لنز اتوایریز دوربین مدار بسته (لنزهای قابل تنظیم اتوماتیک (AUTOIRIS))

لنز اتوایریز دوربین مدار بسته : لنزهایی که دریچه نور در آنها به طور خودکار اتوماتیک تنظیم می شود لنز اتوایریز نامیده می شوند. تنظیم دریچه نور در این لنزها، با توجه به مقدار نور محیط ، اتوماتیک انجام می گیرد. این لنزها دارای دو نوع دی سی درایو و ویدئو درایو هستند و هنگام بستن لنز روی دوربین باید کلید مربوط به آن را در پشت دوربین تنظیم کرد. لنزهای اتوایریز توسط کابل چهار سیمه لنز به محل اتصال مخصوصی که در پشت یا بغل دوربین وجود دارد وصل می شوند.لنز اتوایریز دوربین مدار بسته

ادامه مبحث لنز اتوایریز دوربین مدار بسته …

لنزهای سیاه قابل تنظیم توسط دستگاه این لنزها عموماً به لنزهای زوم معروف اند. در لنزهای زوم امکان تنظیم عدسی(زوم) توسط دستگاه کنترل کننده یا ضبط کننده یا رایانه وجود دارد و بعد از زوم کردن وضوح تصویر(فوکوس) اتوماتیک توسط خود لنز تنظیم می شود. در این لنزها امکان تنظیم دریچه نور نیز توسط دستگاه وجود دارد.

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

مقالات آموزش دوربین

Admin Fanamoozanمشاهده نوشته ها

من مهدی هستم و فارغ التحصیل رشته برق می باشم. حدود 10 سال بصورت عملی در حوزه برق و تاسیسات کار کرده ام و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده ام. مطالبی که منتشر میکنم تلفیقی از دانش و تجربه بنده در این زمینه می باشد. همچنین به مباحث تعمیرات موبایل، هوشمندسازی ساختمان، برق ساختمان و صنعتی و سیم پیچی موتور علاقمندم. امیدوارم از مطالب درج شده رضایت کافی را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *