کارآرایی دوربین مدار بسته

کارآرایی دوربین مدار بسته : مهمترین انتظاراتی که از یک دوربین مداربسته امنیتی می رود وضوح دوربین و میزان روشنایی تصاویر ارایه شده توسط آن است. منظور از وضوح در واقع کمیتی است که نشان می دهد تصویری که توسط دوربین مداربسته ارایه شده است تا چه مقدار شفاف و خوانا است.
وضوح دارای دو شاخص افقی و عمودی است منظور از وضوح افقی تعداد خطوط سیاه و سفیدی عمودی است که با چشم به راحتی می تواند از تصویری که توسط دوربین مداربسته تهیه شده است دیده شود. دوربینی که در بحث امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند دارای وضوح افقی بین 330 تا 480 می باشند.
در صورتیکه وضوح بالاتری مورد نیاز باشد، دوربین CCD با وضوح افقی بالاتر از 600 خط باید مورد استفاده قرار گیرد .
در مقابل منظور از وضوح عمودی تعداد حداکثر خطوط افقی است که می تواند دوربین مداربسته برای تهیه تصویر از آن استفاده نماید. مقدار این وضوح با توجه به سیستم اسکن مورد استفاده ( PAL,SECAM,NTSC ) می تواند بین 350 تا 400 خط باشد. حداقل میزان روشنایی تصاویر در واقع حداقل چگالی نوری است که از شئ مورد نظر باید تابیده شود تا دوربین بتواند از آن تصویر مناسبی ارایه دهد. واحد سنجش روشنایی بر حسب لوکس است و هر لوکس در واقع میزان روشنایی یک متر مربع از سطحی است که شدت نوری برابر 1 لومن بر آن تابیده شود. به صورت تجربی می توان گفت که روشنایی یک لوکس میزان نوری است که از یک شمع در فاصله یک متری دیده می شود.

آموزش های مرتبط :

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =