اینستاگرام برای تکنسین ها

اینستاگرام برای تکنسین ها

اگر شما یک تکنسین یا لوله‌کش هستید احتمالاً به داشتن یک اکانت در اینستاگرام فکر نکرده اید. خیلی ها می گویند که اینستاگرام به درد نمی خورد و از طریق اینستاگرام نتوانسته‌ام مشتری جلب کنم. در این مقاله اینستاگرام برای تکنسین ها را بررسی می‌کنیم.

اینستاگرام برای تکنسین ها ، یک انتخاب هوشمندانه

وقتی که صحبت از بازاریابی در شبکه های اجتماعی می شود، اینستاگرام عنوان یکی از مهمترین پلتفرم‌های موجود خودنمایی می کند. اکنون اینستاگرام به بیزینس ها اجازه می‌دهد تا پروفایل بیزینسی داشته باشند.

زمانی که می‌خواهید محتوای با ارزش ایجاد کنید علم و آگاهی نقطه ای است که باید مد نظر داشته باشید و هرقدر آگاهی شما نسبت به مخاطبینتان بیشتر باشد بیشتر میتوانید محتواهایی با سلیقه آنها ایجاد کنید.

اینستاگرام برای تکنسین ها

زمانی که از اینستاگرام برای تکنسین ها استفاده میکنید به مزایای بسیار زیادی نسبت به اکانت پرسونال خود دسترسی پیدا خواهید کرد. به شما اکیدا توصیه میکنم که اکانت اینستاگرامتان را از حالت Personal به حالت Business Profile تغییر دهید. و هر وقت اکانت پرسونال و شخصی خود را به حالت بیزینس تبدیل کردید، مطمئن شوید که از همه توانایی‌های این نوع اکانت استفاده می کنید، توانایی هایی از قبیل:

 • اطلاعات تماس: آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس فیزیکی خودرو وارد کنید تا طرفدارهای شما بتوانند مستقیماً از طریق پروفایلتان با شما ارتباط برقرار کند زمانی که اطلاعات تماس را اضافه کردید اینستاگرام دکمه های مرتبطی را برای پروفایل شما در نظر میگیرد دکمه هایی از قبیل کلیک بر روی وبسایت یا کانال تلگرام
 • کتگوری: این قسمت زیر اسم شما قرار دارد و و به مردم نشان می دهد که کار شما در رابطه با چه زمینه‌ای است
 • دکمه های Call To Action: این دکمه ها به کاربر اجازه می دهند تا مستقیما از پروفایل اینستاگرامتان با شما قرار ملاقات بگذارند، وقت ملاقات بگیرند، بلیط بخرند و توانایی هایی از این قبیل.

بعد از آنکه اکانت بیزینس خود را ایجاد کردید اجازه دهید تا برخی از توانایی های اینستاگرام برای تکنسین ها که به کمک آنها می توانند برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده کنند را به شما نشان دهم.

مخاطبین خود را بشناسید

این نکته برای تکنسین ها و کسانی که کار فنی انجام می‌دهند نکته‌ای بسیار حیاتی است. حتی اگر زیباترین محتوای دنیا را در اینستاگرام پست کنید ولی هیچ یک از مخاطبین بالقوه شما آن را نبینند چه فایده ای دارد؟

از آنجا که به عنوان یک تکنیسین از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده میکنید، باید بتوانید پست هایتان را در معرض دید مشتریان بالقوه قرار دهید تا در آینده برای برندسازی از آن استفاده کنید. برای اینکار باید از Insights اینستاگرام استفاده کنید. این ابزار اطلاعات بسیار زیادی را در رابطه با فالوور های شما و کسانی که با اکانت شما تعامل دارند به شما ارائه می کند اطلاعاتی از قبیل

 • چند بار پست های شما دیده شده است: Impressions
 • تعداد اکانت های منحصر به فردی که یکی از محتواهای شما را دیده اند: Reach
 • چند بار بر روی لینک وبسایت شما در پروفایلتان کلیک شده است: Website clicks
 • فالوورهایتان در طول روز هر چند چند وقت یکبار در اینستاگرام هستند: Follower activity
 • ویدیوهای شما چند بار دیده شده است:Video views
 • چند نفر پست های شما را ذخیره کرده اند: Saves

ابزار Insights همچنین شامل اطلاعات دموگرافیک مخاطبین شما است به نحوی که می‌توانید ببینید فالورهای شما بیشتر از کدام مناطق هستند سن آنها چقدر است و جنسیت آنها چیست. در نتیجه اطلاعات بسیار زیادی درباره مخاطبین فعلی خود در اینستاگرام خواهید داشت.

اما اگر قرار باشد فالور های جدید جذب کنید چه باید کرد؟ گوش دادن به صحبت مخاطبین باعث می‌شود تا در شبکه‌های اجتماعی رشد کنید. اگر می‌خواهید کاربران جدید جذب کنید، باید بدانید که آنها به دنبال چه چیزی هستند. کلمات کلیدی را که برای کسب و کار شما مهم هستند را تحت نظر بگیرید. هشتگ هایی که رقبای شما از آنها استفاده می کنند یا در صنعت شما استفاده می شود را بررسی کنید. آنچه که برای تکنسین ها در اینستاگرام مهم است این است که بدانید کاربران به چه چیز جواب میدهند.

در مورد بایو هوشمندانه عمل کنید

جذب فالور اینستاگرام برای تکنسین ها

اینستاگرام مانند لینکدین نیست بلکه خیلی خودمانی تر است. به این معنی که نیازی نیست از جملات حرفه ای و خسته کننده استفاده کنید. در عوض از کلماتی استفاده کنید که خودمانی تر باشند و برند شما را به زبان ساده ارائه کند.

به مشتری ایده‌آل خود فکر کنید و بایوی اینستاگرامتان را به گونه ای بنویسید که نظر آنها را جلب کند. از ایموجی ها، جدا کننده های عمودی (Vertical Formating) و استیکرهایی که بتواند شما را در بین رقبایتان متمایز کند استفاده کنید.

منظور من این نیست که حتماً باید از ایموجی‌های یا Vertical Formating استفاده کنید، بلکه منظورم این است که خودتان را جای مخاطبین بگذارید و به این فکر کنید که اینستاگرام برای تکنسین ها (مثلاً لوله کش) به چه صورت باید باشد. به سراغ رقبا بروید و ببینید آنها چگونه عمل کرده اند. بعد از بررسی می توانید تصمیم بگیرید که بایوی اینستاگرامتان چه شکلی باشد.

با اینکه خلاق بودن در بایو خیلی مهم است اما نباید شفافیت و واضح بودن موضوع پیج را فدای خلاقیت کنید. مطمئن شوید که بایوی شما دقیقا آنچه را که شرکت و سرویس شما ارائه می کند را نشان دهد و مردم بلافاصله با دیدن آن می فهمند موضوع پیج شما چیست.

بایو اینستاگرام

از یک عکس واضح برای تصویر پروفایلتان استفاده کنید

وقتی که نوبت به انتخاب عکس برای پروفایل اینستاگرام برای تکنسین ها می‌رسد در نظر گرفتن این نکته مهم است که مردم باید فوراً آن را تشخیص دهند.

این تصویر می تواند لوگو، یک تصویر کارتونی و یا عکس خودتان باشد. لازم نیست خودتان را به این موارد محدود کنید بلکه به این فکر کنید که مردم چطور می توانند با دیدن پیج شما برندتان را به خاطر بیاورند.

سایز عکس پروفایل شما به صورت 110×110 پیکسل نمایش داده می شود اما فایل به صورت 320×320 پیکسل ذخیره می شود. بنابراین اگر ابعاد تصویر شما حداقل ۳۲۰ پیکسل باشد مطمئن خواهید شد که تصویر شما در صفحه اینستاگرام واضح خواهد بود.

 محتوایتان را در زمان درست پست کنید

زمان درست انتشار محتوا در اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاری بستگی به مخاطبین شما دارد. اما در بعضی از کشورها ۷ تا ۹ بعد از ظهر بهترین زمان استT ولی بهترین زمان پست گذاری در ایران از ساعت ۹ شب به بعد می باشد. با توجه به اطلاعاتی که insights اینستاگرام در اختیار شما می گذارد می توانید بفهمید بهترین زمان پست گذاری برای مخاطبین شما چه زمانی است. اما اگر دقیقاً نمیدانید چه زمانی پست بگذارید به این نکات برای پست گذاری اکانت های اینستاگرام برای تکنسین ها دقت کنید:

 • در ساعت های غیر کاری بگذارید مثلاً موقع نهاریا غروب
 • آخر هفته ها پست بگذارید
 • معمولاً ساعت های ۳ الی ۴ بعد از ظهر بدترین زمان برای پست گذار ی هستند

در نهایت فهمیدن بهترین زمان برای پست گذاری به صرف وقت احتیاج دارد. حواستان به پست هایتان باشد و همچنین رقبا را تحت نظر داشته باشید و ببینید آنها در چه زمان هایی پست میگذارند.

کارتان را بزرگنمایی کرده و نمایش دهید

چه کسی گفته که کسب و کار شما چیزی برای نمایش ندارد؟ در مقایسه با بیزینس های فتوژنیک مطمئنا کار فنی یا لوله کشی نمی‌تواند در صدر جدول قرار گیرد. اما شما فرصت های بسیاری دارید تا بتوانید کارتان را به اشتراک بگذارید، مخصوصاً زمانی که با یک برند خاص کار می کنید.

آیا در استفاده از یک تکنولوژی جدید استاد هستید؟ آن را به نمایش بگذارید!!

بهترین آبنماهای بی نظیری نصب میکنید؟ آن را نمایش دهید!!

همیشه از صاحبخانه برای نمایش پست ها اجازه بگیرید، اما فراموش نکنید که همیشه باید بهترین کارهایتان را نمایش دهید.

همه عاشق دیدن عکس های قبل و بعد از کار هستند، مخصوصاً برای تکنیسینها (لوله کش ها) این موضوع اهمیت دارد. این احتمال وجود دارد که کسی دقیقاً با مشکلی که شما در پستهایتان مطرع کرده‌اید مواجه شود و شما را انتخاب کند. نمایش عکس های قبل و بعد از کار روشی فوق العاده برای نشان دادن کارهای خیلی حرفه ایی است که شما انجام می دهید.

از قبل و بعد از کارتان عکس بگیرید و نشان دهید که کار شما چگونه در زندگی مردم تاثیر مثبت گذاشته است.

هیچ کس منکر این نیست که یک کولر گازی کم مصرف بهتر از یک کولر گازی قدیمی است، اما اگر بخواهید کاری کنید که مردم عکس العمل نشان دهند باید کاری که انجام می‌دهید را ببیند.

همچنین می‌توانید عکس‌هایی از سیستم های (مثلا لوله کشی) قدیمی را گرفته و نشان دهید که این سیستم ها چگونه مشکل ساز می شوند.

یک آبگرمکن قدیمی را نشان دهید و نشان دهید که سیمهای آن سوخته یا لوله هایش گرفته است.

ممکن است کسی چنین آبگرمکنی را در منزل خود داشته باشد اما از مشکلاتی که ممکن است در آینده با آن مواجه شود بی خبر باشد. مشکل را توضیح دهید و کاملا توضیح دهید که این مشکل چه خطراتی را در پیش دارد.

تخصص خود را به نمایش بگذارید و نشان دهید که نگران امنیت مشتریانتان هستید. اگر کسی با چنین مشکلی مواجه شود مطمئناً می داند که شما می توانید مشکلش را حل کنید.

متنی بنویسید که کاملا تاثیر گذار باشد

قدرت متنی را که در کپشن ها می نویسید دست کم نگیرید. اگر کپشن خوب بنویسید تا هزار لایک هم می توانید بگیرید. بنابراین برای نوشتن کپشن وقت بگذارید.

همچنین فراموش نکنید که به کمک کپشن ها می توانید برای خود برندسازی کنید.

هر آنچه که در کپشن می نویسید باید در آن مخاطبین خود را در نظر گرفته و برند خود را به نمایش بگذارید.

به کپشن با چشم یک میکروبلاگ استفاده کنید و یا در آن داستان های کار خود را به عنوان تکنیسین با دیگران به اشتراک بگذارید.

از دیگران سوالهایی بپرسید که تشویق شوند پاسخ دهند.

دقت کنید که در اینستاگرام می توانید از ۲۲۰۰ حرف استفاده کنید و جملات شما بعد از سه خط اول بریده می‌شوند، بنابراین مهم‌ترین پیامتان را در این قسمت قرار دهید.

از هشتگ ها استفاده کنید

وقتی که صحبت از کارهای تخصصی و فنی میشود هشتگ ها نقش مهمی را ایفا می کند ‌

مردم به کمک هشتگ ها شما را پیدا می‌کنند و با استفاده از هشتگ ها به اینستاگرام می گوید که موضوع پست شما چیست.

مثلا اگر بخواهید پستی در رابطه با #کولر_گازی بگذارید به راحتی می توانید در اینستاگرام به دنبال آن هشتگ بگردید. اینستاگرام بیشترین هشتگ های استفاده شده در رابطه با موضوعی که شما تایپ کرده‌اید را به شما نشان می دهد. از بین هشتگهای ارائه شده هشتگهای مرتبط را انتخاب کنید و حداقل ۱۰ الی ۲۰ هشتگ در پست هایتان قرار دهید.

فقط باید حواستان باشد که هشتگ های انتخاب شده مرتبط با پست شما باشد.

ابزارهای مختلفی برای تولید هشتگها وجود دارد که برخی از آنها عبارتند ازIngramer، BigBangram و Seekmetrics

این برنامه ها به شما کمک می کند تا از هشتگهایی که عملکرد بهترین عملکرد را دارند پیدا کنید.

اجازه دهید قسمتی از زندگی شما شوند

این امر برای استوری های اینستاگرام فوق‌العاده است. زمانی که بگذارید مردم ببینند زندگی روزمره شما به عنوان یک تکنسین چگونه است بهتر می‌توانند بفهمند که برای مشتری هایتان چه کارهایی انجام می دهیدT راحت تر می توانید اعتماد آنها را جلب کنید.

به فالوورهایتان نشان دهید که در طول روز چه کار می کنید. از همکارها و کارگرانتان بخواهید که پست های شما را به اشتراک بگذارند. به استوریهایتان هشتگ مرتبط اضافه کنید تا کسانی که به دنبال آن هشتگ هستند بتوانند شما را ببینند.

یوزرنیم و هندل برندهای بزرگ را در کپشن اینستاگرام خود به کار ببرید

پستهایی که در آن ها از هندل دیگران استفاده شده است ۵۶ درصد تعامل بیشتری نسبت به پستهای معمولی دارند.

هندل چیست؟ هندل همان یوزرنیم اینستاگرام است که به دنبال علامت @ می آید. استفاده از یک هندل معروف باعث می شود توجه مخاطبین به پست شما جلب شده و پست شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار می دهد.

هر قدر بیشتر این هندل ها استفاده کنید در معرض دید برندها قرار می‌گیرید و احتمال اینکه با شما تعامل داشته باشند بیشتر می شود. و تصور کنید زمانی که یک برند بزرگ با پست شما تعامل داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد مثل یک اینفلوئنسر مارکتینگ عمل می‌کند!!!

از مزیت خانه رویایی “Dream Home” استفاده کنید

مردم از شبکه‌های اجتماعی برای نشان دادن کارها و تغییراتی که در منزلشان انجام داده اند استفاده می کنند. کانترتاپ گرانیت، سیستم گرمایش از کف و یا حتی دیوارکشی اتاق ها جزئی از رویاهای مردم است. اگر با پست کردن تصاویر منزل رویایی  “Dream Home”  توجه مردم را در اینستاگرام به خود جلب کنید می‌توانید بر روی آنها تاثیر گذاشته و آنها را به این فکر بیندازید که الان زمان تعمیرات یا نصب فلان دستگاه است.

در پروفایل اینستاگرامتان خیال پردازی کنید. اینستاگرام پر از جملاتی شبیه این است:  “این حمام رویایی من است”.      ” من این آشپزخانه را همین الان می خواهم”.  پس این جملات را کپی کنید!!! و عکس یک حمام لوکس را پست کنید. عکس یکی از پیشرفته ترین ترموستاتها، شوفاژخانه ها یا پیشرفته ترین سیستم دوربین مدار بسته موجود در بازار را پست کنید. با این کار نه تنها جنبه اجتماعی خود را نشان می‌دهید بلکه کاری می کنید که مردم در مورد این سرویس فکر کنند.

یکی از مثالهای خیلی خوب:

جنبه انسانی خود را نشان دهید

این نکته بسیار مهم است. آیا برای یک موسسه خیریه کار می کنید؟ عکس بگیرید و آن را در صفحه اینستاگرام خود پست کنید. آیا با کارمندانتان در یک مهمانی دور هم جمع شده اید! آن را پست کنید. آیا چیزی دیده اید که باعث شده بخندید؟ آن را پست کنید ‌

مواردی را پست کنید که با بیزینس شما همخوانی داشته باشد. اگر مردم بر روی پست شما کامنت می گذارند به آنها پاسخ دهید. مثال 

از تبلیغات اینستاگرامی استفاده کنید

تبلیغات اینستاگرامی در بین تکنسین ها از اعتبار خاصی برخوردار است ‌

مهمترین قضیه این است که میتوانید تصمیم بگیرید بودجه شما چگونه هزینه شود. به راحتی می توانید مخاطبین خود را با روشی جدید تارگت کنید. برای تبلیغات اینستاگرامی از محتوایی استفاده کنید که برای مخاطبین شما جالب باشد و کاری کنید که با آن تعامل داشته باشند.

می توانید پستهای حاضرتان را تبدیل به پست های تبلیغاتی اینستاگرام کنید. به همین منظور حواستان به بهترین پست هایتان باشد. در صورتی که فالوورهای شما با آن تعامل خوبی داشته باشند آن را به یک پست تبلیغاتی تبدیل کنید. در نظر داشته باشید که انواع مختلفی از پستهای تبلیغاتی در اینستاگرام برای تکنسین ها وجود دارد پستهای از قبیل عکس؛ ویدئو، داینامیک، استوریها، استوری کانواس.

 • Photo
 • Video
 • Carousel or Dynamic Ads
 • Stories
 • Stories Canvas

از محتوای تولید شده توسط مشتریانتان استفاده کنید

به عنوان یک بازاریاب فقط نباید بر روی محتواهایی که خودمان تولید می‌کنیم تکیه کنیم بلکه باید به این فکر کنیم چطور میتوانیم از محتواهای تولید شده ای که دیگران در اختیار ما می‌گذارند استفاده کنیم و چگونه می توانیم مشتریانمان را تشویق کنیم که برای ما محتوا تولید کنند.

منظور از محتوای تولید شده توسط کاربر محتوا هایی است که مشتریان آنرا ساخته اند. این نوع محتوا می تواند عکس تصویر متن و یا صدا باشد. تاثیر این نوع محتوا بسیار زیاد است و باعث می شود که دیگران سریعتر به ما اعتماد کنند.

از مشتری هایتان بخواهید تجربه شان را در رابطه با سرویس شما بگویند و یا از تجربه ای که داشتن یک ویدئو بسازند و سپس از آنها اجازه بگیرید که ویدئو یا پست شان را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید.

پیشنهاد ویژه: در این مقاله اینستاگرام برای تکنسین ها را با هم بررسی کردیم، فن آموزان یکی از معتبرترین آموزشگاه‌های معتبر در زمینه دوره آموزشی اینستاگرام مارکتینگ محسوب می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فن آموزان تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
ارتباط با فن آموزان
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنین
صفحه رسمی فن آموزان در اینستاگرام کانال رسمی فن آموزان در تلگرام کانال رسمی فن آموزان در یوتیوب کانال رسمی فن آموزان در آپارات