معرفی شغل پردرآمد تعمیرات تلفن همراه

معرفی شغل پردرآمد تعمیرات تلفن همراه

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن موبایل ها و تبلت های جدید با قابلیت های منحصر به فرد، بسیاری از جوانان به مشاغلی همچون خرید و فروش موبایل، انجام تعمیرات انواع تلفن همراه و تبلت و حتی فروش لوازم جانبی مربوط به آن ها علاقه مند شده اند. امروزه در مغازه های موبایل فروشی قسمتی از مغازه به تعمیرات تلفن همراه اختصاص داده می شود و معمولاً تعمیرکاران و فروشندگان با یکدیگر همکاری می کنند و در کنار همدیگر فعالیت می کنند. از آن جا مردم بخش قابل توجهی از روز را صرف استفاده از موبایل برای کار یا سرگرمی می کنند وجود تعمیرکاران متخصص و با تجربه ای که بتوانند از پس تعمیرات انواع گوشی های موبایل بربیایند اهمیت زیادی دارد.

گوشی های موبایل جزء جدایی ناپذیری از زندگی مردم شده اند و مردم بسیاری از کارهای خود نظیر پرداخت قبوض، انجام عملیات های بانکی، استفاده از ماشین حساب، استفاده از برنامه های تخصصی مشاغل، برقراری تماس های صوتی و تصویری با یکدیگر و غیره را با آن ها انجام می دهند. به همین دلیل هم بازار فروش و تعمیرات تلفن های همراه هرگز راکد نمی شود و همواره رونق و درآمد ویژه خود را دارد. از طرفی اگر به تکنولوژی های جدید و کارهای فنی علاقه داشته باشید ، تعمیرات موبایل در کنار درآمد خوبی که دارد می تواند برایتان یکی از بهترین و لذت بخش ترین مشاغل باشد. معرفی شغل پردرآمد تعمیرات موبایل

چگونه وارد شغل تعمیرات تلفن همراه شویم؟

برای این که بتوانید یک تعمیرکار موبایل شوید به تحصیلات خاصی احتیاج ندارید. شما در هر رشته دانشگاهی و دبیرستانی که تحصیل کرده باشید می توانید با گذراندن دوره های تخصصی تعمیرات گوشی های همراه در یکی از آموزشگاه های معتبری که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند می توانید مهارت های لازم را کسب کنید و کار خود را به عنوان یک تعمیرکار موبایل شروع کنید. امروزه تعداد آموزشگاه های فنی که در زمینه های مختلف دوره های آموزشی برگزار می کنند زیاد شده است پس لازم است که قبل از ثبت نام در این آموزشگاه ها از مجرب و آگاه بودن اساتید آن ها و معتبر بودن مدرکی که در انتهای دوره به شما اعطا می کنند اطمینان حاصل کنید.

آموزشگاه فن آموزان برای دوره های آموزشی مختلف از بهترین و با مهارت ترین اساتید استفاده می کند که می توانند تا پایان دوره ها شما را به سطح ایده آلی از مهارت و تجربه برسانند. از طرف دیگر اگر بتوانید در آزمون پایانی نمره لازم را کسب کنید آموزشگاه به شما مدرکی اعطا می کند که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای صادر شده است و یک مدرک بین المللی محسوب می شود. یعنی شما می توانید این مدرک را ترجمه کنید و در کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار هستند مشغول به کار شوید. بعد از دریافت مدرک باید برای دریافت مجوز اقدام کنید و پس از دریافت مجوز می توانید مغازه دلخواه خود را انتخاب کرده و شروع به کار کنید.

فردی که به عنوان تعمیرکار موبایل فعالیت می کند علاوه بر صبر و حوصله باید دارای دقت بالا و قدرت بینایی قوی باشد تا بتواند مشکل قطعات به کار رفته در داخل گوشی را به خوبی تشخیص دهد و برای برطرف کردن آن اقدام کند. مشتری مداری و ارتباط برقرار کردن با مشتری ها از ویژگی های دیگری است که تعمیرکار موبایل باید آن را داشته باشد. اگر می خواهید تعمیرکار موبایل شوید باید همواره اطلاعات خود را درمورد انواع گوشی ها و ساختمان آن ها به روز نگه دارید. در داخل کلاس ها مباحث کلی و تخصصی آموزش داده می شوند اما روز به روز گوشی هایی وارد بازار می شوند که با دیگر گوشی ها متفاوت هستند و شما باید با جستجو و مشاهده ویدیوهای آموزشی نحوه تعمیر این گوشی های جدید را هم یاد بگیرید تا مشتریان خود را از دست ندهید و به کسب درآمد در این حوزه ادامه دهید.

بازار کار عالی شغل تعمیرات تلفن همراه

در دورانی که بسیاری از مشاغل سیر نزولی را طی می کنند یا اشباع شده اند و در شراطی که بازار کسب و کار بسیاری از اصناف کساد شده است بازار خرید و فروش و تعمیر موبایل همچنان رونق دارد زیرا مردم به گوشی وابسته هستند و میزان استفاده افراد از گوشی های موبایل روز به روز در حال گسترش است. در گذشته افراد در سنین بالاتری برای فرزندان خود موبایل تهیه می کردند اما امروزه بیشتر نوجوانان و حتی برخی از کودکان هم از موبایل استفاده می کنند و همین استفاده گسترده موجب رونق کار تعمیرکاران موبایل می شود. از طرفی افراد میان سال هم به خریدن گوشی های هوشمند تمایل پیدا کرده اند. بدیهی است زمانی که بیشتر افراد جامعه از این دستگاه استفاده می کنند جامعه به تعمیرکاران بیشتری برای تعمیر گوشی های موبایل احتیاج دارد.بازار کار عالی شغل تعمیرات موبایل

بالا رفتن قیمت موبایل هم در رونق شغل تعمیرات تلفن همراه بی تأثیر نیست. بیشتر مردم توانایی خریدن موبایل های جدیدی که به بازار می آیند را ندارند. به همین دلیل از موبایل خود خوب مراقبت می کنند و زمانی که دچار مشکل شد آن را به مراکز تعمیرات گوشی های موبایل می برند تا تعمیر شود. از طرف دیگر، استفاده از گوشی های موبایل هیچ گاه منسوخ نمی شود و مردم همواره از آن ها استفاده می کنند پس تعمیرات موبایل شغلی نیست که بگوییم در این سال ها رونق پیدا کرده است و ممکن است تا چند سال دیگر بازار آن مانند امروز نباشد. در حقیقت هر چه زمان می گذرد و تعداد کاربران موبایل ها افزایش پیدا می کند رونق این شغل بیشتر می شود. به عنوان یک تعمیرکار می توانید برای بیشتر شدن درآمد خود وبایل هایی که مردم به علت وجود اشکال فنی در آن ها قصد فروششان را دارند بخرید، موبایل های خراب را تعمیر کنید و سپس آن ها را به قیمت بالاتر و به عنوان یک گوشی دست دوم سالم بفروشید.

شرایط کاری و سرمایه اولیه

برخلاف افرادی که به تعمیرات لوازم خانگی می پردازند و گاهی مجبور به جا به جا کردن اجسام سنگین می شوند، تعمیرکاران موبایل با اجسام سبک و ابزارها و قطعات ظریف سروکار دارند و کارشان دارای ظرافت بسیار است. اگر به شغل های فنی علاقه مند هستید اما به انجام کارهای سنگین تمایلی ندارید، شغل تعمیرات تلفن همراه می تواند برای شما یکی از بهترین گزینه ها باشد. معمولاً افرادی که شغلشان تعمیرات دستگاه ها و سیستم های دیگر است با کارهای خطرناک و سنگین دست و پنجه نرم می کنند اما شغل تعمیرات گوشی موبایل به خاطر پرستیژ خاصی که دارد قابل مقایسه با دیگر مشاغل تعمیراتی نیست. افرادی که موبایل ها را تعمیر می کنند معمولاً به تعمیرات انواع تبلت ها نیز مسلط هستند و برای تعمیر این دستگاه ها نیز باید به آن ها مراجعه کرد.چگونه وارد شغل تعمیرات موبایل شویم

برای این که بتوانید به عنوان تعمیرکار موبایل کار کنید باید ابتدا کمی هزینه کنید و دوره های تخصصی تعمیرات موبایل را بگذرانید. این مبلغ به آموزشگاهی که در آن ثبت نام می کنید بستگی دارد. سپس باید ابزارهایی که برای کارتان ضروری هستند را فراهم کنید تا هم در کلاس ها و هم در مغازه خود از آن ها استفاده کنید. در نهایت باید به دنبال محلی برای ارائه خدمات به مشتریان باشید. بهتر است بدانید که افرادی که شغلشان خرید و فروش موبایل و لوازم جانبی آن است به مغازه مستقل و بزرگ برای کار خود احتیاج دارند اما شما به عنوان تعمیرکار جبور نیستید که مغازه ای بزرگ یا مستقل اجاره کنید تا هزینه های زیادی را متحمل شوید.

بیشتر موبایل فروشی ها برای کاهش هزینه های خود قسمتی از مغازه را در اختیار تعمیرکاران موبایل قرار می دهند و با تعمیرکار توافق می کنند که ماهانه بخشی از مبلغ اجاره را بپردازد یا این که درصدی از درآمد حاصل از هر مشتری را به آن ها بدهند. به این ترتیب برای شروع کار لازم نیست چندین میلیون تومان بابت رهن مغازه بپردازید. با نصب یک تابلو در سردر مغازه به رهگذران اعلام می کنید که داخل مغازه تعمیرات انواع موبایل هم انجام می شود و به این شکل مشتری جذب می کنید.

فن آموزان یکی از برترین آموزشگاه های کشور در زمینه آموزش تعمیرات موبایل با ارائه مدرک فنی و حرفه ای محسوب می شود. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان