دستمزد تعمیرکار لوازم خانگی چقدر است؟

دستمزد تعمیرکار لوازم خانگی چقدر است؟

کسب درآمد بالا و متناسب با نیازها یکی از اصلی ترین دغدغه های جوانان و نوجوانان است. مردم به دنبال شغلی هستند که بتوانند از آن درآمد خوبی کسب کنند. شغلی که ارزش سرمایه و وقتی که صرف آن می شود را داشته باشد و آینده ای روشن داشته باشد نه این که بعد از مدتی رونق خود را از دست بدهد و فرد به انتخاب شغلی دیگر وادار شود.

امروزه تحصیل در دانشگاه ها در اولویت دوم قرار گرفته اند و کسب مهارت های فنی به اولین اولویت بسیاری از افراد تبدیل شده است. بسیاری از مشاغل فنی نظیر تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات و نصب کولر های گازی، تعمیرات و نصب پکیج های دیواری، تعمیرات انواع موبایل و تبلت، تعمیرات بردهای الکترونیکی و غیره امروزه جزو مشاغل پردرآمد و پررونق در ایران به شمار می روند و به کسانی که به فعالیت در این زمینه ها علاقه مند هستند توصیه می شود که رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند، در آن زمینه آموزش ببینند و کار خود را شروع کنند.

همان طور که گفته شد شغل تعمیرات لوازم خانگی یکی از پررونق ترین مشاغل فنی در ایران است زیرا اکنون در خانه ها تعداد لوازم برقی کاربردی افزایش پیدا کرده است. در ادامه شغل تعمیرکار لوازم خانگی را از ابعاد مختلف بررسی می کنیم تا متوجه شوید که برای وارد شدن به این شغل چه باید کرد و پس از انتخاب این شغل در نهایت چقدر دستمزد و مزایا نصیبتان خواهد شد.

چگونه به عنوان تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی مشغول به کار شویم؟

برای این که بتوانید به عنوان تعمیرکار لوازم خانگی مشغول به کار شوید لازم نیست در رشته خاصی تحصیل کنید و مدرک دبیرستانی یا دانشگاهی خاصی دریافت کنید. فردی که به این شغل علاقه دارد می تواند پس از گرفتن دیپلم یا حتی قبل تر از آن دوره های تخصصی را بگذراند و مشغول به کار شود.

البته افرادی که در رشته های برق و الکترونیک تحصیل کرده اند به علت آشنا بودن با قطعات الکترونیکی و نحوه عملکرد آن ها راحت تر و سریع تر مباحث تدریس شده در دوره ها را یاد می گیرند. آموزشگاه های فنی بسیاری در سطح شهر وجود دارند اما شما باید در یک آموزشگاه معتبر که بتواند پس از اتمام دوره ها مدرک بین المللی فنی و حرفه ای را به شما اعطا کند و از بهترین و برجسته ترین اساتید برای تدریس مباحث بهره گیرد ثبت نام کنید.

دوره های تخصصی تعمیرات لوازم خانگی شامل کلاس های عملی و کلاس های تدریس مباحث به صورت تئوری می باشد اما از آن جا که در آموزش تعمیرات لوازم خانگی، مهارت عملی و تجربه حرف اول را می زند بیشتر کلاس های این دوره ها صرف تدریس عملی می شوند.

در طی دوره ها کارآموزان با تک تک قطعات الکترونیکی و نقش آن ها آشنا می شوند و یاد میگیرند که چگونه لوازم برقی مختلف را عیب یابی کنند. کارآموزان پس از تشخیص عیب دستگاه باید بتوانند آن را تعمیر کنند. از طرفی نحوه کار کردن با ابزارهای تخصصی مختلف به آن ها آموزش داده می شود تا بتوانند برای عیب یابی و تعمیر دستگاه های مختلف از ابزارهای لازم استفاده کنند.

در کلاس های آموزش تعمیرات لوازم خانگی به کارآموزان نحوه تعویض انواع قطعات الکترونیکی آموزش داده می شود و کارآموزان نحوه تشخیص قطعات اصل و کپی را نیز فرا می گیرند. به این ترتیب کارآموز بعد از اتمام دوره تخصصی تعمیرات لوازم خانگی و أخذ مدرک معتبر می تواند نسبت به باز کردن مغازه و فعالیت مستقل اقدام کند.

تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی

سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار چقدر است؟

به طور کلی شروع کارهای خدماتی نظیر مشاغل مربوط به تعمیرات به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد زیرا نیازی به خریدن اجناس مختلف برای فروش نیست و همین باعث کاهش یافتن میزان سرمایه لازم برای شروع به کار می شود.

در ابتدا برای ثبت نام در دوره تخصصی و تهیه ابزارآلات مورد نیاز باید چند میلیون کنار بگذارید. پس از آن برای این که مغازه ای داشته باشید تا مشتری ها به آن جا مراجعه کنند به مقداری سرمایه نیاز دارید.

اگر بخواهید مغازه را در محل پر رفت و آمد اجاره کنید باید بابت رهن و اجاره پول بیشتری پرداخت کنید اما برای شروع می توانید در یک محله معمولی مغازه بگیرید و بعدها که کسب و کارتان رونق بیشتری پیدا کرد مغازه خود را به مکانی شلوغ تر منتقل کنید.

شما به عنوان تعمیرکار می توانید به جای فعالیت مستقل و اجاره کردن مغازه برای شرکت های خدماتی و تعمیراتی کار کنید و به این صورت به صورت مهانه از آن ها حقوق و پورسانت دریافت کنید به این ترتیب دیگر به مقدار زیادی پول برای اجاره مغازه احتیاجی نخواهید داشت.

برای این که درآمد بیشتری داشته باشید باید برای کار خود تبلیغات انجام دهید. می توانید به صورت رایگان در سایت هایی نظیر دیوار آگهی ارائه خدمات قرار دهید اما اگر روش دیگری نظیر چاپ تراکت یا نصب تابلو را انتخاب کنید باید بابت تبلیغات نیز مبلغی را پرداخت کنید.

درآمد و دستمزد یک تعمیرکار لوازم خانگی چقدر است؟

تمامی خدماتی که توسط یک تعمیرکار لوازم خانگی به مشتریان ارائه می شوند دارای تعرفه های تعیین شده هستند و تعمیرکار نمی تواند بیشتر از آن مبلغی را دریافت کند. با توجه به این که تعمیرکار در ازای ارائه خدمات دستمزد می گیرد و برخلاف مشاغل مربوط به خرید و فروش کالا برای کسب درآمد هیچ هزینه ای نمی کند می توان گفت که این شغل درآمد خوب و راضی کننده ای دارد.

شما با انجام تبلیغات، افزایش سطح مهارت، به روز نگه داشتن سطح مهارت و دانش خود و عیب یابی و تعمیر لوازم خانگی در کمترین زمان ممکن می توانید به افزایش درآمد خود کمک کنید. لوازم خانگی کارهای داخل منزل را بسیار آسان کرده اند و افراد بدون وجود آن ها با مشکل مواجه می شوند به همین علت خواهان تعمیر هر چه سریعتر دستگاه خود هستند. به این ترتیب اگر به کار خود سرعت ببخشید و برای جلب رضایت مشتریان تعمیرات را به موقع و درست انجام دهید همواره در کار خود موفق خواهید بود و نظر مشتریان زیادی را به خود جلب خواهید کرد.

تعمیرکار لوازم خانگی

بازار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی چگونه است؟

در داخل منازل از لوازم برقی بسیار زیادی استفاده می شود که هر کدام ساختار متفاوت خود را دارند. یک فرد عادی که با قطعات الکترونیکی و نحوه عملکرد آن ها آشنا نیست هرگز نمی تواند به راحتی لوازم برقی را تعمیر کند. برخی از لوازم خانگی مانند جاروبرقی، مخلوط کن، آبمیوه گیری، سشوار و غیره لوازمی هستند که می توان برای تعمیر آن ها کمی صبر کرد و زندگی بدون استفاده از آن ها زیاد سخت نیست.

این در حالی است که بعضی از لوازم برقی نظیر یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی بسیار ضروری هستند و بدون وجود آن ها زندگی بسیار دشوار خواهد بود. همین مسئله باعث می شود که نیاز به تعمیرکاران ماهر همواره در جامعه وجود داشته باشد. با توجه به گسترده بودن دامنه لوازم برقی که در خانه استفاده می شوند می توان فهمید که شغل تعمیرات لوازم خانگی در تمام زمان ها رونق خود را از دست نمی دهد.

یکی دیگر از دلایل رونق بازار کار تعمیرات لوازم خانگی این است که در سال های اخیر با افزایش قیمت دلار قیمت لوازم خانگی به شدت افزایش یافته است. همین مسئله موجب شده است تا بیشتر مردم به انجام تعمیرات تمایل بیشتری داشته باشند زیرا از پس هزینه خرید یک دستگاه جدید بر نمی آیند. تعمیرکار هم باید با نهایت دقت کار خود را انجام دهد زیرا اگر به اشتباه مشکلی برای لوازم برقی ایجاد کند نه تنها به حل مشکل کمک نکرده است بلکه باعث ایجاد خرابی بیشتر و صرف هزینه بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان