0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

نکاتی در بارۀ الگوریتم اینستاگرام در سال 2021

الگوریتم اینستاگرام در سال 2020

کسی میداند الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند؟ از زمانی که اینستاگرام الگوریتم‌های جدید خود را ارائه کرده است، این سوال سوالی است که باعث سردرگمی شده و سوال های جدید تری را مطرح کرده است. در الگوریتم اینستاگرام آیا ویدیو ها عملکرد بهتری از عکس دارند ؟ برای اینکه تعداد بیشتری از فالوور ها پستتان را ببینند چه باید کرد؟ آیا استفاده از هشتگ ها به دیده شدن کمک می کند یا نه؟

اخیرا اینستاگرام با اطلاعاتی که ارائه کرده شبهه های بسیاری را در مورد طرز کار الگوریتم بر طرف کرده است.الگوریتم اینستاگرام

در این مقاله با حقایقی درمورد الگوریتم اینستاگرام آشنا می شوید حقایقی از قبیل اینکه این الگوریتم چگونه برای استوری ها پست ها و اکسپلور پیج کار میکند! به علاوه نکات باارزشی را به شما ارائه می کنم که بتواند با الگوریتم اینستاگرام مبارزه کرده و تعامل بیشتری با مخاطبین ایجاد کند.

با توجه به اطلاعات به دست آمده ۶ مولفه اساسی بر روی پستهای شما در قسمت Feed تاثیر می‌گذارد
● علاقه
● ارتباط و Relationship
● زمانبندی Timeliness
● فرکانس و تناوب پست ها
● کسانی که فالو می کنید Following
● مصرف و Usage
و باید این نکته مهم را در نظر گرفت که الگوریتم اینستاگرام همیشه و پیوسته در حال تغییر است.
اینستاگرام در ژانویه ۲۰۲۰ گزارشی ارائه کرد که در آن به شایعات بحث برانگیز بسیار زیادی درباره الگوریتم خود پاسخ داد.
به عنوان مثال، ممکن است فکر کرده باشید که اینستاگرام هر چند هفته یکبار ورژن جدیدی از الگوریتم خود را ارائه می کند اما این امر حقیقت ندارد.
با توجه به حجم بسیار بزرگ اطلاعاتی که اینستاگرام هر دقیقه و هر روز جمع آوری می کند، الگوریتم اینستاگرام همیشه در حال تغییر است.

الگوریتم اینستاگرامالگوریتم اینستاگرام مجهز به machine learning است بدین معنی که هر پترن رفتاری جدید و یا هر چیز ترند بر روی عملکرد و تصحیح الگوریتم اینستاگرام تاثیر می گذارد.

# ۱: الگوریتم اینستاگرام علاقه شما در مورد یک پست را پیش‌بینی می‌کند

پست هایی که شما در اینستاگرام میبینید تنها به کسانی که فالو می کنید بستگی ندارد بلکه به چیزهایی که علاقه دارید نیز وابسته است.
هر قدر اینستاگرام به این نتیجه برسد که شما ممکن است از یک پست خوشتان بیاید، احتمال دیده شدن آن پست در صفحه اینستاگرام تان بیشتر خواهد شد.
اینستاگرام با توجه به رفتارهای قبلی شما و بررسی محتوای پست ها به این نتیجه می رسد.

بنابراین آنچه که شما در صفحه اینستاگرام خود می بینید ترکیب از عملکرد و رفتار شما در اینستاگرام است. دوستانی که با آنها بیشتر تعامل دارید، افرادی که استوری های آنها را می بینید، کسانی که در عکس ها آنها را تگ می کنید، و البته نوع پستهایی که لایک کرده و روی آنها کامنت بگذارید بر روی این تصمیم گیری موثرند.

چه تعامل هایی از نظر اینستاگرام مهم‌تر هستند؟

می دانیم وقتی صحبت از عملکرد feed به میان می آید الگوریتم محتوا هایی را که بیشترین تعامل را دارند در اولویت قرار میدهد.
اما مهم‌ترین تعامل ها از نظر اینستاگرام چیست؟
با توجه به اطلاعاتی که از اینستاگرام در دست است، مهمترین عامل ها برای رنک گرفتن عبارتند از: کامنت ها، re-share ها، و در مورد ویدیوها تعداد بازدید ها بسیار مهم هستند.

البته اگر محتوای شما به گونه‌ای باشد که دیگران آن را save کنند تاثیر خوبی بر بالا رفتن رنکینگ شما دارد.

۲# : الگوریتم اینستاگرام علاقه و ارتباط شما با فالورهای تان را به حساب می آورند

الگوریتم اینستاگرام به گونه ای است که نمایش پست های دوستان، اقوام و اکانتهای که برای شما مهم هستند را در اولویت قرار میدهد.
بنابراین برای نشان دادن آنچه که شما واقعاً می خواهید الگوریتم اینستاگرام از تعامل های شما با دیگران نتیجه گیری می کند که چه کسی به شما نزدیکتر است.

به عنوان مثال اگر شما روی اکثر پست های یک نفر کامنت بگذارید و یا اینکه شما در عکس های آنها تگ شده باشید، اینها نشانه های هستند که به اینستاگرام می گوید این افراد احتمالاً از دوستان بسیار نزدیک و یا اقوام شما هستند.
بنابراین نمایش پست های این افراد به شما در اولویت خواهد بود:
● افرادی که پست های آنها را دوست دارید، احتمالاً پست هایی از قبیل استوری ها و و ویدئو های لایو
● افرادی که به آنها دایرکت مسیج میدهید
● آدمهایی که سرچ میکنید
● کسانی که آنها را در زندگی واقعی می شناسید

مطالبی که گفته شد به شما این ایده را می دهد که چگونه رفتار شما در اینستاگرام برروی محتوایی که می بینید تاثیر می گذارد. به عنوان مثال متوجه شده اید که به محض اینکه کسی را فالو میکنید محتوای زیادی از آن شخص را در اپلیکیشن اینستاگرام خود میبینید، اما اگر با پستهای آن شخص تعامل نداشته باشید اینستاگرام علامت می دهید که احتمالاً به پستهای وی علاقه خیلی زیادی ندارید. اینستاگرام پست های کمتری از این شخص را به شما نشان خواهد داد.

بنابراین متوجه می شوید که حضور همیشگی در اینستاگرام چقدر مهم است! منظور از حضور همیشگی یعنی پست گذاشتن روزانه پست کردن استوری های همیشگی است. با این کار همیشه در بالاترین نقطه ذهن فالوورهای خود قرار می گیرید و و با توجه به اینکه فالوورها با پست های شما تعامل دارند، الگوریتم اینستاگرام عملکرد شما را بیشتر می بینند و به شما رنک بهتری میدهد.

نکته شماره ۱: برای پست گذاشتن همیشگی و مرتب در اینستاگرام وقت بیشتری صرف کنید

زمانی که به طور پیوسته محتواهای مناسبی در اینستاگرام پست کنید، نه تنها میزان تعامل با پست هایتان را افزایش می دهید بلکه این کار به الگوریتم اینستاگرام علامت و سیگنال می دهد که محتوای پست های شما با ارزش و با کیفیت است.
هر قدر پیوسته تر و با نظم بیشتر پست بگذارید مخاطبین شما پست های شما را بیشتر دیده و با آنها بیشتر تعامل خواهند داشت.
فرکانس پست گذاشتن شما در حالت ایده آل به اهداف بیزینس و مقدار زمانی که می توانید برای بازاریابی در اینستاگرام در نظر بگیرید بستگی دارد.
“ اگر در یک پریود زمانی روزانه پست های بسیاری بگذارید و سپس چند پست در هفته بگذارید فالوور هایتان را از دست می دهید و میزان تعامل با پوست شما کم خواهد شد“
بدین معنی که بهترین زمانبندی و بهترین تناوب برای پست گذاشتن در اینستاگرام آن چیزی است که واقعاً می توانید همیشه به طور پیوسته در زندگی عادی خود انجام دهید.
بنابراین تعهد به یک زمان بندی مشخص برای پست گذاری باعث رشد شما در اینستاگرام میشود.
اینستاگرام های موفق دو الی سه پست در روز می گذارند، اما این کار نباید شما را ناامید کند.
حتی اگر تصمیم بگیرید که هر سه روز یک بار یک پست بگذارید، اینستاگرام به این پیوستگی و نظم و ترتیب پاداش خواهد داد.
برای این که زمان بندی مشخصی در ارسال پست را داشته باشید می توانید از نرم افزار های زمانبندی کننده استفاده کنید. با این کار در وقت صرفه جویی می کنید و الباقی زمانتان را روی قسمت های مهم استراتژی بازاریابی اینستاگرام ایتان صرف خواهید کرد.

نکته شماره ۲: از ابزار های اینستاگرام از قبیل نوتیفیکیشن و Facebook page manager استفاده کنید

کامنت ها را به چشم یک مکالمه نگاه کنید. باید مطمئن شوید که همیشه به کامنت ها جواب داده و و با آنها تعامل کنید تا به الگوریتم اینستاگرام نشان دهید که با فالوور های تان ارتباط دارید. و اگر کامنت هایی که دریافت می کنید نیازی به جواب دادن ندارند با یک ایموجی قلب به آنها پاسخ دهید.
می دانم که ردگیری تمام کامنت ها کار مشکلی است مخصوصاً زمانی که یک نفر روی پست های قدیمی کمیته گذاشته باشد.
بهترین راه برای غلبه بر این مشکل این است که نوتیفیکیشن خود را در قسمت تنظیمات اینستاگرام فعال کنید. کافیست وارد Setting شده بعد وارد notification شوید و تمام آپشن ها را به غیر از کامنت خاموش کنید.

با اینکار کامنت های دریافتی هرگز گم نمی شوند و همیشه می توانید سریع به مخاطبین تان جواب دهید.
همچنین می توانید از طریق کامپیوتر دسکتاپ تومان به همه مسیج ها در دایرکت مسیج پاسخ دهید.
با ابزاری که فیس بوک در اختیار شما گذاشته است می توانید به هر دوی پیام های فیسبوک مسنجر و اینستاگرام پاسخ دهید
Facebook unified Pages inbox
با این توانایی زمانی که وارد این Facebook pages inbox شدید میتوانیدهمزمان مسنجر و اینستاگرام دایرکت خود را ببینید.

با این کار می توانید به طور همزمان با صرف زمان کمتر به همه فالوور های خود در فیسبوک و اینستاگرام پاسخ دهید.

۳# : فاکتور Timeliness

اینستاگرام نه تنها به تعداد تعامل های پست های شما توجه می کند، بلکه به این نکته که محتوای شما چه مدت قبل پست شده است نیز توجه دارد.
از آنجا که اینستاگرام میخواهد هم میشه جدیدترین و جالبترین پست ها را به کاربرانش نشان دهد، به زمان پست گذاری بسیار اهمیت می دهد.

با بررسی آنالیتیک اینستاگرام می توانید بفهمید که چه زمانی مخاطبین شما با پست هایتان بیشترین تعامل را دارند، و بعد از فهمیدن این موضوع، باید پستهایتان را در زمان هایی ارسال کنید که فالوور های شما آنلاین هستند . اگر پست هایتان را در زمانی ارسال کنید که فالوور های آنلاین هستند، میزان reach افزایش پیدا کرده والگوریتم اینستاگرام نیز از این موضوع خوشحال خواهد شد. با این کار شانس پیدا کردن فالوور های جدید افزایش می یابد.

۴# : بفهمید مخاطبین تان در چه زمان هایی در اینستاگرام بیشترین فعالیت و حضور را دارند
همانطور که گفته شد به کمک ابزار Insights میتوانید به این موضوع پی ببرید

اما این زمان ها ممکن است در طول هفته تغییر کنند. به عنوان مثال ممکن است مخاطبین شما اواسط روز در آخر هفته تعامل بیشتری داشته باشند در حالی که در طول هفته تعامل آنها زمان هایی ست که در حال رفتن و برگشتن از سر کارشان هستند.
رفتار مخاطبین هر برند و یا هر بیزینس با هم متفاوت است بنابراین برای پیدا کردن بهترین زمان پست گذاری وقت بگذارید.

#۴ : اهمیت Frequency در الگوریتم اینستاگرام

● هر چند وقت یکبار در اینستاگرام محتوا پست می کنید؟

اگر کسی هستید که به طور متناوب و همیشگی محتواهایی که در اینستاگرام خود می‌بینید بالا و پایین می کنید، متوجه می‌شوید که محتواهایی که اینستاگرام در معرض دیده شما می گذارد از این نظم زمانی خاصی برخوردار است، چراکه اینستاگرام سعی دارد تا بهترین پست ها را نسبت به آخرین باری که وارد اینستاگرام شده اید به شما نشان دهد.
الگوریتم، بهترین و عامه پسند ترین پستها را از زمان آخرین باری که از اپلیکیشن استفاده کرده اید را نشان میدهد. بنا براین یوزرهایی که همیشه در اینستاگرام نمی چرخند، فقط آن دسته از پستهایی را از شما می بینند که تعامل بالایی دارند.
نکته: 42% از کاربران اینستاگرام روزانه چند بار اینستاگرامشان را چک می کنند.

۵# : الگوریتم اینستاگرام به کسانی که شما فالو میکنید نیز توجه دارد

در اینستاگرام چند نفر را فالو می کنید؟ اگر آدم های زیادی را در اینستاگرام فالو می کنید، اینستاگرام گزینه‌های زیادی را برای انتخاب دارد، اما احتمالاً پست های همه آنها را به طور کامل نمی بینید.

۶#: الگوریتم اینستاگرام مدت زمانی را که از اپلیکیشن استفاده می‌کنید را به حساب می آورد

اگر زمان زیادی را در اینستاگرام صرف میکنید مطمئناً پست های بیشتری را اینستاگرام در معرض دید شما خواهد گذاشت.
اما اگر شما روزانه تنها چند دقیقه در اینستاگرام می چرخید آنگاه الگوریتم اینستاگرام تصمیم می‌گیرد که چه پست هایی برای شما جزء بهترین پست ها هستند که ببینید

حقایق بیشتری در رابطه با الگوریتم اینستاگرام
آیا برای تشخیص حقیقت و داستان آماده اید؟

1. از نظر اینستاگرام ویدیوها و تصاویر یکسان برآورد می شود
اخیرا اینستاگرام مشخص کرده است که از نظر الگوریتم فرقی بین ویدئو و تصویر وجود ندارد

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش اینستاگرام مارکتینگ

الگوریتم اینستاگراماولویت نشان دادن پست ها به هر کاربر به نوع محتوایی که کاربر با آن تعامل دارد بستگی پیدا می کند. بنابراین اگر کاربری با محتوای ویدئویی بیشتر تعامل دارد، به احتمال زیاد الگوریتم اینستاگرام ویدیو های بیشتری را در قسمت feed به او نشان خواهد داد.

این نکته برای برند ها بسیار با اهمیت است، چراکه محتوای ویدئویی معمولاً نظر مخاطبین را بیشتر جلب کرده و باعث می‌شود آنها زمان بیشتری را در برای هضم محتوا صرف کنند.

نسبت تعداد محتوا های ویدئویی به محتوا های تصویری در اکسپلور پیج، ۴ به ۱ است. یعنی تعداد محتوای ویدئویی در اکسپلور پیج ۴ برابر تعداد محتواهای تصویری است، و این مزیت بسیار بزرگی است که نشان می دهد برای جلب توجه بیشتر بر تولید چه نوع محتوایی باید تمرکز کرد.

2. تعامل های فیک به حساب نمی‌آیند

به کمک الگوریتم اینستاگرام تعامل های فکری که معمولاً به کمک bot ها ایجاد می‌شوند شناسایی شده و امتیاز نمی گیرند.
اینستاگرام به طور دقیق مشخص می‌کند که بهترین کار برای رشد در اینستاگرام ایجاد تعامل های واقعی و شفاف بودن در پلتفرم است.

خلاصه گول زدن سیستم و الگوریتم اینستاگرام به رشد شما کمک نمی کند.

3. طول تمام کامنت ها به عنوان Engagement محسوب می شود
سابقاً شبهه ای بود که اینستاگرام کامنت هایی که طول آنها کمتر از سه کلمه باشد را به حساب نمی آورند، اما حقیقت این است که تمام کامنت ها به حساب آمده ، حتی کامنت هایی که از یک یا دو ایموجی تشکیل شده باشند.

برای الگوریتم اینستاگرام کامنت ها یکی از مهمترین شاخص هایی که نمایانگر engagement است، بنابراین پاسخ دادن مرتب به همیشگی به کامنت های مخاطبین می تواند ایده خوبی برای نشان دادن تعامل باشد.

4. از نظر اینستاگرام تمام اکانت ها (Personal, Business, Creator) یکسان هستند
اینستاگرام مشخص کرده است که از نظر الگوریتم تمام اکانت ها یکسان هستند

در واقع رشد اکانت شما به تعامل فالوور های شما بستگی دارد. اگر فالوور هایتان به طور منظم با محتواهایی که پست میکنید تعامل دارند، رنک بهتری در اینستاگرام می گیرید.

5. سی دقیقه اول تاثیری در رنکینگ شما ندارد.
“بعد از پشت سر گذاشتن، ۳۰ دقیقه اول مهم ترین زمان برای تعامل در اینستاگرام است “
جمله فوق در سالهای گذشته بارها به کار رفته است اینستاگرام سرانجام از این ابهام پرده برداشت.

الگوریتم اینستاگرامدرست است، اولویت پست ها بر اساس میزان تعامل در ۳۰ دقیقه اول مشخص نمی شود.
الگوریتم اینستاگرام کماکان محتوای شما را به کاربرانی که به طور منظم با محتوای شما تعامل دارند نشان می دهد، بدین معنی که حتی بعد از ۳۰ دقیقه احتمال دیده شدن پستهای شما توسط فالوور های تان وجود دارد.
اما فراموش نکنید که بهتر است محتوایتان را زمانهایی بست کنید که مخاطبین شما آنلاین هستند .

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله