مشخصه های مهم دوربین های مدار بسته تحت شبکه (1)

دوربین های مداربسته آنالوگ و شبکه شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و تفاوت اصلی آنها در عدم تبدیل خروجی دیجیتال به آنالوگ جهت انتقال تصویر در دوربین های مداربسته شبکه است و سیگنال خروجی به صورت دیجیتال منتقل می شود که این امر مزایای قابل توجهی را برای این سیستم ایجاد کرده است. در این بخش، سعی خواهد شد برخی از این مشخصه های خاص دوربین های مدار بسته تحت شبکه شرح داده شود.

تصویربرداری پیشرفته

یکی از تفاوت های اصلی دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه در نحوه ارائه تصویر و اسکن تصاویر است. در دوربین مداربسته تحت شبکه روش تصویربرداری به صورت پیشرفته ای است که با ذخیره سازی و انتقال تصاویر به صورت هم زمان کار خود را انجام می دهد. این یک روش اسکن با استانداردی جهانی است که ویژگی هایی خاص برای انتقال تصاویر HD و FULL HD دارد. این روش اسکن باعث کاهش لرزش در میان سطرهای تصویر می شود که با حرکتی نرم در بین فریم ها، تصاویر را با وضوح بیشتر به نمایش می گذارد. در این روش، اطلاعات تصویر به صورت کامل حفظ می شود، نمایش نور در تصویر نیز بی نقص است و در نهایت تصویر را با وضوح و شفافیت بالا و بدون نویز و اعوجاج نشان می دهد.

دوربین های مداربسته تحت شبکه به دلیل این که در کمتر از یک ثانیه بیش از 20 فریم از محیط تحت پوشش خود می گیرند، به این سیستم پیشرفته مجهز هستند. این قابلیت به ویژه در زمانی که نیاز به تشخیص چهره و یا پلاک خودرو وجود دارد، اهمیت زیادی پیدا می کند.

لزوم رعایت استانداردهای PAL/NTSC محدودیت هایی را برای دوربین های مداربسته آنالوگ ایجاد کرده است که یکی از این محدودیت ها اجبار در به کارگیری روش اسکن دو مرحله ای به صورت خطوط زوج و فرد و ترکیب آنها با هم جهت ایجاد تصویر کامل است (اسکن در هم آمیخته). با توجه به تاخیر زمانی در اسکن فریم ها، به دلیل حرکت اشیا در این بازه زمانی در تصاویر با تحرک بالا، تصاویر خروجی تار و محو خواهد شد. به عبارت دیگر، در سیگنال های تصویری آنالوگ، تصاویر متحرک از ترکیب خطوط هر تصویر به طور متناوب ایجاد می شوند. حتی هنگام اتصال به DVR، که تحرک بالای تصویر باعث محو و تار شدن قسمت متحرک خواهد شد. این مشکل وقتی به خوبی در دوربین های مداربسته آنالوگ نمایان می شود که از تصاویر با وضوح بالا همچون 4CIF استفاده شود.

در حالت پیشرفته تر تصاویر و فریم ها به صورت یک جا بررسی می شوند و خطوط زوج و فرد مانند دوربین مداربسته آنالوگ جداسازی نمی شوند. این تحلیل و بررسی هم زمان باعث افزایش سرعت پردازش و ارائه بهترین تصویر می شود.

آموزش های مرتبط :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان