آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین یکی از تخصصی ترین شاخه های تعمیراتی برق خودرو و همچنین یکی از پردرآمدترین رشته ها می باشد. کارآموزان در این دوره با انواع ایسیو خودرو های سنگین آشنا شده و می توانند در پایان دوره آنها را عیب یابی و تعمیر کنند.

دوره تعمیرات ECU خودرو سنگین تحت نظر بهترین اساتید کشور در آموزشگاه فن آموزان برگزار می گردد در این دوره به نقشه خوانی، تعمیرات مدارت الکتریکی، مدارات الکترونیکی و مشکلات نرم افزاری ایسیو خودرو های سنگین پرداخته می شود و هنرجویان پس از اتمام این دوره می توانند وارد بازار کار شوند.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

ویدئو

پادکست معرفی دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

شهریه: 12/200/000 تومان

مدت آموزش: 45 ساعت

توانایی هایی که در این دوره بدست می آورید

با قطعات الکترونیک و مدارات آن روی بردهای ایسیو خودرو های سنگین بطور تخصصی آشنا می شوید و یادمیگیرید آن ها را پلاک خوانی، تست، تعمیر و تعویض کنید.

با اصول نقشه خوانی فنی در ایسیو های سنگین آشنا می شوید و یادمیگیرید با استفاده از این نقشه ها انواع ایسیو خودرو سنگین را عیب یابی و تعمیر کنید.

انواع خطاهای نرم افزاری در ایسیو را می شناسید و یادمگیرید با استفاده از پروگرمرها ایسیو این خودرو ها را مجدد برنامه ریزی کنید.

با مدارات الکتریکی و سنسورهای مختلف مرتبط با ایسیو خودروهای دیزلی سنگین آشنا می شوید.

با دستگاه دیاگ خودرو های سنگین کار می کنید و یادمیگیرید با استفاده از آن انواع خطا ها را تشخیص داد و برطرف کنید.

با آموزش اصولی و تخصصی به صورت پایه ای یادمیگیرید که عیب یابی را بر روی انواع ایسیو خودروهای سنگین مختلف انجام دهید و بدون مشکل آن ها را تعمیر کنید.

سرفصل های دوره تعمیر ایسیو خودرو سنگین

logo gold

آموزش الکترونیک مقدماتی ایسیو خودرو

آموزش عیب یابی و تست قطعات الکترونیک ایسیو خودرو سنگین

آموزش پلاک خوانی و دیتاشیت گرفتن از قطعات ایسیو

آموزش نقشه خوانی شماتیک انواع ایسیو خودرو سنگین

آموزش نحوه بازو بست قطعات از روی ایسیو

آموزش عیب یابی مدارت الکترونیکی ایسیو

آموزش رفع خطاهای مدار الکتریکی مرتبط با ایسیو

آموزش شناخت انواع سنسورهای مرتبط با ایسیو خودرو سنگین

آموزش عیب یابی نرم افزاری ایسیو خودرو سنگین

آموزش نحوه برنامه ریزی ایسیو خودرو سنگین

آموزش رفع خطای پارامترهای ایسیو با دستگاه دیاگ

آموزش کار با دستگاه دیاگ ایسیو خودرو سنگین

آموزش شناخت موتورهای دیزلی خودرو سنگین

آموزش مدارات الکتریکی سیستم دیزل

نمایش بیشتر
logo gold

آموزش شناخت مدارات سنسور های خودرو دیزلی سنگین

آموزش ارتباط سیستم های ترمز و سیستم ریتاردر خودرو سنگین با ایسیو

آموزش مدارات ESP پایدار ساز و ارتباط آنها با ایسیو

آشنایی با مدارات پایدار ساز سیستم دیزل

آشنایی با تنظیم انواع آلاینده های خروجی در موتورهای دیزلی

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو ولوو، ماک، بنز و …

آموزش نحوه پروگرم کردن ای سی های ایسیو های خودرو سنگین

آموزش عیب یابی ایسیو با استفاده از شماتیک و نقشه های آن

آشنایی با مدارات هشدار دهنده در خودرو دیزلی مرتبط با ایسیو

آشنایی با مدارات ترمزهای مختلف و نحوه ارتباط آن با ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با مدار سیستم گیربکس اتوماتیک خودرو سنگین و ارتباط آن با ایسیو

آموزش راه اندازی مجدد ایسیوهای از کار افتاده و نحوه علت یابی با نقشه خوانی

و…

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان دوره آموزشی تعمیرات ایسیو خودرو سنگین
ویدئو
ویدئو
ویدئو

هزینه آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

شهریه عادی دوره 17/430/000 تومان
شهریه دوره با 30% تخفیف 12/200/000 تومان
شهریه خصوصی دوره 17/200/000 تومان
شهریه دوره آنلاین با 40% تخفیف 10/460/000 تومان
برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید
ویدئو

نکات مهمی درباره تعمیر ایسیو خودرو سنگین

بازار کار و درآمد : امروزه با آموزش های غیر کاربردی و ناکارآمدی سیستم آموزشی داشتن جایگاه شغلی مناسب و کسب درآمد رضایت بخش برای گذراندن زندگی بسیار سخت شده است. اما به شما حرفه ای را آموزش می دهیم که بتوانید کسب و کار خود را داشته باشید و با مهارت کاربردی و عملی خوبی که بدست .

علاوه بر آموزش تعمیرات ایسیو ، مجتمع فن آموزان سایر دوره های درآمدزا ویژه بازار کار نظیر آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نصب ضبط و باند خودرو ، آموزش جلوبندی خودرو ، آموزش نقاشی خودرو و … را با ارئه مدرک فنی و حرفه ای برگزار می کند.می آورید درآمد بالایی کسب کنید

سوالات متداول دوره تعمیرات ایسیو ماشین سنگین

بله یکی از اصلی ترین اصول تعمیرات مدارات ایسیو توانایی عیب یابی و تعمیر با استفاده از نقشه ایسیو ها می باشد که در این آموزشگاه با این اصول کاملا آشنا می شوید.

تعداد متخصصین این رشته در کشور بسیار کم هستند و تعمیرکارانی هم که از پس تعمیرات بصورت اصولی برآیند نیز کم هستند شما با شرکت در این دوره وارد یک بازار پردرآمد (5 الی 8 برابر حقوق وزارت کار) و عالی می شوید.

خیر تمامی مباحث از پایه تا پیشرفته در این کارگاه بیان می شود.

با توجه به آموزش های عملی که در این رشته در آموزشگاه فن آموزان می بینید حتما با کمی همت خود می توانید بعد از دوره شغل خود را شروع کنید.

تضمین ما یادگیری اصولی و صحیح این رشته برای شما می باشد و اینکه در صورتی که با شرکت در یک دوره مجدد نیاز به تجدید دوره داشتید می توانید در دوره های بعدی به صورت رایگان شرکت کنید و از پشتیبانی اساتید این آموزشگاه به صورت نامحدود استفاده کنید.

ویژگی های دوره
دسترسی به حمل و نقل عمومی دسترسی به حمل و نقل عمومی
دوره رایگان در صورت عدم یادگیری دوره رایگان در صورت عدم یادگیری
بهره مندی از اساتید به نام و تجربه بهره مندی از اساتید به نام و تجربه
آموزش در کارگاه های مجهز آموزش در کارگاه های مجهز
پشتیبانی نامحدود پس از دوره پشتیبانی نامحدود پس از دوره
ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای ارائه مدرک زیر نظر فنی حرفه ای
برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان برگزاری دوره در زمان آزاد کارآموزان
اقامت در خوابگاه مناسب اقامت در خوابگاه مناسب
نظرات کارآموزان دوره
”آموزشگاه در مکان مناسبی قرار داره و کلا با وسایل نقیله عمومی 5 دقیقه فاصله دارد.“
نظر کارآموز
”تمامی مباحث کاملا آموزش داده شدند و پشتیبانی استاد پس از دوره همچنان ادامه دارد.“
نظر کارآموز
”من از شهرستان در این دوره شرکت کردم و خوابگاه برای ما توسط آموزشگاه معرفی شده بود که تونستیم در مدت زمان برگزاری دوره در خوابگاه مستقر شویم.“
نظر کارآموز
آموزش ایسیو

آموزش ایسیو ماشین های سنگین یکی از دوره های پرطرفدار می باشد که می تواند درآمد بالایی را برای فرد ایجاد کرده و به اشتغال زایی افراد کمک نماید.

دوره یادگیری ایسیو ماشین سنگین در ارتباط با تعمیرات ecu انواع ماشین های سنگین بوده و افراد در این کلاس ها به یادگیری عیب یابی و تعمیرات ایسیو ماشین های سنگین، بررسی مکانیسم سنسورها و کنترلرهای الکترونیکی انواع ماشین های سنگین مانند اتوبوس، ولوو، تریلی و … می پردازند و با تمامی اصول کامپیوتر این ماشین ها آشنا می گردند.

با توجه به بازار کار حرفه ای و مناسب این حرفه، آموزشگاه فن آموزان با بهره گیری از اساتید و مدرسین خبره کشوری به ارائه دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین داخلی و خارجی می پردازد و در این مسیر به موفقیت های بسیاری دست یافته و رضایت مشتریان را جلب نموده است.

ایسیو خودرو سنگین چیست؟

ECU یا واحد کنترل الکترونیکی یکی از مهمترین قطعات یک وسیله نقلیه است. چندین ECU در اتومبیل وجود دارد که ویژگی های مختلفی را کنترل کرده و همچنین به بررسی و کنترل پارامترهای مختلف می پردازد.

به زبان ساده تر ECU دستگاهی است که تمام ویژگی های الکترونیکی اتومبیل را کنترل می کند. این کنترل ممکن است از تزریق سوخت تا حفظ دمای مناسب اتاق تا کنترل ترمز و سیستم تعلیق باشد.

برخی از وسایل نقلیه دارای چندین ECU هستند که ویژگی های مختلف را کنترل کرده در حالی که برخی دیگر دارای یک واحد می باشند که کنترل کردن همه چیز را در خودرو بر عهده دارند.

کار کردن با ECU بر خلاف آن چه که تصور می شود چندان پیچیده نیست و در واقع یک دستگاه الکترونیکی است که بر مبنای اعداد و پارامترهای دیگر که در حافظه خود ذخیره شده است عمل می کند. ایسیو با استفاده از چندین سنسور در اطراف خودرویی که با داده های ECU تغذیه می کند، می تواند سیستم های الکترونیکی را با دادن سفارشاتی برای بهبود خروجی آنها، مدیریت و کنترل نماید.

بیایید با بررسی نحوه استقرار کیسه های هوا در هنگام تصادف، نمونه ای از چگونگی کنترل ECU بر روی موارد مختلف را بیان کنیم.

خودرو دارای سنسورهایی واقع در اطراف خود می باشد که سنسورهای تصادف نامیده می شوند و هنگام وقوع تصادف ECU را مطلع می کنند. سپس ECU سرعت خودرو را هنگام تصادف اندازه گیری کرده و سپس با استفاده از حافظه داخلی آن، اطلاعات مربوط به این که آیا باید کیسه های هوا را راه اندازی کند یا خیر مقایسه می گردد.

اگر داده ها دلیل کافی را ارائه دهند، ECU کیسه های هوا را فعال می کند. توجه داشته باشید که همه این موارد فقط در میلی ثانیه اتفاق می افتد.

این مثال چگونگی عملکرد ECU را بیان می کند، حال اجازه دهید بررسی کنیم که در صورت خرابی ایسیو چه اتفاقی می افتد.

اگر ECU ایراد داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

ECU معیوب احتمالاً بدترین چیز برای ماشین است. گاهی ایسیو خودرو کار خواهد کرد اما عملکرد آن در اثر وجود مشکلات مختلف با اختلال مواجه خواهد شد.

در صورتی خرابی ایسیو در خودرو کاهش ناگهانی در مصرف سوخت و همچنین تعویض دنده های ناگهانی را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر آن روشن بودن چراغ موتور چک ممکن است به دلیل وجود خطاهای احتمالی زیادی باشد اما خطای ECU یکی از بزرگترین آنها است که باید توسط تعمیرکار ایسیو مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

علاوه بر خودروهای سبک و سواری، ماشین های سنگین نیز دارای ایسیو می باشند که تعمیرکاران ایسیو ماشین های سنگین دوره های آموزشی جداگانه ای را نسبت تعمیرکاران ایسیو ماشین های سواری می بینند.

در صورتی که ایسیو ماشین سنگین به طور کلی از کار بیفتد ماشین اصلاً روشن نمی شود. ECU اشتعال موتور را کنترل می کند بنابراین موتور قادر به روشن کردن ماشین سنگین نخواهد بود و به طور کلی سایر ویژگی های ماشین سنگین نیز به خوبی کار نخواهند کرد.

بازار کار تعمیر ایسیو ماشین سنگین به چه صورت است؟

ایسیو که در زبان عامیانه به آن کامپیوتر ماشین نیز گفته می شود در خودروهای انژکتوری وجود دارد و با توجه به افزایش تولید خودروهای سنگین انژکتوری از اتوبوس گرفته تا تریلی ها و بنزها و … نیاز به افراد متخصص در حوزه ایسیو ماشین های سنگین در جامعه به شدت احساس می شود.

نیروی متخصصی که در حوزه ecu ماشین های سنگین دارای مهارت بالایی باسد در کشور زیاد نبوده و به همین علت افرادی که آموزش تعمیرات ECU ماشین های سنگین را دیده باشند می توانند به سرعت در این حرفه شناخته شده و به درآمد بالایی دست یابند.

تعمیرات ایسیو کامیون و ولوو و سایر ماشین های سنگین تنها از عهده افرادی که دارای تجربه و دانش بالایی در این زمینه می باشند ساخته است و با توجه به این که ایسیو تمامی خودروها به ویِژه ماشین های سنگین از قیمت بالایی برخوردار است برای انجام تعمیرات و بررسی آنها حتما باید به تعمیرکارانی که در کار خود حرفه ای می باشند استفاده نمود.

تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین با تعمیر ایسیو خودروهای معمولی کمی تفاوت داشته اما اساس آنها شبیه به هم می باشد.

به همین دلیل است که دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای معمولی با آموزش تعمیرات ایسیو ماشین سنگین متفاوت بوده و کلاس های جداگانه ای برای آنها برگزار می گردد.

در نهایت می توان گفت بازار کار تعمیرات ایسیو خودرو های سنگین از رونق بالایی برخوردار بوده و افرادی که در این حرفه مشغول به فعالیت می باشند از درآمد بالایی برخوردار خواهند بود.

علاوه بر ایران در سایر کشورهای دنیا نیز تعمیرات ایسیو به عنوان یک شغل پولساز به شمار رفته و افرادی که قصد مهاجرت دارند نیز می توانند در کشورهای دیگر نیز به این فعالیت ادامه دهند.

افزایش درآمد در شغل تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین از دسته مشاغلی است که انعطاف زیادی داشته و مشاهده می شود که بسیاری از افراد رضایت شغلی بالایی از این کار داشته و برخی دیگر از میزان درآمد اندک خود ناراضی هستند.

میزان درآمدی که در هر ماه نصیب تعمیرکاران ایسیو ماشین های سنگین می شود کاملا بستگی به خود فرد داشته و این افراد می توانند ترفندهای ساده ای را به کار گیرند تا میزان درآمد خود را تا حد زیادی افزایش داده و کار خود را توسعه بخشند.

مهم ترین عامل در موفقیت در شغل تعمیرات ایسیو ماشین های سنگین داشتن مهارت فنی بالا در این کار و آشنایی کامل با انواع ایسیوهای ماشین های انژکتوری می باشد.

در صورتی که مشتریان تشخیص دهند که تعمیرکار دارای تجربه و مهارت بالایی می باشد دفعات بعد نیز به وی مراجعه نموده و همچنین تعمیرکار را به افراد دیگر نیز معرفی می کنند.

در کنار مهارت و تجربه بالا نیاز است تا تبلیغات نیز به شیوه ای موثر صورت گیرد و تعمیرکاران ویژگی های کاری خود را در تراکت ها و کارت های مختلف چاپ کرده و در سطح شهر پخش نمایند.

مکان قرارگیری تعمیرگاه ایسیو خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نیاز است تا این تعمیرگاه در محل های خروجی شهرها باشد که ماشین های سنگین از این مکان ها عبور می نمایند.

در صورتی که تعمیرگاه در مکان هایی که بورس تعمیرگاه های ایسیو خودروهای سنگین است قرار گرفته باشد می تواند تاثیر بسیاری در افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه افزایش درآمد شما داشته باشد.

مکان هایی که نمایشگاه های خودروهای سنگین می باشند می تواند مکان مناسبی جهت راه اندازی تعمیرگاه ایسیو باشد.

تعامل با فروشندگان تجهیزات و لوازم یدکی های ماشین های سنگین روشی موثر در افزایش درآمد بوده و نیاز است این افراد با مشاغلی که در ارتباط با حرفه خود می باشد تعامل برقرار کرده و اقدام به لینک سازی با این افراد نمایند.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات ایسیو ماشین های سنگین

وجود آموزشگاه های فنی و حرفه ای موجود در سطح شهر جهت آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین می تواند روشی مناسب برای کسب مهارت های لازم و ورود به بازار کار این حرفه باشد.

این دوره های آموزشی در مدت زمان کوتاهی مباحث بسیاری را به کارآموزان آموزش داده و در نهایت افراد با کوله باری از دانش و تجربه می توانند اقدام به انجام کار به صورت مستقل نمایند. انتخاب آموزشگاه نقش مهمی در میزان یادگیری شما داشته و نیاز است در هنگام انتخاب اموزشگاه دقت و توجه زیادی به کار گرفته شود.

پس از تحقیقاتی که به عمل آمده است آموزشگاه فن آموزان به عنوان یکی از معتبرترین آموزشگاه های تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین در کشور به شمار آمده و با توجه به استفاده از اساتید و متخصصینی که در این مجموعه مشغول به کار می باشند، خروجی که این آموزشگاه دارد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و متخصصین زیادی قادر به ورود به بازار کار خواهند بود.

پیش نیاز تعمیرات ECU خودروهای سنگین الکترونیک پایه می باشد که نیازی به طی کردن این دوره به صورت جداگانه نمی باشد و آموزشگاه فن آموزان این مباحث را به صورت رایگان به کارآموزان آموزش می دهد.

آموزش هایی که به کارآموزان داده می شود به صورت تئوری و عملی بوده و این افراد به صورت تجربی با قطعات و ساختار ایسیو خودروهای سنگین آشنا شده و قادر به تعمیرات آنها تحت نظر اساتید می باشند.

آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای داخلی و خارجی در کلاس های آموزشی به افراد آموزش داده شده و در نهایت افراد می توانند پس از اتمام دوره وارد بازار کار شده و به کسب درآمد بپردازند.

آموزشگاه فن آموزان امکان بازآموزی دوره ها را برای افرادی که آموزش ها را به صورت کامل ندیده اند و متوجه نشده اند فراهم نموده و افراد می توانند در پایان و پس از ورود به بازار کار در صورت به وجود آمدن مشکل و یا هرگونه سوالی، به اساتید دوره مراجعه کرده و مشکل خود را برطرف نمایند.

هیچ گونه محدودیت سنی و تحصیلی برای شرکت در این دوره ها وجود نداشته و افرادی که سنشان بالای 12 سال است می توانند در کلاس ها شرکت نموده و آینده شغلی خود را تضمین نمایند.

آموزشگاه فن آموزان همپنین دوره های تخصصی الکترونیک و تعمیرات از جمله آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش برق ساختمان ، آموزش plc ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و … می باشد. لیست کامل بیش از هشتاد را در صفحه اصلی مشاهده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
هر سوالی درباره دوره های آموزشی دارید به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟