انتخاب سیستم ذخیره سازی در دوربین مداربسته

انتخاب سیستم ذخیره سازی در دوربین مداربسته

استاندارد سیستم ها بر اساس انتقال و ضبط تصاویر 50 سال پیش است و از لحاظ فنی برای کابل ویدئو غیرممکن است که چنین تصاویر کیفیت بالایی را پردازش کند. در فن آوری استاندارد تلویزیون، تصویر به صورت نیم فریم پخش می شود، و همان طور که نام آن نشان می دهد تنها نیمی از اطلاعات را دارد. مونتاژ الکترونیکی این نیم فریم ها با هم هنگام مشاهده یا ضبط اشیاء در حال حرکت، که مهم ترین جنبه امنیت نظارت است، موجب اعوجاج (لبه های نامشخص) در تصویر می شود.

محاسبه 1/0 مگاپیکسل برای یک تصویر CIF

تصویر تحویل داده شده توسط یک دوربین مداربسته ویدئویی دارای 576 خط ساخته شده از دو نیم فریم است، که هر 288 خط متوالی یکی پس از دیگری نمایش داده می شود و سپس منتقل می شود. 95% سیستم های مورد استفاده امروزی بر مبنای دیجیتالی و ذخیره کردن روی یک نیم فریم می باشند. در مفهوم نسبت عرض به ارتفاع، 352 پیکسل افقی برای هر 288 خط دیجیتال می شود و منجر به یک تصویر CIF با 352×288=101000 پیکسل می شود که معادل 1/0 مگاپیکسل است.

عدم بهبود با استفاده از CIF2 یا CIF4

فرم تصویر CIF2 نیز تنها 288 خط استفاده می کند اما آن ها را با دو برابر کردن پیکسل هر خط ترکیب می-کند، که خروجی تقریباً 2/0 مگاپیکسلی می دهد. با وجود افزایش پیکسل در هر خط، هم چنان مقدار قابل ملاحظه ای اطلاعات مهم از تصویر ناپیدا خواهد بود، زیرا در واقع هر خط دو در هر تصویر دیده نمی شود. استفاده از دو تصویر متوالی متقاطع، یک فرم CIF4 704×576=4/0 مگاپیکسل خواهد بود اما هر خط دوم شطرنجی می شود زیرا نیم فریم ها در زمان های مختلفی ظاهر خواهند شد. دلیل نام گذاری با نام اثر ترکیبی، ضبط CIF4 سخت تر از سیستم های واقعی است.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

ر


دوربین

Admin Fanamoozanمشاهده نوشته ها

من مهدی هستم و فارغ التحصیل رشته برق می باشم. حدود 10 سال بصورت عملی در حوزه برق و تاسیسات کار کرده ام و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده ام. مطالبی که منتشر میکنم تلفیقی از دانش و تجربه بنده در این زمینه می باشد. همچنین به مباحث تعمیرات موبایل، هوشمندسازی ساختمان، برق ساختمان و صنعتی و سیم پیچی موتور علاقمندم. امیدوارم از مطالب درج شده رضایت کافی را داشته باشید.

قسمت دیدگاه ها غیرفعال است