معرفی اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی

معرفی اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی

برای نصب کرکره برقی ابتدا باید با تمام اجزای کرکره برقی آشنا شد که ما در این مقاله میخواهیم آنها را توضیح دهیم

تیغه کرکره برقی جنس این تیغه ها می تواند از آلومینیوم، منیزیوم، ورق آهنی گالوانیزه و پلی کربنات باشد. اندازه ی تیغه ی کرکره، اندازه ی عرض آن می باشد و از نظر ظاهری به دو دسته قوس دار و تخت تقسیم می شوند.

تیغه کرکرهای برقی

موتور کرکره برقی

موتور سانترال: از این موتور ها به دلیل قیمت بالا، نصب مشکل و نیاز به تعویض فنرها دیگر استفاده چندانی نمی شود.

موتور سانترال

موتورهای توبلار: این موتورها بیشترین کاربرد را در کرکره های برقی دارند و از آن جا که نیازی به کاسه فنر ندارند، نصب شان راحت تر است. این موتور ها استوانه ای شکل هستند و داخل لوله فرو می روند. از یک طرف موتور وارد شده و از طرف دیگر بلبرینگ نصب می شود هم چنین برای مکان هایی که در طول روز نیاز به چندین مرتبه باز و بسته شدن دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

موتورهای توبلار

موتورهای ساید: این موتورها از موتورهای سانترال و توبلار قوی تر هستند و در مکان ها ی پر رفت و آمد و کرکره های بزرگ استفاده می شوند. این موتورها مخصوص کرکره هایی هستند که وزن بسیاری بالایی دارند و بخاطر بی صدا بودن آن ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

موتورهای ساید

ریل کرکره برقی :ریل ها مسیر حرکت تیغه را مشخص می کند. ریل ها به دو صورت آهنی و آلومینیومی وجود دارند.

ریل کرکره برقی

پلیت : پلیت به صفحاتی گفته می شود که به صورت عمود روی پروفیل جوش داده می شود تا بتوانیم لوله را بر آن سوار کنیم.

پلیت

کپسکپس ها پلاستیکی هستند و باعث می شوند تیغه هایی که در هم فرو رفته اند بیرون نیایند و همچنین از چپ و راست شدن تیغه ها نیز جلوگیری می کند.

کپس

تیغه انتهاییاندکپ آخرین تیغه ی کرکره می باشد که معمولاً ضخیم تر است و مانند تیغه های دیگر قوس دار نیست و به صورت تخت استفاده می شود. هر چه ضخامت این تیغه ها بیشتر باشد از امنیت بالاتری برخوردار است. این تیغه در قسمت پایین خود دارای لاستیکی است که به لاستیک انتهایی معروف است که باعث می شود رطوبت و گرد و غبار از زمین به کرکره وارد نشود.

تیغه انتهایی

شفتلوله ای است که تیغه ی ابتدایی کرکره برقی به آن پیچ می شود. موتور کرکره برقی این شفت را می چرخاند و تیغه های کرکره برقی به دور آن لول می شوند.

شفت

اندکپ: نگهدارنده ای که شفت را با استفاده از آن می توان به صفحه پلیت وصل کرد.

اندکپ

انواع کرکره برقی جدید و اجزای آن:

از آن جا که کرکره های سنتی در هنگام باز و بسته شدن بسیار پر سر و صدا هستند، امروزه دیگر از آن ها استفاده نمی شود. کرکره های سنتی از زیبایی چندانی برخوردار نبودند و از آن جا که کرکره از یک ورق ساخته می شد، نصب آن بسیار دشوار بود. در کرکره های برقی جدید، از تیغه های آلومینیومی یا گالوانیزه به جای ورق یک تکه استفاده می شود که تیغه ها یا بدنه تشکیل دهنده کرکره بصورت کشویی داخل یکدیگر می روند و در هنگام کارکرد صدای کمی دارند همچنین برای کم کردن صدای این کرکره ها از ریل های آلمینیومی که داخل آنها مویی یا لاستیک قرار می گیرد استفاده می شود این کرکره ها تشکیل شده از اجزای زیر می باشند.

آموزشگاه فن آموزان برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش نصب کرکره برقی می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان