نحوه عملکرد سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته

اصول کار سیستم های CCTV به این صورت است که دوربین های مداربسته همیشه و یا بر طبق برنامه یا  تشخیص حرکت توسط خود دوربین و یا تجهیزات جانبی اقدام به عکس برداری و یا فیلمبرداری از فضای تحت پوشش می نماید . تصاویر گرفته شده از دوربین به روش های مختلف می تواند جهت ضبط و نمایش ارسال شود. سیستم به کار گرفته شده جهت انتقال تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است به نحوی که تقسیم بندی اصلی صورت گرفته در این خصوص ، یعنی سیستم آنالوگ و یا شبکه به این امر اختصاص دارد که بر انتخاب دوربین و تجهیزات ضبط و پخش تصاویر تأثیر به سزایی خواهد داشت.

شکل تقسیم بندی اصلی دوربین های مدار بسته

شکل تقسیم بندی اصلی دوربین های مدار بسته

دامنة بزرگی از انواع محصولات مرتبط با دوربین های مداربسته با قیمت ها و خصوصیات مختلف در بازار وجود دارد. اما اطلاعات زیادی درباره متمایز کردن آنها وجود ندارد. به عنوان مثال، دوربین های که به عنوان دوربین های مناسب در نور کم شناخته می شوند معمولاً نمی توانند در شب بدون نور اضافه تصویری ایجاد کنند و ممکن است درباره استفاده از آنها در نور پایین هیچ توضیحی وجود نداشته باشد .

دوربین های بی سیم در مدت زمان اندک و با صرف کمترین زحمتی قابل نصب هستند چرا که نیازی به اتصال مستقیم از دوربین به مانیتور وجود نخواهد داشت. با این حال این دوربین ها به هر حال نیازمند تغذیه هستند و حتی در صورتی که باتری مورد استفاده نیز مناسب باشد باز زمان کار این دوربین ها کمتر از ۲۴ ساعت ( در برخی دوربین ها تا دو ساعت ) خواهد بود. با این وجود استفاده از دوربین های بی سیم برای برخی کاربردهای خاص  توصیه می شود .

فن آوری امروزی محصولاتی را عرضه کرده است که به راحتی برای یک فرد با اطلاعات فنی عادی قابل نصب هستند. این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا محصولی مناسب با کاربرد خود را به راحتی انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

مقالات آموزش دوربین

Admin Fanamoozanمشاهده نوشته ها

من مهدی هستم و فارغ التحصیل رشته برق می باشم. حدود 10 سال بصورت عملی در حوزه برق و تاسیسات کار کرده ام و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده ام. مطالبی که منتشر میکنم تلفیقی از دانش و تجربه بنده در این زمینه می باشد. همچنین به مباحث تعمیرات موبایل، هوشمندسازی ساختمان، برق ساختمان و صنعتی و سیم پیچی موتور علاقمندم. امیدوارم از مطالب درج شده رضایت کافی را داشته باشید.

قسمت دیدگاه ها غیرفعال است