آموزش نقاشی خودرو

آموزش نقاشی خودرو مباحث اموزشی آستر زنی، بتونه کاری، سنباده کشی، خشک کردن، پرز گیری، پاشش رنگ، خشک کردن رنگ خودرو و کاغذ پیچی و بازکردن آن، پولیش کاری و واکس زدن رنگ خودرو را شامل می شود که کارآموزان با شرکت در این دوره ها بصورت عملی مباحث را اموزش دیده و پس از اتمام دوره رنگ بدنه ماشین با اخذ مدرک فنی حرفه ای می توانند وارد بازار کار کار شوند.

 • آموزش رنگ بدنه ماشین حرفه ای
 • اموزش بصورت 100% عملی
 • کارگاه مجهز
 • بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری
 • پشتیبانی مادام العمر
 • 30% تخفیف

فیلم معرفی دوره آموزش نقاشی خودرو

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش نقاشی خودرو

شهریه: 2/500/000 تومان

مدت آموزش: 45 ساعت

توانایی هایی که در دوره نقاشی خودرو بدست می آورید
با انواع ابزارهای تخصصی نقاشی خودرو آشنا می شوید و کاربرد هر کدام از آنها را آموزش می بینید.
یادمیگیرید قسمت هایی از بدنه که دچار پوسیدگی رنگ، آفتاب سوختگی، اسید سوزی و غیره شده است را به صورت صحیح پاک کرده و آماده زیر سازی کنید.
با انواع بتونه های سنگی، فوری و روغنی آَنا می شوید و یادمیگیرید با استفاده از ابزار بتونه کاری بدنه خودرو را بتونه کاری کرده و سپس قسمت های بتونه خورده را آماده سازی کنید.
با انواع رنگ و پلاک خوانی آنها آشنا می شوید و یادمیگیرید رنگ خودرو را برای نقاشی آماده سازی و تسط کنید در نهایت رنگ گاری با پیسوله و قلم را یادمیگیرید.
در این دوره یادمیگیرید تا قسمت های مختلف خودرو از جمله قسمت های الکتریکی، چراغ ها، لوازم سوار روی بدنه را به صورت اصولی باز و بست کنید.
با ابزار عایق کاری و کاغذ پیچی برای جلوگیری از نشت رنگ به قسمت های دیگر بدنه آشنا می شوید و یادمیگیرد با این ابزار بصورت کاملا صحیح کار کنید.
با انواع آستری و کاربرد آن آشنا می شوید و یادمگیرید بدنه خودرو را آستری پاشی و برای نقاشی آماده سازی کنید.
در این دوره با انواع مواد سرامیک خودرو آشنا می شوید و یادمیگیرید سرامیک خودرو را به صورت عملی انجام دهید.

سرفصلهای دوره آموزش نقاشی خودرو

logo gold

اموزش آَشنایی با ابزار عمومی و کاربرد آن ها

اموزش شناخت انواع کمپرسور و پیستوله

اموزش تعیین محل نصب لوازم برقی و جاگذاری آن ها

اموزش جایگزینی، چراغ ها، کلیدها، سیستم روشنایی و …

اموزش بازو بست قطعات روی بدنه

آموزش از بین برد پوشش رنگ، آستری و بتونه

اموزش بتونه کاری، آستر سازی

آموزش پوشش زدایی با حلال شیمیایی و چراغ کوره ای

اموزش انواع سنباده، سنگ و نحوه کار با آن ها

اموزش کاغذ پیچی برای عدم پاشش رنگ روی بقیه قسمت ها

آموزش عایق کاری و درز گیری بدنه خودرو

آموزش تنظیم کمپرسور هوا و معرفی ساختار آن

آموزش رنگ پاشی صحیح با استفاده از پیسوله

آموزش قلم گیری رنگ خودرو با استفاده از قلم رنگ

اموزش ساخت بتونه سنگی، فوری و روغنی

اموزش بتونه کاری و موج گیری بدنه خودرو

آشنایی با آستری، انواع و کاربرد آن

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش آستری پاشی و اصول کنترل و رفع عیب آستری

آموزش پوست آب زدن بعد از بتونه اولیه

آموزش کنترل بدنه خودرو بعد از پوست آب زدن

اموزش پرزگیری و آماده کردن بدنه خودرو جهت نقاشی

آشنایی با انواع کوره خشک کن های خودرو

آشنایی با انواع رنگ و کاربرد آن

آشنایی با ابزار رنگ کاری خودرو

آشنایی با پلاک مشخصات رنگ خودرو

اموزش اصول آزمایش رنگ بدنه خودرو

آموزش آماده سازی رنگ خودرو و اصول آن

آموزش آشنایی با درجه پوشش رنگ و کنترل کیفیت نهایی

اموزش اصلاح رنگ پاشی اضافی

اموزش خشک کردن رنگ خودرو

آموزش پولیش کاری و واکس خودرو رنگ خورده

آشنایی با پولیش، ابزار پولیش کاری و اصول آن

اموزش ضوابط ایمنی، بهداشتی، اصول نگهداری کارگاه و …

آموزش کنترل کیفیت نهایی رنگ خودرو

و…

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی نقاشی خودرو
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش نقاشی خودرو

شهریه عادی دوره 3/600/000 تومان
شهریه دوره با 30% تخفیف 2/500/000 تومان
شهریه خصوصی دوره 4/000/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

نکات مهمی درباره نقاشی خودرو

نقاشان خودرو که به آنها نقاشان تجهیزات حمل و نقل نیز گفته می شود ، متخصصان اختلاط و کاربرد رنگ خودرو هستند. با توجه به رقابت در این مشاغل در سطوح بالا ، آموزش رنگ ماشین تخصصی و کسب مدرک فنی حرفه ای از هر زمان دیگر برای نقاشان خودرو مهمتر است. اگرچه تبدیل شدن به یک نقاش خودرو سخت نیست ، اما در عین حال نقاشان خودرو در بین تکنسین های خدمات و تعمیرات خودرو از حقوق مناسبی و بالایی برخوردار هستند.

چشم انداز شغلی این حرفه برای کسانی که مدرک معتبر آموزش نقاشی خودرو ، تجربه عملی و نیز مهارت فنی در این حرفه دارند،  را دارند بهتر خواهد بود. اموزشگاه فن آموزان تمامی مهارتهای لازم برای نقاشی خودرو را بصورت عملی و فنی توسط اساتید مجرب و باتجربه این حوزه اموزش می دهد.

برای واجد شرایط بودن آموزش نقاشی بدنه خودرو نیازی به هیچ پیش زمینه و تجربه کاری ندارید. برای یادگیری نحوه رنگ آمیزی اتومبیل ، کافیست دروه اموزش نقاشی بدنه خودرو فنی حرفه ای را در آموزشگاه فن آموزان بگذرانید. این دوره اموزش نقاشی خودرو ،  تکنیک های اساسی آماده سازی اتومبیل برای رنگ کاری ، سنباده زنی ، عیب یابی و اصلاح مجدد رنگ آمیزی خودرو ، استفاده از آسترهای اصلی  ، شناخت انواع رنگ اتومبیل ، ایمنی هنگام کار ، تکنیک های اختلاط رنگ ، تجهیزات لازم و نقاشی خودرو با پیستون و قلم ، نحوه باز و بست اجزا پیش از رنگ کاری و … را پوشش می دهد.

سوالات متداول دوره آموزش نقاشی خودرو

بله تمامی سرفصل های آموزشی دوره نقاشی خودرو به صورت عملی در این آموزشگاه تعلیم داده می شود و کارآموزان با انجام فعالیت عملی کافی می توانند پس از دوره شغل خود را شروع کنند.

میزان درآمد یک نقاش خودرو بطور متوسط 3 تا 5 برابر حقوق یک کارمند وزارت کار می باشد که کم و زیاد شدن این درآمد بستگی به میزان سرمایه اولیه و محل شغل دارد.

بله. این دوره از زیر شاخه های رشته اتومکانیک خودرو می باشد و کارآموزان پس از پایان دوره جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند با آموزشگاه هماهنگی لازم را بعمل آورند.

بله یکی از مباحث اصلی آموزش در این دوره عناوینی هستند که شما به آن اشاره نمودید.

بله با توجه به تعداد زیاد خودرو در سطح شهرها این رشته بازار کار بسیار پور رونقی دارد.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره
”آموزشها تماما از پایه و بدون هیچ پیش نیازی هست و توصیه میکنم به کسانی که مایل به یادگیری این مهارت هستند حتما در اموزشگاه فن آموزان این دوره رو سپری کنند.“
نظر کارآموز
”اموزش رو کاملا عملی سپری کردم و استاد دوره به تمامی سوالات با صبر و حوصله کامل جواب دادند.“
نظر کارآموز
”اساتید دوره تمامی مباحث مطرح شده در سرفصل ها رو به بهترین شکل ممکن و بسیار کامل پوشش دادند.“
نظر کارآموز
دوره آموزش نقاشی خودرو

بدنه اتومبیل های مختلف ممکن است بر اثر عواملی مانند تصادف، برخورد با اشیای مختلف و غیره دچار فرورفتگی، خراش و آسیب دیدگی گردد. این صدمات به بدنه خودرو تاثیر بسیاری بر زیبایی و ظاهر اتومبیل داشته و حتی می توانند تاثیرات روحی و روانی نیز بر روی مالک خودرو داشته باشند چرا که این فرورفتگی های بدنه در تعیین قیمت خودرو نقش بسیاری خواهد داشت.

برای برطرف نمودن این آسیب ها و صدمات نیاز است تا خودرو را به صافکار و نقاش ماهری سپرد تا بدنه اتومبیل را تا حد ممکن صاف نمایند. می توان گفت که بزرگترین مهارتی که یک نقاش خوب ماشین انجام می دهد، این است که وقتی کار خود را تمام کرد، نمی توان تشخیص داد که او چه کاری انجام داده است و رنگ خودرو کاملا یکدست و صاف می باشد. آموزش نقاشی خودرو می تواند اموزش های تخصصی نقاشی بدنه خودرو را به افراد علاقمند به این حرفه ارائه داده و از آنها یک نقاش خودروی حرفه ای بسازد.

نقاشی بدنه خودرو

نقاشی اتومبیل و نقاشی ساختمان دو موضوع کاملا متفاوت می باشند. نقاشی ساختمان به چند غلتک رنگی و یک قوطی رنگ نیاز دارد در حالی که نقاشی خودرو شامل تعداد زیادی محصول مانند، رنگ های مخصوص خودرو، آسترها، اسپری، کمپرسور هوا و … می باشد و روند کار نیز بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و ظرافت بسیار بالایی دارد؛ به همین دلیل شغل نقاشی اتومبیل، شغلی کاملا تخصصی بوده و نیاز به اموزش های حرفه ای و دقیق دارد. آموزش نقاشی و رنگ خودرو در صورتی که توسط فردی حرفه ای و معتبر انجام شود می تواند فرد را برای این کار کاملا آماده کرده و از وی یک نقاش خودروی مسلط و ماهر بسازد.

آموزش نقاشی خودرو شامل مراحل مختلفی می گردد و در ابتدا افراد به صورت تئوری با انواع رنگ ها و ابزارهای مورد نیاز این کار آشنا شده و در ادامه در کارگاه های عملی، به صورت تجربی با نحوه رنگ کردن و نقاشی خودرو می پردازند. با توجه به این که افراد نسبت به ظاهر و رنگ خودروی خود حساسیت بالایی دارند، نیاز است تا اموزش ها به صورت کاملا حرفه ای انجام شده تا فرد بتواند نقاشی بدنه خودرو را به بهترین نحو ممکن انجام داده و در این شغل به محبوبیت بالایی برسد.

آموزشگاه نقاشی خودرو فنی و حرفه ای

نقاشان اتومبیل باید مهارت های زیادی در تطبیق رنگ با رنگ اصلی خودرو یا  رنگ آمیزی مجدد وسیله نقلیه با رنگ کاملا جدید داشته باشند. همچنین این افراد باید رنگ ها، بتنه ها و مهر و موم ها را در محیط کار سالم انجام داده و به محیط زیست آسیبی وارد نکنند. با توجه به کاربرد زیادی که آموزش نقاشی بدنه خودرو در جوامع مختلف دارد، آموزشگاههای  بسیاری اقدام به راه اندازی دوره های آموزش نقاشی و رنگ ماشین نموده اند.

در آموزشگاه نقاشی خودرو که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای می باشد، کارآموزان می توانند زیر نظر اساتید حرفه ای و با تجربه، کار را به صورت کاملا تخصصی یاد گرفته و در نهایت وارد بازار کار گردند.

در دوره آموزش نقاشی بدنه ماشین ، مهارت آموزان در رابطه با ابزارهای عمومی نقاشی خودرو و کاربرد آنها، شناخت انواع کمپرسور و پیستوله، نحوه بتونه کاری، آستر سازی، نحوه از بین برد پوشش رنگ، آستری و بتونه، آشنایی با انواع رنگ و کاربرد آن، آشنایی با تنظیم کمپرسور هوا و معرفی ساختار آن، اموزش پرز گیری و آماده کردن بدنه خودرو جهت نقاشی و غیره اموزش می بینند. در نهایت این افراد قادر به ورود به بازار کار بوده و می توانند از این طریق درآمد زایی نمایند.

آموزشگاه فن آموزان بیش از هشتاد دوره درآمدزا ویژه بازار از جمله آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو ، آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو ، آموزش نصب دزدگیر خودرو ، آموزش سیم پیچی موتور و … را با ارائه مدرک فنی و حرفه ای برگزار می کند. لیست کامل دوره ها در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده است.

درآمد نقاشی خودرو

حتما می دانید که هر چقدر هم که مالک خودرو راننده ماهری باشد و احتیاط های لازم را در رانندگی رعایت نماید، باز هم امکان تصادف و برخورد با اشیای مختلف مانند ستون، دیوار و … وجود خواهد داشت و در هر صورت بدنه اتومبیل ممکن است دچار صدماتی گردد. با توجه به افزایش تعداد خودروها و رانندگان و اجتناب ناپذیر بودن تصادف ها، می توان نتیجه گرفت که نقاش های خودرو بازار کار گرمی داشته و جامعه به آنها نیاز ویژه دارد.

حتما در هنگام مراجعه به صافکارهای معروف شهر با صف طویلی از اتومبیل هایی که در نوبت نقاشی هستند مواجه شده اید و متوجه بازار کار خوب این افراد گشته اید. شاید درآمد بالا و بازار کار پر رونق نقاشان اتومبیل، باعث شده تا افراد زیادی ترغیب شوند تا ” آموزش نقاشی خودرو ” را در اموزشگاه های مختلف و یا نزد استاد کارهای قدیمی این حرفه، دریافت کرده و خود نیز وارد این شغل پر درآمد گردند.

مهارت آموزان پس از گذراندن دوره های آموزش نقاشی ماشین می توانند تعمیرگاه تخصصی نقاشی اتومبیل را راه اندازی کرده و پس از تهیه وسایل و ابزار کار مورد نیاز، به انجام این کار بپردازند. البته باید در نظر داشت که این شغل نیاز به دقت و ظرافت ویژه ای داشته و فرد باید علاقه زیادی به این شغل داشته باشد تا بتواند پله های موفقیت را طی نموده و آینده شغلی خوبی داشته باشد.

معمولا بسته به این که نقاش خودرو تا چه اندازه حرفه ای است و در این کار تجربه دارد، میزان درآمدهای مختلفی برای او پیش بینی می شود. اما به طور کلی نقاش های خودرو می توانند درآمدی حدود 15 تا 20 میلیون تومان در ماه به طور متوسط داشته باشند. با افزایش تبلیغات و کسب تجربیات بیشتر این میزان درآمد افزایش خواهد یافت.

هزینه آموزش نقاشی خودرو

برای این که بتوان آموزش نقاشی خودرو را به صورت حرفه ای و تخصصی گذراند و در این کار به مهارت بالایی دست یافت نیاز است تا در آموزشگاه های تخصصی نقاشی خودرو ثبت نام کرد و دوره های آموزش نقاشی بدنه خودرو را پشت سر گذاشت. اموزشگاه ها ممکن است شهریه های مختلفی را برای برگزاری این دوره ها از داوطلبان دریافت نمایند.

اما باید به دنبال آموزشگاه نقاشی خودرو ای بود که در کنار کیفیت مناسب اموزش ها، هزینه ها را بر طبق تعرفه های تعیین شده دریافت نموده و کارآموزان نیاز به پرداخت هزینه های اضافی به اموزشگاه نباشند.

معمولا شهریه های دوره آموزش نقاشی خودرو ، نسبت به درآمد بالایی که پس از اتمام دوره و ورود به بازار کار برای افراد ایجاد می کند، زیاد نبوده و افراد قادر به پرداخت این شهریه ها خواهند بود.

نقاشی خودرو با نقاشی یک دیوار در خانه بسیار متفاوت است. یکی به چند غلتک و یک قوطی رنگ نیاز دارد در حالی که دیگری شامل تعداد زیادی محصول مانند رنگ جلا ، آستر و اسپری می باشد.

همه می خواهند یک ماشین با ظاهری براق داشته باشند ، اما نمی دانند چه عواملی را باید در مورد رنگ خودرو در نظر گرفت. رنگ اتومبیل ، برخلاف هر رنگ عمومی دیگر ، قرار است تقریبا همیشه روی بدنه خودرو باشد . رنگ خودرو نوع متفاوتی از رنگ است که به عنوان مخلوطی ترکیبی از محصولات خاص تولید می شود و محصول نهایی، در پروسه نقاشی خودرو به کار گرفته می شود.

آنچه که در دوره آموزش نقاشی خودرو فرامی گیرید:

ابزارنقاشی خودرو و کاربرد آنها: در دوره آموزش نقاشی خودرو تمام ابزار های لازم کار و کاربرد تک تک آنها و نیز نحوه رنگ آمیزی قسمتهای مختلف خودرو بصورت عملی و کاملا حرفه ای فرا خواهید گرفت.

 • یادگیری تخصصی چگونگی از بین بردن پوشش بدنه خودرو: در دوره آموزش نقاشی خودرو های ایرانی و خارجی در فن اموزان بصورت کاملا تخصصی یاد می گیرید که چگونه بخشهایی از بدنه خودرو را که رنگ آن پوسیده شده ، دچار اسید سوزی و یا آفتاب سوختگی و غیره شده است را پاکسازی و برای نقاشی بدنه خودرو آماده کنید.
 • شناخت انواع بتونه سنگی، فوری و روغن و نیز نحوه اماده سازی خودرو پس از بتونه کاری
 • با نحوه صحیح سنباده زنی بدون آسیب رساندن به خودرو آشنا می شوید.
 • شناخت انواع رنگ و نحوه پلاک خوانی آنها و تسط بر آماده سازی رنگ خودرو
 • آموزش نقاشی خودور با پیسوله و قلم
 • اموزش اصولی باز و بست بخشهای مختلف خودرو از جمله چراغ ها ، قسمتهای الکتریکی و غیره
 • در دوره آموزش رنگ کردن ماشین یاد می گیرید که چگونه برایپیشگیری از نشت رنگ از ابزار های عایق کاری و کاغذ پیچی بصورت صحیح استفاده کنید.
 • شناخت انواع آستری و کاربرد هر کدام از آنها  و نیز اموزش کامل آستری پاشی خودرو برا آماده سازی
 • شناخت مواد مختلف سرامیک خودرو و اموزش عملی سرامیک خودرو

ایمنی هنگام برخورد با مواد شیمیایی و مواد سمی در طول فرآیند رنگ آمیزی خودرو مهم است. در این دوره نحوه کار ایمن با محصولات مضر  اموزش داده می شود.

تکنیک های آماده سازی خودرو بدون ایجاد نقص و آسیب در بدنه خودرو اموزش داده می شود. کارآموزان در مورد تکنیک های آماده سازی سطوح ناهموار و زنگ زده و همچنین آمادگی کلی خمودرو برای نقاشی را یاد می گیرند. تکنیک های بتونه کاری ، جوشکاری ، تعویض پانل و صاف کردن فلز و … را فراخواهید گرفت

کار آموزان تکنیک های مناسب برای مخلوط کردن صحیح رنگ با رعایت استانداردهای ایمنی را یاد می گیرند. همچنین ابزار و تجهیزات نقاشی خودرو و همچنین روشهای مناسب رنگ پاشی برای ظاهری مطلوب اموزش داده می شود.

کار آموزان می آموزند که عیب یابی رنگ خودرو را انجام دهند.  دوره آموزش نقاشی خودرو به دانشجویان روشهای اصلاح صحیح و درمان مشکلات و نقصهای کاربردیرنگ بدنه خودرو  را آموزش می دهد.

برخی دیگر از سایر دوره های پرطرفدار در آموزشگاه فن آموزان شامل آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش برق ساختمان ، آموزش تابلو برق صنعتی و … می باشد. دوره مورد نظر خود را از قسمت جستجوی سایت سرچ کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟