توان به مرور درآمد خود را افزایش داد و از رقیبان پیشی گرفت. در ادامه به نکاتی جهت افزایش درآمد در شغل تعمیرات لوازم خانگی اشاره شده است:

  • مهم ترین نکته ای که برای افزایش سوددهی در شغل تعمیرات لوازم خانگی باید در نظر داشت افزایش مهارت های فنی خود می باشد. واضح است که افراد لوازم خانگی خراب خود را نزد فردی مطمئن و با تجربه می سپارند و در صورت مشاهده کیفیت کار بالا، وی را به دیگران نیز معرفی کرده و همچنین برای تعمیر سایر وسایل خود نیز، از این تعمیرکار استفاده می کنند. پس گام اول برای افزایش درآمد ارائه خدمات و کار با کیفیت می باشد.
  • سرعت عمل بالا پس از کیفیت خوب، دومین نکته ایست که تعمیرکاران لوازم خانگی باید در نظر داشته باشند. به طور کلی مشاغل خدماتی که با افراد مختلف در ارتباط مستقیم می باشند، در صورتی که کار مشتری را در وقت و زمان مناسب تحویل دهند به جلب رضایت مشتریان کمک بسیاری می نمایند. خوش قول بودن در این شغل می تواند مشتریان زیادی را برای جذب کرده و درآمدتان را تا میزان زیادی افزایش دهد.
  • برخورد مناسب با مشتری و خوش رفتاری با آنها از جمله نکات مهمی است که باید در شغل تعمیرات لوازم خانگی در نظر گرفته شود. پاسخگویی به تمام سوالات مشتریان با سعه صدر می تواند در عیب یابی و تعمیر آن وسیله کمک بیشتری به تعمیرکار کرده و با سرعت بیشتری آن را تعمیر نماید.
  • توانایی تعمیر انواع لوازم خانگی از ویژگی هایی است که یک تعمیرکار حرفه ای باید داشته باشد و مهارت خود را تنها به یک وسیله خاص محدود نکند. سرویس کردن انواع لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی و دیگر وسایل کوچک و بزرگ از مواردی است که تعمیرکار با رعایت آنها می تواند به یک فرد حرفه ای در این شغل تبدیل شده و به درآمدزایی بالایی برسد.
  • تعمیرکار حرفه ای برای افزایش درآمد خود باید کاملا به روز بوده و از ویژگی ها و امکانات جدیدی که به وسایل مختلف افزوده می شود کاملا آگاه باشد. عصر تکنولوژی باعث طراحی و تولید انواع لوازم خانگی با امکانات متنوع می باشد که در صورتی که تعمیرکار از این ویژگی های جدید اطلاع کافی داشته باشد عیب یابی و تعمیر آن بسیار راحت و سریع صورت می گیرد.
  • آشنایی با ابزار کار مختلف و نحوه کار کردن با آنها از جمله نکاتی است که یک تعمیرکار لوازم خانگی باید در نظر داشته باشد. مدارها و طرح های مختلفی که در انواع لوازم خانگی وجود دارند که یک تعمیرکار حرفه ای باید با انواع این مدارها آشنایی داشته و نحوه کار با آنها را بداند.
  • در نهایت انجام تبلیغات مناسب می تواند در بالا بردن درآمد در مشاغل مختلف از جمله تعمیرات لوازم خانگی تاثیر بسزایی داشته باشد. انجام تبلیغات به کسب و کار کمک می کند تا با بهترین راه کار خود را به مشتری شناسانده و از این طریق درآمد را افزایش دهد. انتخاب نام تجاری برای کسب و کار می تواند راهکار بسیار مناسبی برای رونق بخشیدن به کسب و کار باشد.
  • قیمت مناسب و رقابتی نیز راه دیگری برای جذب مشتری و افزایش درآمد در این شغل می باشد. این روزها همه به دنبال تعمیرکاری می گردند که قیمت کمتری را جهت انجام تعمیرات دریافت نماید. در نتیجه هزینه ها به ویژه در اوایل کار باید از مقدار کمتری نسبت به سایر رقبا برخوردار باشد.

با توجه به راه هایی که برای افزایش درآمد در شغل تعمیرات لوازم خانگی گفته شد بسیاری از افراد تمایل به وارد شدن در این حرفه را دارند. در ادامه به نحوه وارد شدن به این حرفه پرداخته شده است.

افزایش سوددهی و درآمد با شغل تعمیرات لوازم خانگی

نحوه ورود به شغل تعمیرات لوازم خانگی

برای وارد شدن به شغل تعمیرات لوازم خانگی نیاز است تا در دوره های آموزشی مربوط به این حرفه که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد شرکت نموده و به کسب مهارت پرداخت.

مدرسین و اساتیدی که در این آموزشگاه ها به تدریس مشغول می باشند بسیار حرفه ای و با تجربه بوده و افراد می توانند پس از اتمام دوره ها وارد بازار کار گردند. در این دوره ها سرفصل های مختلفی به افراد آموزش داده می شود و کارآموزان با انواع مختلف لوازم خانگی و قطعات به کار رفته در آنها آشنا می گردند.

نحوه عیب یابی و تعمیر این قطعات به صورت تئوری و عملی به افراد آموزش داده می شود و در پایان مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی برای آنها صادر می گردد. این مدرک از اعتبار بالایی برخوردار بوده و مجوز راه اندازی شغل تعمیرات لوازم خانگی می باشد. در صورتی که مدرک بین المللی باشد امکان ترجمه آن به زبان های مختلف وجود داشته و افراد می توانند در 186 کشور جهان که تحت نظر سازمان کار می باشند فعالیت نمایند.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در دوره های ویژه فن آموزان از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان