موتور توبلار

امروزه بیشترین کاربرد را در کرکره های برقی دارند. موتورهای توبلار به علت عدم نیاز به کاسه فنر نصب راحت تری نسبت به موتورهای سانترال دارند. این موتورها به شکل استوانه ای بوده و داخل لوله فرو می روند. یعنی دقیقاً برعکس موتور سانترال که در آن جا لوله کاملاً ثابت است و موتور و کاسه فنر می چرخد. در این جا کل لوله می چرخد. بدین صورت که از یک طرف موتور وارد لوله می شود و در طرف دیگر یک بلبرینگ نصب می شود که وظیفه حفظ تعادل لوله و همچنین هرز گرد چرخیدن لوله را به عهده دارد.

موتور توبلار

موتورهای توبلار فوق العاده بی صدا بوده و حجم رولیچ کمتری نسبت به موورهای سانترال دارند.  این موتورها با ولتاژ 220 ولت کار می کنند و در توان هایی از 40 نیون تا 230 نیوتن موجود است. این موتورها بدنه و پایه ای ثابت دارند و فقط سر موتور در هنگام حرکت به چپ و راست می چرخد.یعنی برای به حرکت در آوردن لوله فقط کافیست که سر موتور را توسط 2 یا 3 پیچ به لوله متصل کنیم.

نحوه اتصال موتور توبلار به لوله

قبل از آن که موتور را داخل لوله نصب کنید، قد موتور را اندازه بگیرید و ببینید که سر موتور دقیقاً در کجای لوله قرار می گیرد. و سپس آن جا را سوراخ کرده و لوله را توسط چند عدد پیچ به موتور اتصال دهید. اکنون با چپ گرد و راست گرد موتور، کل لوله به چپ و راست می چرخد.

نحوه اتصال موتور توبلار به لوله

اما در طرف دیگر لوله، نیاز به یک هرز گرد داریم. برای این کار از اند کپ استفاده می کنیم. اند کپ نام قطعه ای است که در انتهای لوله نصب می شود.

اندکپ

میله اتصال اندکپ به لوله تقریباً  20 سانتی متر قابل رگلاژ است تا اگر در کارتان به مشکل برخوردید به راحتی بتوانید این ایراد را رفع کنید.

پایه اند کب توسط پیچ و مهره بر روی پلیت نصب می شود. در وسط آن یک بلبرینگ قرار دارد که یک میله گرد از داخل آن بیرون آمده و بر روی این میله گرد یک صفحه ی دایره ای شکل وجود دارد که باید دور تا دور به سر لوله جوش شود.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط

کرکره برقی

Admin Fanamoozanمشاهده نوشته ها

من مهدی هستم و فارغ التحصیل رشته برق می باشم. حدود 10 سال بصورت عملی در حوزه برق و تاسیسات کار کرده ام و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده ام. مطالبی که منتشر میکنم تلفیقی از دانش و تجربه بنده در این زمینه می باشد. همچنین به مباحث تعمیرات موبایل، هوشمندسازی ساختمان، برق ساختمان و صنعتی و سیم پیچی موتور علاقمندم. امیدوارم از مطالب درج شده رضایت کافی را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *