توضیحات دوربین مدار بسته دام(Dome )و دوربین مدار بسته زوم(Zoom )

دوربین مداربسته دام : دام(DOME) به معنی گنبد است. یعنی دوربینی که به صورت گنبدی ساخته شده است. کاور دام شامل یک پایه، طلق و آفتابگیر است. دوربین مداربسته cctv  در این کاور گنبدی قرار می گیرند. دوربین های پین هول و مینیاتوری و دوربین های فیبری درون این کاور جاسازی و تعبیه می شوند. دوربین های دام به دو صورت موجود هستند.

  • FIX DOME ( ثابت )
  •  (Fast DOME ( Speed DOME  ( متحرک )

دوربین مداربسته دام

دوربین های دام ثابت معمولا به صورت سقفی هستند و بر روی پایه عمود بر زمین قرار می گیرند تا از پشت محفظه بتوانند تصویر مورد نظر را تهیه کنند. در ضمن به علت این که این دوربین ها دارای پایه هستند، اتصال سیم ها در درون این پایه قرار می گیرد که بر تمیزی کار می افزاید.

پیشرفته ترین دوربین های دام نوع Speed Dome   یا Fast Dome  می باشند. دوربین های CCTV  اسپید دم قابلیت چرخش و حرکت به دو صورت افقی و عمودی را دارند. این دوربین ها در حالت افقی 360 درجه و در حالت عمودی 90 درجه حرکت می کنند و همچنین قابلیت بزرگ نمایی به صورت اپتیکال و دیجیتال را دارند. این مزیت ها باعث شده که دوربین اسپید دام به یکی از قدرتمند ترین دوربین های CCTV  تبدیل شود در حقیقت دوربین Speed Dome  یک سیستم PTZ  است تمام قابلیت های آن را دارا می باشد. دوربین اسپید دام بر حسب پایه آن بر دو نوع می باشد.

  • دیواری
  • سقفی

دوربین زوم(Zoome Camera)

دوربین زوم به علت داشتن لنزها زوم می توانند تصویر را با بزرگ نمایی مورد نظر مشتریان نشان دهند. این دوربین ها برای سیستم های PTZ  استفاده می شود(pan  حرکت افقی دوربین،Tilt  حرکت عمودی دوربین، Zoom  بزرگ نمایی)

 همانطور که می دانیم واحد زوم X  است و زوم دوربین ها بر حسب یک عدد در کنار X  نشان داده می شود. به طور مثال 20 x  به معنای این است که دوربین تا 20 برابر می تواند تصویر را بزرگ نمایی کند. این دوربین ها با ولتاژ 12 VDC  یا 220 VAC  کار می کنند.

دوربین مدار بسته زوم

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *