سخت افزار NAS

ظرفیتی را که هر NAS می تواند از آن پشتیبانی کند توسط رابطه ی مستقیمی با تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی دارد. به عنوان مثال، یک NAS ممکن است دو محفظه ای (2 Bay) یا چهار محفظه ای (4 Bay) یعنی از دو یا چهار هارد دیسک پشتیبانی کند

NAS چهار محفظه ای (4 Bay

NAS چهار محفظه ای (4 Bay)

در حال حاضر حداکثر ظرفیت هارد دیسک ها برابر چهار ترابایت برای یک هارد دیسک 5/3 اینچی SATA است. بنابراین یک تجهیز دو محفظه ای NAS می تواند حداکثر هشت ترابایت اطلاعات را نگه داری و ذخیره کند. به همین ترتیب، حداکثر ظرفیت یک تجهیز چهار محفظه ای برابر با 16 ترابایت است. تجهیزات NAS در حال حاضر از هارد دیسک های 5/2 و 5/3 اینچی SATA پشتیبانی می کنند و نمی توانند از هارد دیسک های جدید SSD استفاده کنند.

برای افزایش ظرفیت یک تجهیز NAS می توان از درگاه های خارجی مانند USB یا eSATA استفاده کرد. همچنین این درگاه ها برای پشتیبان گیری نیز استفاده می شوند. بنابراین در هنگام خرید یا انتخاب یک NAS باید به تعداد درگاه های USB یا eSATA در مدل مورد نظر نیز دقت کرد. امروزه اغلب تجهیزات NAS حداقل یک درگاه USB دارند. اگر بتوان تجهیزی انتخاب کرد که از درگاه USB 3.0 پشتیبانی کند، سرعت انتقال اطلاعات هارد دیسک های خارجی بیشتر خواهد بود.

آموزش های مرتبط :


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت شرکت در نظرسنجی روی تصویر زیر کلیک کنید
نظر سنجی دوره -