0 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

تنظیمات دوربین مدار بسته

برای نمایش واضح یک تصویر باید دوربین مدار بسته را تنظیم نماییم که این عمل با تنظیم فوکوس، شاتر و دیافراگم و دیگر موارد می تواند یک تصویر واضح را ایجاد نماید، انجام می شود.

عناوین این نوشته:

فوکوس FOCUS

عملیات فوکوس با تنظیم کانونی عدسی دوربین، بر اساس فاصله جسم تا دوربین برای داشتن یک تصویر شفاف و واضح صورت می گیرد فوکوس بر دو شکل اتوماتیک و دستی انجام می شود. در این حالت سوژه باید در وسط کادر قرار می گیرد. همان طوری که می دانید فاصله کانونی دوربین به وسیله لنز تغییر می نماید پس مقدار فوکوس به وسیله انواع لنز قابل تغییر است و معمولا به وسیله لنز تغییر می نماید پس مقدار فوکوس به وسیله انواع لنز قابل تغییر است و معمولا به وسیله یک حلقه بر روی لنز این کار انجام می شود.

در دو تصویر زیر تفاوت فوکوس را در دوربین مدار بسته تحت شبکه می توان مشاهده نمود:

فوکوس در دوربین مدار بسته

SHUTTER شاتر

با تنظیم مقدار شاتر سوژه متحرک به وضوح دیده می شود اگر این عامل نباشد سوژه متحرک با هاله ی ناشی از به جا ماندن حرکت به طور غیر واضح دیده می شود.

در دو تصویر زیر تفاوت سرعت شاتر را در دوربین مدار بسته تحت شبکه می توان مشاهده نمود:

تفاوت سرعت شاتر در -دوربین مدار بسته

دیافراگم تنظیم دیافراگم به دو علت صورت می گیرد :

-تنظیم میزان نور

-تنظیم فاصله کانونی

با تنظیم درجات دیافراگم میزان نور محیط تنظیم می شود. اگر در پشت سوژه یک منبع نور باشد ( حالت ضد نور ) دیافراگم در حالت اتوماتیک بسته می شود و سوژه به طور تیره و نا واضح دیده می شود به همین علت آن را در حالت دستی گذاشته و یا باز کردن روزنه ی دیافراگم و مقدار نور ورودی سوژه به طور واضح مشخص می گردد.

حالت دوم تنظیم دیافراگم، تغییر عمق میدان است. عمق میدان کم شود، تصویر تنها در فاصله محدودی شفاف شده و بقیه تصویر مات و غیر واضح شود. و با افزایش عمق میدان تصویر چه در پیش زمینه و چه در پشت زمینه شفاف و واضح است.

دیافراگم در دوربین مدار بسته

آموزش های مرتبط :

 

امتیاز بدهید
نویسنده مطلب
سیامک رشوند
سیامک رشوند

سیامک رشوند هستم فعال در حوزه نصب و تعمیر سیستم های حفاظتی و امنیتی مجتمع های مسکونی ، تجاری ،اداری و .... در این سایت در مورد نصب دوربین ها ، دزدگیرهای اماکن و منازل ، نصب اعلام حریق های متعارف و آدرس پذیر، نصب سانترال و کرکره برقی و حوزه های مرتبط دیگر مطلب می نویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه فن آموزان فیدار می‌باشد. (طرف قرارداد با خانه کارگر)
بستن X
تماس با فن آموزان تلگرام واتس آپ ایتا روبیکا بله