کسب درآمد عالی با تعمیرات لوازم خانگی

کسب درآمد عالی با تعمیرات لوازم خانگی

لوازم خانگی به وسایلی گفته می شود که در همه منازل استفاده شده و باعث راحت شدن کارها می گردد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تنوع لوازم خانگی نیز بیشتر شده و استفاده از آنها در هر خانه ای جزء ضروریات می باشد. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با شغل تعمیرات لوازم خانگی و چگونگی کسب درآمد بالا از طریق این شغل پرداخته شده است.

یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، ماشین ظرفشویی، وسایل صوتی و تصویری مانند تلویزیون و دی وی دی، وسایل کوچک آشپزخانه مانند آبمیوه گیری، مخلوط کن، چرخ گوشت، چای ساز، لوازمی مانند اتو، سشوار و … از جمله لوازم خانگی پر استفاده بوده که در انواع برندها و مدل های مختلف به بازار عرضه می شود.

صنعت لوازم خانگی را می توان یکی از صنایع پر درآمد جهان به شمار آورد و تولیدکنندگان بزرگی مانند ال جی، سامسونگ، و … از جمله ابر شرکت های تولید کننده لوازم خانگی دنیا بوده که محصولات خود را به سراسر جهان صادر می نمایند.

لوازم خانگی مختلف ممکن است دچار مشکلات مختلفی گردند که رفع این مشکلات باید توسط تعمیرکار مربوطه انجام گیرد و تعمیرات لوازم خانگی را می توان از جمله مشاغل پر درآمد تلقی نمود. کسب درآمد عالی با تعمیرات لوازم خانگی

معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به این که اکثر لوازم خانگی مورد استفاده توسط افراد، مکانیکی و الکترونیکی می باشند و از قطعات مختلفی تشکیل شده اند، امکان به وجود آمدن مشکلات و خرابی های مختلف در این دستگاه ها وجود دارد.

از آن جایی که این دستگاه از پیچیدگی زیادی برخوردار می باشند تخصص بالا در این زمینه برای برطرف نمودن این مشکلات لازم است.

شغل تعمیرات لوازم خانگی از مشاغل خدماتی است که به عیب یابی انواع لوازم خانگی و پس از آن تعمیر آنها می پردازد. تعمیرات ممکن است ساده بوده و نیاز به هزینه چندانی نداشته باشد، اما گاهی هم ممکن است نیاز به تعویض قطعه ای خاص در دستگاه باشد و باید هزینه بیشتری را برای آن صرف نمود.

بسیاری از افرادی که علاقمند به انجام کارهای فنی می باشند، شغل تعمیرات لوازم خانگی را به علت بازار کار خوبی که دارد به عنوان شغل دائمی خود انتخاب کرده و از طریق آن کسب درآمد می نمایند.

بازار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی چگونه است؟

از آن جایی که در همه خانه ها تعدادی از لوازم خانگی یافت می شود  و قطعا این وسایل پس از مدتی کار کردن دچار خرابی و مشکل می شوند، می توان شغل تعمیرات لوازم خانگی را یکی از مشاغلی دانست که از بازار کار خوبی بهره مند می باشد.

در سال های اخیر به علت تحریم های آمریکا، قیمت لوازم خانگی در کشور ما بسیار فزاینده بوده و به این دلیل در صورت خرابی وسایل مختلف بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا با صرف هزینه ای اندک به تعمیر آن بپردازند و تا حد ممکن از خرید وسیله جدید خودداری نمایند.

علاوه بر ایران، در سایر کشورها نیز شغل تعمیرات لوازم خانگی از مشاغل پر درآمد محسوب شده و معمولا تعداد مراجعه کنندگان به این افراد زیاد است و بازار کار پر رونقی دارد.شغل تعمیرات لوازم خانگی

سرمایه مورد نیاز برای ورود به کار

یکی از دغدغه هایی که برای ورود به بازار کار به ویژه در رابطه با مشاغل آزاد وجود دارد میزان سرمایه ای است که افراد باید در اختیار داشته باشند.

موضوع سرمایه به قدری حائز اهمیت است که ممکن است برخی افراد به علت عدم تامین سرمایه مورد نیاز برای آغاز به کار، از ادامه راه منصرف شده و کاملا نا امید گردند.

شغل تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی است که سرمایه آنچنانی برای ورود به بازار کار نیاز نداشته و در ابتدا تنها مبلغ مورد نیاز، هزینه ای است که برای آموزش های لازم در این زمینه باید پرداخت کرد که این هزینه هم مبلغ زیادی نبوده و ممکن است بین  1.5 تا 2 میلیون تومان باشد.

در صورتی که مایل به اجاره مغازه ای برای انجام امور تعمیرات باشید باید هزینه ای را نیز برای این کار در نظر بگیرید. اما در صورتی که از پس این میزان هزینه بر نمی آیید می توانید در شرکت های مختلف خدماتی و تعمیراتی مشغول به کار شده و زمانی که سرمایه لازم را تامین کردید به اجاره یا خرید مغازه در محلی مناسب بپردازید.

ابزار کار و تجهیزاتی که یک تعمیرکار لوازم خانگی نیاز دارد هزینه زیادی در بر نداشته و نهایتا با 4 الی 5 میلیون تومان می توان ابزار کار خود را خریداری کرد.

چگونه وارد بازار کار تعمیرات لوازم خانگی شویم؟

برای وارد شدن شغل تعمیرات لوازم خانگی روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها که روشی سنتی هم می باشد و بسیاری از افراد در گذشته تجربه آن را در مشاغل مختلف داشته اند، این است که برای مدتی در کنار یک استادکار با تجربه به عنوان کارآموز مشغول به کار شد و با فوت و فن های این حرفه آشنا گردید.

این کار ممکن است کمی زمان بر بوده و یا این که استادکاران اقدام به پذیرش شاگرد و کارآموز ننمایند. از روش های دیگر ورود به این شغل این است که تحصیلات خود را در این زمینه ادامه داد.

در رشته کار و دانش گرایشی به نام تعمیرات لوازم خانگی وجود دارد که افراد علاقمند می توانند با انتخاب این رشته با انواع لوازم خانگی و نحوه تعمیرات آنها آشنا گشته و در ادامه به این شغل وارد گردند.

همچنین افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته برق می باشند نیز واحدهایی را که مرتبط با قطعه شناسی لوازم خانگی و تعمیرات آن می باشد می گذرانند که با کسب مهارت های بیشتر می توانند وارد شغل تعمیرات لوازم خانگی گردند.

علاوه بر روش های گفته شده روشی وجود دارد که بسیار مطمئن بوده و در زمانی کوتاه مهارت های فنی افراد را تقویت کرده و نحوه عیب یابی و تعمیرات انواع لوازم خانگی را به آنها آموزش می دهد.

این روش شرکت کردن در دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی می باشد که توسط آموزشگاه های مختلف ارائه می گردد. این آموزشگاه ها تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از پایان دوره به کارآموزان مدرک فنی و حرفه ای را اعطا می کند.

در صورتی که آموزشگاه از اعتبار کافی برخوردار باشد این افراد را به بازار کار معرفی نموده و آینده شغلی آنها را تضمین می نماید. این دوره ها کوتاه مدت بوده و حداکثر مدت زمان دو ماه به طول می انجامد که در صورت درخواست فرد می توان کلاس ها را به صورت فشرده نیز برگزار کرد.

افزایش درآمد در شغل تعمیرات لوازم خانگی

از آن جایی که مشاغل فنی مانند تعمیرات لوازم خانگی مهارت محور می باشند، لازمه موفقیت در این مشاغل افزایش و تقویت مهارت های فنی خود می باشد.

ارائه کار با کیفیت به مشتری می تواند درآمد این افراد را تا حد زیادی بالا ببرد. عیب یابی و انجام تعمیرات به گونه ای که مشتری از کیفیت و زمان انجام کار تعمیرکار رضایت کافی داشته باشد می تواند باعث معرفی شما به دیگر مشتریان شده و به افزایش درآمدتان کمک بسیاری نماید.

یکی از راه هایی که مشاغل مختلف از جمله تعمیرات لوازم خانگی برای افزایش درآمد خود باید انجام دهند تبلیغات مناسب می باشد.

تبلیغات و بازاریابی امروزه به یک علم تبدیل شده است و افراد می توانند درآمد خود را از این طریق تا چند برابر افزایش دهند. چاپ تراکت و کارت ویزیت و پخش کردن آن در مکان های پر رفت و آمد و فروشگاه های لوازم خانگی می تواند روشی موثر در افزایش درآمد تعمیرکاران لوازم خانگی باشد.درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

چالش های ورود به بازار کار

تعمیرکاران لوازم خانگی با چالش های زیادی در هنگام ورود به این شغل رو به رو می باشند. یکی از چالش های پیش روی تعمیرکاران لوازم خانگی به روز بودن می باشد.

با توجه به این که هر روزه فناوری های جدیدی به دستگاه های مختلف افزوده می شود و تعمیر آنها نیاز به روش جدیدی دارد، نیاز است تا این افراد با تکنولوژی های روز دنیا آشنا بوده و با تمام برندهای لوازم خانگی با جزئیات آشنا باشند.

این کار باعث می شود تا مشتری به آنها اعتماد کرده و وسایل خود را بدون هیچ گونه نگرانی به دست این تعمیرکاران بسپارد.

با کسب مهارت های لازم و به روز کردن خود در شغلی که قصد دارید در آن وارد شوید و همچنین داشتن اعتماد به نفس کافی در انجام کار می تواند شما را از نگرانی هایی که در هنگام راه اندازی یک شغل وجود دارد آزاد کرده و با صبوری به آینده شغلی اطمینان بخشی دست پیدا نمایید.

فن آموزان یکی از برترین آموزشگاه های کشور در زمینه آموزش تعمیرات لوازم خانگی محسوب می‌شود، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان