بازار کار و درآمد تعمیرات ایسیو

بازار کار و درآمد تعمیرات ایسیو

خودروهای انژکتوری دارای سیستمی برای راه اندازی خودرو می باشند که به آن کامپیوتر خودرو یا ایسیو گفته می شود. مدت زمان زیادی از ورود ایسیو به ایران نگذشته است و می توان عمری حدودا 15 ساله را برای آن در نظر گرفت. با توجه به این که وجود این قطعه در خودرو ضروری می باشد و هنوز بازار کار آن اشغال نشده است می توان درآمد تعمیرات ایسیو را در ایران و سایر کشورها بالا در نظر گرفت.

تعمیر کاری ایسیو کاملا تخصصی بوده و نیاز به آموزش مهارت های لازم در این حرفه می باشد و افراد عادی و بدون تجربه قادر به تعمیرات ایسیو خودرو نخواهند بود. در این مطلب به درآمدزایی و بررسی بازار کار تعمیرکاری ایسیو خودرو پرداخته شده است.

آموزش تعمیرات ایسیو

پیشنهاد ویژه: دوره تخصصی آموزش تعمیرات ایسیو در تعمیرگاه مجهز بصورت 100% عملی ویژه بازار کار. برای دریافت جزئیات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

کاربرد ایسیو خودرو

در سال های اخیر صنعت خودروسازی با پیشرفت های زیادی مواجه شده است و کنترلرهای الکترونیکی جایگزین کنترلرهای مکانیکی شده اند. کنترلرها یا ریزپردازنده های بیشتری هر روزه به انواع خودروها افزوده شده و کنترل کردن این ریزپردازنده ها توسط ایسیو خودرو انجام می شود.

ایسیو در واقع مغز متفکر خودرو بوده و با نام لاتین Electronic Control Unit یا ECU شناخته می شود. مسئولیت های زیادی توسط ایسیو خودرو انجام می شود که از آن جمله می توان به کنترل تزریق سوخت و زمانبندی شروع جرقه برای مشتعل کردن سوخت در خودروهای بنزینی اشاره کرد.

کنترل نسبت ترکیب هوا و سوخت نیز از جمله وظایفی است که ایسیو در خودرو بر عهده دارد. این کارها به جای استفاده از روش آنالوگ، توسط معادلات مختلف و پارامترهای دیجیتالی ذخیره شده در ایسیو انجام می گیرد. با توجه به تمامی وظایف این بخش خودرو می توان میزان درآمد تعمیرات ایسیو را بالا در نظر گرفت.

درآمد تعمیرات ایسیو

همانطور که گفته شد ایسیو یکی از مهم ترین قطعات در خودرو بوده و در صورتی که دچار مشکل و خرابی گردد نیاز به تعمیر هرچه سریع تر آن می باشد. در نتیجه نیاز به افراد متخصص در این حوزه بسیار ضروری بوده و درآمد تعمیرات ایسیو بسیار پر رونق می باشد. به صورت تقریبی می توان گفت درآمد تعمیرات ایسیو حدود سه برابر

با توجه به تحریم هایی که در کشور ما وجود دارد و بالا بودن قیمت دلار در کشور، در صورتی که  کامپیوتر خودرو دچار مشکل و خرابی گردد افراد ترجیح می دهند تا در صورت خراب شدن کامپیوتر خودروی خود به تعمیر آن بپردازند تا این که آن را تعویض نمایند.

بنابراین در صورتی که علاقمند به کارهای فنی بوده و به دنبال شغلی پر درآمد با آینده ای روشن می باشید می توانید در دوره های آموزشی ایسیو خودرو شرکت کرده و در این حرفه به کسب مهارت بپردازید.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

سرمایه یکی از مواردی است که در هنگام ورود به یک حرفه باید آن را مد نظر قرار داد. در واقع می توان گفت سرمایه اولیه یکی از ارکان اصلی برای راه اندازی یک حرفه می باشد.  مشاغل فنی معمولا نیاز به سرمایه اندکی داشته و مهارت محور می باشند.

برای راه اندازی و کسب درآمد از تعمیرات ایسیو نیاز است تا در ابتدا سرمایه ای را جهت کسب مهارت و شرکت در کلاس های آموزشی مربوطه در نظر گرفت. این مبلغ زیاد نبوده و چیزی در حدود 2 میلیون تومان می باشد. پس از اتمام دوره و کسب مدرک نیاز است تا به فکر مکانی برای انجام ارائه خدمات باشید.

سرمایه لازم برای شغل تعمیرات ایسیو

برای این کار نیاز است تا مغازه ای را در محلی پر رفت و امد اجاره نموده و سرمایه ای را برای آن در نظر بگیرید. اما در صورتی که دارای این سرمایه نمی باشید نیازی به نگرانی نبوده و می توانید در مغازه های مکانیکی و یا تعمیرات برق خودرو مشغول به کار شده و درصدی از حقوق خود را به آنها پرداخت نمایید.

ابزار کار نیز از مواردی است که در هنگام ورود به یک حرفه باید آن را مد نظر قرار داد و نسبت به تهیه تمامی ابزار کار اقدام نمود. نحوه کار کردن با این ابزار کار باید مورد توجه قرار گرفته و کار کردن کامل با وسایل مختلف نشان از تجربه بالای شما در حرفه خود دارد.

تعمیرکاران باید نسبت به تهیه وسایل مختلف اقدام نمایند. ممکن است برخی از این تجهیزات نیاز به سرمایه بیشتری داشته اما برخی از آنها هزینه زیادی را به دنبال نخواهند داشت. از جمله وسایل مهمی که در ابتدای کار باید آن را تهیه کرد دستگاه پروگرامر می باشد.

با استفاده از این دستگاه می توان عملیات مختلفی را بر روی ایسیو خودرو انجام داد. دستگاه بعدی که در هنگام ورود به بازار کار این حرفه باید آن را تهیه نمود تستر ECU می باشد که این دستگاه نیز از امکانات مختلفی بهره برده و به تعمیرکاران در امر تعمیر ایسیو کمک بسیاری می نماید.

دستگاه دیاگ از دیگر دستگاه های مورد نیاز در این حرفه بوده و وظیفه دارد تا خطاهای مختلفی که در ایسیو خودرو به وجود می آید را شناسایی کرده و متوجه شد که مشکل دقیق خودرو در کدام قسمت می باشد.

دستگاه مورد نیاز دیگر در این کار انژکتورشور می باشد که خرید آن در ابتدا از واجبات این شغل نبوده اما وجود آن می تواند بر درآمد تعمیرات ایسیو  بیفزاید و عمل شست و شوی انژکتورها توسط این وسیله انجام شود. تستر سیم کشی خودرو، مولتی متر و دیگر ابزارهای جانبی از وسایل مورد نیاز برای یک تعمیرکار ایسیو خودرو می باشد.

چگونه تعمیرکار ایسیو شویم

اما با توجه به اینکه درآمد تعمیرات ایسیو بالا می باشد، بسیاری از افراد با وجود کمبود شغلی که امروزه از دغدغه های بسیاری از افراد محسوب می شود، تمایل به وارد شدن به این حرفه دارند. اما ممکن است این سوال برای این افراد به وجود آید که راه وارد شدن به این حرفه چیست و از کجا باید به این مسیر شغلی وارد شد؟ روش های مختلفی وجود دارد که می توان از طریق آنها وارد این حرفه گردید و به کسب درآمد در آن مشغول شد.

یکی از این روش ها این است که به مدت 6 ماه تا یک سال نزد یک استادکار با تجربه و حرفه ای در این کار شاگردی کرد و به فراگیری این حرفه پرداخت. این روش ممکن است زمان بر بوده و علاوه بر آن بسیاری از استادکاران به قبول کارآموز و شاگرد نپردازند.

بازار کار تعمیرات ایسیو

یکی از روش های بسیار مناسبی که می توان از آن طریق به این حرفه وارد شد شرکت در دوره های آموزشی می باشد. این دوره های آموزشی در آموزشگاه های مختلف که در سطح شهر وجود دارند برگزار می گردند. مزیتی که این کلاس ها دارند این است که آموزش ها به صورت تئوری و عملی انجام شده و افراد پس از اتمام دوره ها از مهارت کافی در این کار برخوردار می باشند و میتوانند درآمد تعمیرات ایسیو را برای خود تضمین کنند.

اما نکته ای که باید در انتخاب آموزشگاه در نظر داشت این است که حتما آموزشگاه تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نموده و در پایان دوره به افراد مدرک معتبر نیز ارائه دهد.

از دیگر مزایای این دوره ها این است که امکان شرکت کردن افراد در تمامی سنین در این کلاس ها وجود داشته و نیاز به تحصیلات خاصی نمی باشد و از زیر دیپلم تا افراد تحصیلکرده قادر به شرکت کردن در دوره های آموزشی می باشند.

حتی افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در رشته مکانیک خودرو می باشند برای به دست آوردن مهارت های فنی در این رشته در این دوره های آموزشی شرکت کرده و علاوه بر مدرک دانشگاهی خود از مدرک فنی و حرفه ای نیز بهره مند می گردند که تاثیر بسیاری در رزومه آنها برای یافتن شغلی مناسب خواهد داشت.

سرفصل های مختلفی در این دوره های آموزشی به افراد آموزش داده می شود و افراد از سیر تا پیاز ماجرا را فرا گرفته و با نحوه کار کردن با ابزار کار و تجهیزات و دستگاه هایی که در این حرفه مورد استفاده قرار می گیرد آشنا می گردند.

نکته ای که در پایان می توان به آن اشاره کرد این است که می توان با افزایش مهارت های فنی خود در این حرفه و انجام تبلیغات مناسب و حرفه ای و انجام ترفندهایی مانند سرعت عمل بالا در کار و ارائه کار با کیفیت در کنار مشتری مداری و برخورداری از اخلاق خوب می توان درآمد تعمیرات ایسیو را افزایش داده و به کسب درآمدهای بسیار بالاتر فکر کرد.

آموزشگاه فن آموزان ارائه دهنده دوره های آموزشی فنی و حرفه ای ویژه بازار کار از جمله دوره آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو ، آموزش نصب دزدگیر خودرو ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو ، آموزش صافکاری خودرو ، آموزش تعمیرات موتور نیسان و تویوتا و … در تهران می باشد. عناوین بیش از هشتاد دوره اموزشی پردرآمد در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.