نصب لنز دوربین مدار بسته

همان طور که در قسمت ویژگی های دوربین بررسی نمودیم دو نوع استاندارد برای دوربین وجود دارد :

c-mount  با فاصله 12/5 mm  تا image sensor

Cs-mount  با فاصله 17/5 mm  تا Image Sensor

نصب لنز دوربین مدار بسته

برای تهیه لنز مناسب برای دوربین حتما باید بدانیم که دوربین cctv  از نوع c-mount  یا cs –mount  است. در غیر اینصورت تصویر واضحی را نخواهیم داشت.

برای توضیح بیشتر می توانیم این مثال را بزنیم، بعضی ها نزدیک بین هستند پس باید عینک مناسب بزنند و بعضی دیگر چشمان دوربین دارند، پس اینها نیز باید از عینک مناسب خود استفاده کنند. در مورد دوربین ها نیز به همین صورت است در بعضی از دوربین ها سنسور تصویر برداری بسیار به لنز نزدیک است پس باید لنزهای خاص خود استفاده کنند و در بعضی دیگر سنسور تصویر برداری کمی دورتر از لنز قرار گرفته است که در این دوربین ها نیز باید از لنز مناسب استفاده شود. پس وقتی می گویند لنز C   یا لنز CS  منظور فاصله قرارگیری لنز با سنسور است این فاصله در بیشتر دوربین ها غیر قابل تغییر است پس در زمان انتخاب لنز حتما باید به  C  یا CS  بودن آن دقت نمود.

لنز C  را می توانیم با یک آداپتور روی دوربین CS  ببندیم اما لنز cs  را نمی توانیم روی دوربین با استاندارد c  ببندیم. آداپتور حلقه کوچک است که روی لنز c  بسته می شود و آن را تبدیل به cs  می کند در حال حاضر دوربین های cctv  همگی استاندارد cs-mount را دارا می باشند اما دوربین هایی وجود دارد که با تغییر اهرم روی دوربین فاصله سنسور یا عنصر تصویر برداری تغییر می نماید به همین علت قابلیت هر دو اساندارد C  و Cs  را دارد .

آموزش های مرتبط :

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =