دلایل خرابی اسپیکر و باند به همراه راه حل

دلایل خرابی اسپیکر و باند به همراه راه حل

برای همه ی ما لازم است که خانه ی خود را برای سرگرمی، مطالعه و یا کار به یک سیستم صوتی خوب مجهز کنیم. همه ی سیستم هایی صوتی،چه بزرگ و چه کوچک، چه ارزان و چه گران، چه قدیمی و چه جدید ممکن است دچار مشکل و خرابی شوند.

در این مطلب قصد داریم یک مورد از مشکلات متداولی که ممکن است برای اسپیکر شما پیش بیاید را بررسی کنیم. بهترین نکته این است که شما می تواید این تعمیرات را خودتان با کمترین هزینه در خانه انجام دهید .

از اسپیکرها صدایی شنیده نمی شود

به نظر می رسد که همه چیز به درستی تنظیم شده است. تمام کلید های ضروری روشن شده اند. اسپیکر ها در آخرین باری که از آن ها استفاده کرده اید به خوبی کار کرده اند. اما حالا صدایی از آن ها بیرون نمی آید و یا صدای عجیبی تولید می کنند. این موقعیت بدی است که بسیاری از ما در آن قرار گرفته ایم .

در ادامه دستورالعملی برای عیب یابی و حل مشکل در خانه توضیح داده شده است. قبل از انجام هر کاری حتماً اسپیکر ها و دیگر دستگاه ها را از برق بکشید تا از خطر آسیب دیدن توسط برق و کشته شدن در اثر برق گرفتگی در امان بمانید. همچنین بهتر است صدای اسپیکر ها را کم کنید تا هنگامی که به طور ناگهانی صدا را پخش کردند اذیت نشوید .

منبع برق را بررسی کنید

بررسی کنید که آیا همه ی سیم ها به برق وصل شده اند یا خیر. ممکن است سیم ها را به پریز وصل کرده باشید اما به طور ناگهانی به آن ها برخورد کرده و باعث جدا شدن و یا شل شدن اتصال آن ها شده باشید. حتی یک تغییر مکان کوچک در دو شاخه ممکن است مانع از برق سانی شود .

بررسی کنید که سیم ها به پریز های درستی متصل شده باشند. اگر همه چیز درست است خود پریز ها را بررسی کنید که به خوبی برق را منتقل کنند. پریز های دیگر را هم بررسی کنید. اگر منبع برق به خوبی کار می کند، پس می توانیم به سراغ بررسی خود اسپیکر ها برویم .

دکمه ها را بررسی کنید

اگر چندین اسپیکر داشته باشید سیستم شما دارای یک گزینه ی اسپیکر 1 و یک گزینه ی اسپیکر 2 و به همین ترتیب گزینه هایی برای هر یک از اسپیکرها خواهد بود. بررسی کنید که دکمه ی روشن کردن همه ی اسپیکر ها را زده اید .

دستگاه های منبع را بررسی کنید

دستگاه منبع شما می تواند یک گرامافون، دستگاه پخش کننده ی CD و یا DVD باشد. ابتدا اسپیکرهای سالم دیگری را به آن ها وصل کنید تا بفهمید آیا مشکل از آن هاست یا خیر.

اگر آن اسپیکرها هم کار نمی کنند باید منبع صدا را عوض کنید. اگر اسپیکرها کار کردند آن ها را به منبع اصلی متصل کرده و یک به یک تمام تنظیمات ورودی را انجام داده و سپس گزینه ی play را انتخاب کنید.

اگر بعضی از اسپیکرها کار می کنند اما بعضی از آن ها کار نمی کنند احتمالاً در سیم هایی که به منبع صدا متصل هستند مشکلی وجود دارد. در این مواقع سیم هایی را که فکر می کنید مشکل دارند تعویض کنید .

دریافت کننده صدا (Receiver) را بررسی کنید

اسپیکرهای خود را به دستگاه ریسیوِر  دیگری وصل کنید. اگر اسپیکرها به خوبی کار کردند متوجه می شوید که مشکل از ریسیور شماست. در این مواقع شما باید به یک تعمیرکار حرفه ای و یا نمایندگی ریسیور خود زنگ بزنید .

دوره  آموزش تعمیرات لوازم خانگی  به صورت عملی در کارگاه های مجهز آموزشگاه فن آموزان توسط اساتید مجرب برگزار می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =