دستمزد نصاب و تعمیرکار پکیج

دستمزد نصاب و تعمیرکار پکیج

همان طور که می دانید پکیج دستگاهی است که آب گرم مورد نیاز مصارف خانگی و اب گرم مورد نیاز رادیاتورها را تامین می کند. بنابراین اگر در هنگام گرم کردن اب یا توزیع اب در لوله ها ایرادی یا مشکلی به وجود اید لازم است که از یک تعمیر کار کمک بگیریم و مشکل را رفع کنیم.

رفع این مشکلات هم هزینه ای را متحمل شما می کند این مبلغ با توجه به عوامل مختلفی متغیر است.در این مقاله به بررسی دستمزد نصاب و تعمیرکار پکیج می پردازیم .

چه زمانی به تعمیرکار پکیج احتیاج داریم؟

هنگامی که پکیج دچار خرابی یا ایراد شود معمولا نشانه هایی در آن ظاهر می شود. مثلا پکیج اصلا روشن نمی شود و یا نمی تواند اب رادیاتور یا شوفاژ را گرم کند و آبی که از لوله ها خارج می شود سرد است. ممکن است رادیاتور دچار نشتی شود و از آن اب چکه کند. همچنین ممکن است بوی بدی استشمام کنید. خاموش شدن مداوم پکیج همچنین ریست شدن ترموستات از نشانه های خرابی پکیج به شمار می رود  و برای عیب یابی و رفع ان لازم است به تعمیر کار با تجربه مراجعه کنید. البته با سرویس به موقع پکیج احتمال این مشکلات به حداقل می رسد و در صورت بروز مشکل سریعا تشخیص داده می شود و با هزینه اندک رفع می شود.

چه زمانی به تعمیرکار پکیج احتیاج داریم؟چگونه هزینه سرویس پکیج را کمتر کنیم؟

اگر هنگام خرید هر وسیله ای ابتدا به کیفیت ان توجه کنیم و وسیله ی با کیفیت خریداری کنیم  احتمال خرابی ان کاهش پیدا می کند. پکیج هم از این قانون مستثنا نیست. اما تمامی این وسایل حتی با وجود کیفیت و قیمت بالا هم ممکن است دچار خرابی شوند. پکیج جزو وسایل ضروری محسوب می شود خصوصا در فصول سرد سال پس هر ساعتی از شبانه روز دچار ایراد شود باید به تعمیرکار مراجعه کنید. پس اگاهی از قیمت سرویس و تعمیر پکیج همچنین هزینه های اجرت و ایاب ذهاب باعث می شود سرتان کلاه نرود.

عوامل موثر بر هزینه نصب پکیج

اگر میخواهید در محل زندگی یا محل کار خود پکیج نصب کنید باید اطلاعات کافی در این باره به دست اورید. هزینه تمام شده برای نصب پکیج به قیمت خود پکیج، دستمزد نصاب و هزینه های جانبی بستگی دارد. مثلا اگر لوله کشی ها و تاسیسات لازم برای نصب پکیج در ساختمان وجود نداشته باشد هزینه شما افزایش پیدا می کند.

قیمت پکیج با توجه به برند و کیفیت ان متغیر است و تاثیر زیادی بر هزینه های نصب و سرویس ان دارد. هنگام انتخاب پکیج مناسب ساختمان خود به کیفیت ان دقت کنید. چرا که پکیج های با کیفیت با وجود قیمت بالاتری که دارند طول عمر بیشتری هم  به خود اختصاص می دهند و در اینده کمتر دچار خرابی می شود در نتیحه هزینه تعمیرات ان کاهش پیدا می کند.

اگر زیر بنای ساختمان به گونه ای باشد که لوله کشی و تاسیسات مورد نیاز برای نصب پکیج در آن تعبیه نشده باشد در این صورت هزینه های لوله کشی و دستمزد کارگر هم به ان اضافه می شود و در صورتی که بخواهید لوله کشی رو کار انجام دهید باز هم قیمت لوله و لوله کش بر هزینه پکیج شما اضافه می شود در حقیقت قیمت لوله های مورد نیاز برای پکیج با توجه به قیمت روز و کیفیت ان ها متغیر است پس هزینه نهایی می تواند افزایش یا کاهش پیدا کند.

. همچنین در صورتی که محل مناسبی برای نصب پکیج تعبیه نشده باشد هزینه‌های اضافی برش، تعویض و تعمیر کابینت نیز به هزینه نصب پکیج اضافه می‌شود.

برای نصب و راه اندازی پکیج لازم است به یک نصاب حرفه ای و با تجربه مراجعه کنید تا تمامی مراحل نصب را به درستی و با توجه به اصول و استاندارد ها انجام دهد. نصب درست باعث می شود هم ایمنی افراد خانواده تضمین شود و هم خرابی های احتمالی در اینده کاهش پیدا کند. مسلما دستمزد نصاب حرفه ای هزینه بیشتری را برای شما به همراه دارد اما در کار های فنی برای افزایش طول عمر وسیله و حفاظت از جان افراد حتما نصاب ماهر را انتخاب کنید.

هزینه لوازم جانبی برای نصب پکیج هم بر هزینه تمام شده پکیج تاثیر دارد. هرچه تعداد این لوازم جانبی بیشتر باشد هزینه شما نیز بالاتر می رود. قیمت این لوازم جانبی هم به نوع و کیفیت ان ها بستگی دارد. هر چه جنس با کیفیت تر انتخاب کنید طول عمر بیشتری دارد و در مقابل هزینه شما را نیز افزایش می دهد.

عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر پکیج

نوع پکیج بر هزینه تعمیر و سرویس پکیج تاثیر دارد. به طور کلی دو نوع پکیج دیواری و پکیج زمینی در بازار موجود است. هر کدام از این پکیج ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. برای ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری با متراژ بالا معمولا از پکیج های زمینی استفاده می شود. در واحدهایی که مسکونی نیستند مانند زیر زمین پکیج های گازوئیل انتخاب مناسب تری هستند.

در اماکنی که از پکیج برقی استفاده می شود معمولا مصرف برق بالایی دارد به همین دلیل جایگزینی آن با پکیج های گاز سوز باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. همان طور که توضیح دادیم هر یک از انواع پکیج ها در محل مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد و تجهیرات مخصوص به خود را نیاز دارد از این رو هزینه سرویس و تعمیرات ان ها نیز متغیر است.

هزینه سرویس و تعمیرکار پکیج

برند پکیج  بر هزینه سرویس و تعمیر پکیج تاثیر دارد. شرکت های زیادی مانند بوتان، ایران رادیاتور، بوش و … در زمینه تولید انواع پکیج ها فعالیت می کنند و ساختار ان ها اندکی متفاوت است به همین دلیل برای تعمیر هر یک از برند های پکیج به متخصص در همان زمینه نیاز است.

هر برند پکیج قطعات مخصوص به خود را دارد در صورتی که برای تعمیر پکیج به قطعه نیاز داشتید بهتر است به نمایندگی مخصوص ان مراجعه کنید تا با هزینه کمتری بتوانید قطعه مورد نظر را تهیه کنید. از ان جایی که ساختار پکیج ها متفاوت است تعمیرات ان ها با یکدیگر فرق دارد به همین دلیل دستمزد تعمیرکار با توجه به برند و ایراد پکیج تعیین می شود.

نوع خرابی پکیج بر هزینه سرویس و تعمیر پکیج تاثیر دارد. هنگامی که پکیج دچار مشکلی شود تعمیر کار باید آن را بررسی کند و علت و میزان خرابی را پیدا کند و با توجه به ان دستمزد را مشخص کند. که معمولا هزینه ی تعمیر هر بخش توسط اتحادیه همان شهر به تعمیرکاران ابلاغ می شود. همچنین در صورتی که نیاز به تعویض قطعه داشته باشد هزینه خرید قطعه بر این مبلغ اضافه می شود.

قیمت برد پکیج بر هزینه تعمیر و سرویس پکیج تاثیر دارد. در حقیقت برد مانند مغز پکیج است. در صورتی که این قطعه الکترونیکی دچار خرابی شود هزینه تعمیر ان با توجه به مقدار خرابی و برند برد متغیر است و معمولا هزینه بالایی را متحمل فرد می کند چرا که برد قطعه بسیار حساسی است و عیب یابی و تعمیرات ان به وقت و دانش بالایی نیاز دارد.

محل سکونت هم یکی از عوامل موثر بر هزینه سرویس و تعمیر پکیج است. به طور مثال هزینه تعمیر و سرویس پکیج در شهر های بزرگ بسیار گران تر از شهرهای کوچک و شهرستان ها است. همچنین محله ای که سکونت دارید اگه در محله های بالاشهر و گران قیمت ساکن هستید هزینه تعمیر و سرویس پکیج هم بالاترمی رود اما اگر ساکن محله های پایین شهر و ارزان قیمت هستید هزینه نهایی نصب، سرویس و تعمیر پکیج هم کاهش پیدا می کند.

همچنین طبقات در منازل اپارتمانی بر قیمت تعمیر و سرویس پکیج تاثیر دارد. زیرا فشار اب در طبقانی پایینی بیشتر از طبقات بالایی است و بر عملکرد پکیج تاثیر می گذارد. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث تعیین قیمت تعمیر سرویس پکیج می شود.

هزینه نصب، سرویس و تعمیرات پکیج را هر ساله اتحادیه هر شهر به صورت مجزا تعیین می کند و در اختیار تعمیرکاران می گذارد. می توانید با مراجعه به اتحادیه از این لیست تعرفه اگاهی پیدا کنید و یا اینکه در اینترنت سرچ کنید.

بازار کار شغل نصب، سرویس و تعمیرکار پکیج

با گسترش صنعت ساختمان و جایگزینی پکیج با سایر سیستم ها گرمایشی در ساختمان های نوساز باعث شده نیاز به نصاب و تعمیرکار پکیج بیش از پیش حس شود. در صورت بروز هر گونه مشکل یا خرابی درعملکرد پکیج همچنین برای جایگزینی پکیج قدیمی با جدید به یک نصاب ماهر احتیاج داریم. پکیج ها مانند سایر لوازم به سرویس دوره ای احتیاج دارد.

این سرویس کردن شامل رسوب زدایی و رفع ایرادات احتمالی می شود چرا که اب دارای مقداری املاح معدنی است و در دراز مدت درون لوله ها رسوب می کند به همین دلیل عملکرد پکیج را با ایراد مواجه می کند و باز دهی ان را پایین می اورد. با سرویس دوره ای پکیج طول عمر دستگاه افزایش می یابد و با اقدام به موقع برای رفع مشکلات باعث جلوگیری از مشکلات بیشتر و پر هزینه تر می شود.

بازارکار شغل نصب و تعمیرکار پکیج

برای سرویس پکیج ها هم لازم است به یک سرویس کار با تجربه و معتبر مراجعه کنیم. به طور کلی شغل نصب، سرویس و تعمیرات پکیج ها بسیار رونق گرفته و بازار کار خوبی را به خود اختصاص داده و به شغلی پر درامد تبدیل شده است که می توان با مراجعه به آموزشگاه های معتبر و شرکت های در دوره های آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج وارد بازارکار آن شد.

میزان درآمد تعمیرکار پکیج

همان طور که گفتیم در مشاغل فنی عوامل زیادی بر درامد تعمیرکار پکیج تاثیر می گذارد. مهم ترین عامل تجربه و مهارت تعمیرکار است. شخصی که در این زمینه مهارت داشته باشد خیلی راحت عیب و ایراد پکیج را پیدا می کند و نسبت به تعمیر ان اقدام می کند.

عدم مهارت باعث می شود عیب یابی به درستی انجام نشود و حتی قسمت های سالم دستگاه دچار ایراد شوند و یا اینکه پکیج به صورت موقتی تعمیر شود که عدم رضایت مشتری را به همراه دارد. همچنین سرعت عمل در انجام کار فاکتور مهمی به شمار می رود چرا که اب گرم خصوصا در فصل های سرد اهمیت بالایی دارد پس باید بتوانید سریعا ایراد را رفع کند در این صورت می توانید روزانه تعمیرات بیشتری انجام دهید.

دستمزد هر خدماتی که ارائه دهید به صورت مجزا محاسبه می شود اما به طور کلی یک نصاب و تعمیر کار پکیج می تواند ماهیانه حدود 10 تا 20 میلیون تومان درامد کسب کند که این مقدار در فصول سرد سال افزایش می یابد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =