ترک خوردگی صفحه نمایش لپ تاپ را چگونه تعمیر کنیم ؟

تعمیر لپ تاپ

ممکن است با محکم بستن لپ تاپ، انداختن لپ تاپ روی زمین و یا حتی به اشتباه نشستن روی آن باعث ترک خوردن و شکستن صفحه نمایش آن شوید. در حقیقت اصطلاح “تعمیر صفحه ی ترک خورده ی لپ تاپ” کاملاً نادرست است، زیرا هنگامی که صفحه نمایش لپ تاپ ترک بخورد یا بشکند دیگر پایان عمر آن خواهد بود و باید جایگزین شود. تعویض صفحه نمایش باید توسط فردی بامهارت و صبور انجام شود .

تعمیر لپ تاپ

دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور، بصورت عملی در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191321001 تماس بگیرید.

مرحله ی 1

هنگامی که این اتفاق رخ می دهد اول باید تصمیم بگیرید که می خواهید پول و وقت خود را صرف کنید تا صفحه نمایش لپ تاپ را تعویض کنید و یا می خواهید که این لپ تاپ را کنار گذاشته و یک لپ تاپ نو بخرید.

اگر بخواهید لپ تاپ جدیدی خریداری کنید لازم است که اطلاعات خود را از این لپ تاپ بردارید و آن ها را جا به جا کنید. این کار را حتی با صفحه نمایش ترک خورده نیز می توانید انجام دهید .

مرحله ی 2

باید یک صفحه نمایش جایگزین تهیه کنید. این کار یکی از وقت گیرترین مراحل تعویض صفحه نمایش است. هرگز صفحه نمایش جایگزین را از نمایندگی لپ تاپ خود خریداری نکنید چرا که هزینه ی خرید این صفحه به اندازه ی خرید یک لپ تاپ جدید خواهد بود.

می توانید صفحه نمایش جایگزین خود را از فروشگاه های کامپیوترهای دست دوم و یا به صورت آنلاین با گذاشتن آگهی صفحه نمایش مورد نیاز خود با قیمت مناسب تری تهیه کنید .

مرحله ی 3

لپ تاپ را از برق بکشید و باتری آن را نیز در بیاورید. بعد از این کار نیم ساعت صبر کنید تا دستگاه کاملاً خنک شود. ابتدا فریم دور صفحه نمایش و سپس خود صفحه نمایش ترک خورده را جدا کنید.

برای این کار باید از یک پیچ گوشتی کوچک استفاده کنید. انجام دادن این کار نیازمند دقت بسیار زیاد است زیرا این قسمت یک قسمت ظریف و شکننده است و به راحتی ممکن است آسیب ببیند.

اگر فریم پلاستیکی بشکند باید یک لپ تاپ نو تهیه کنید چرا که در مغازه ها نمی توانید فریم پلاستیکی دور صفحه نمایش را پیدا کنید و آن را جایگزین کنید.

قبل از انجام این کار ویدیوی تعویض صفحه نمایش را مشاهده کنید تا متوجه شوید چطور صفحه و فریم را دوباره به همدیگر وصل کنید و این که بدون آسیب زدن به فریم صفحه این کار را به انجام برسانید .

مرحله ی 4

با دقت تمام سیمی را که مانیتور را به مادربرد وصل می کند جدا کنید. این سیم معمولاً در پشت قسمت لولایی لپ تاپ قرار دارد. این مرحله نیز بسیار حساس است بنابراین حتما در نور مناسب و به آرامی کار خود را انجام دهید.

همچنین بعضی از لپ تاپ ها دارای نوعی سیم اتصال به زمین هستند که قسمت دیگری از کامپیوتر وصل است. بنابراین آن را پیدا کنید و پیچ اتصال آن را باز کنید .

مرحله ی 5

در هنگام جدا کردن صفحه نمایش مراقب باشید که صفحه نمایش شکسته به دست شما آسیب نزند. حالا صفحه نمایش جدید را با دقت جاگذاری کرده و دوباره همه ی اتصالات را بر عکس شکلی که آن ها را از هم باز کرده اید به حالت اول خود برگردانید و دوباره پیچ های فریم را ببندید. سپس باتری لپ تاپ را دوباره جاگذاری کرده و آن را روشن کنید .

آموزشگاه فن آموزان ارائه دهنده دوره های تخصصی الکترونیک ، تعمیرات و کنترل ابزار دقیق از جمله دوره های آموزش plc ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات موبایل و بیش از هشتاد دوره آموزشی دیگر با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور می باشد. اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طریق شماره 02191321001 قابل دریافت است.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات