کاربرد دوربین مدار بسته قسمت 2

بهره وری نیروی کار بزرگترین دغدغه ای است که امروزه تجارت و صنعت با آن مواجه است. سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته کمک می کنند تا حتی در هنگامی که شما ( به عنوان مدیر مجموعه ) در محل حضور ندارید، افراد بهترین رفتار کاری را از خود نشان دهند و همچنین به مدیران این امکان را می دهد تا عادات و رفتارهای کاری را به صورت دوره ای و در زمان های معین مشاهده و بررسی کنند .

کاهش مسئولیت و بدهی

شاید به مواردی برخورد کردهاید که کارگری خارج از کارگاه مصدوم شده است ولی این مصدومیت را به محل کار خود نسبت میدهد. بسیاری از این ادعاهای غیر واقعی علیه شرکت ها جهت ایجاد مسئولیت برای کارفرمایان و یا کسب غرامت از بیمه می باشد.

بدون داشتن شواهد کافی، ممکن است این شرکت ها محکوم به پرداخت هزینه های گزافی شوند. دوربین مدار بسته راهی مؤثر برای جلوگیری از این وقایع به شمار رفته و علیه چنین ادعاهایی مفید خواهد بود.

در برخی موارد کارکنان رخدادی را خارج از محدوده نظارت دوربین گزارش می کنند که در این خصوص توصیه می شود که علاوه بر دوربین هایی که به صورت آشکار نصب می شوند، برخی نیز به صورت ناپیدا و مخفی از دید افراد نصب شود تا افراد مکان امنی را جهت این ادعاها و یا انجام جرم پیدا نکنند و در هر نقطه قابل رؤیت باشند .

محافظت از اطلاعات

مراکز نظامی، مراکز تحقیقاتی و حتی فروشگاه های برندهای معروف لباس نگران دزدیده شدن اطلاعات و طرح های جدید خود توسط خرابکاران و یا رقبای خود می باشند. آنها حاضرند هزینه های بالایی را برای نگهداری و حفظ اسرار و اطلاعات خود بپردازند. دوربین هایی که با روش های مناسب و دقیق نصب شده باشند، می توانند دسترسی به اطلاعات و حتی قصد سرقت اطلاعات را کاهش دهند .

مدیریت از راه دور

سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته مجهز به نرم افزارهایی هستند که قادرند تأسیسات و اماکن متعددی را از یک نقطه زیر نظر داشته باشند. با به کارگیری این فن آوری، هزینه نیروی انسانی و بالاسری مربوطه جهت مدیریت بر این نقاط کاهش می یابد و امکان نظارت مدیران بر محیط کار ، علی رغم مشکلات و محدودیت های زمانی و مکانی ، فراهم می شود.

شناسایی بهتر مشتریان

بسیاری از مراکز تجاری کوچک، از سیستم نظارت تصویری به منظور شناخت علایق و منش مشتریان، بهینه سازی مسیرهای تردد در فروشگاه، تغییر مکان مناسب محصولات و اطمینان از رفتار صحیح مشتری استفاده می کنند.

ساده سازی عملیات

نظارت تصویری معمولاً در کارخانجات، اماکن تولیدی و اجرایی جهت مشاهده و نظارت تجهیزات و شناسایی سریع مشکلاتی که ممکن است باعث بروز توقف یا تأخیر در روند عادی تولید شود، به کار می رود. این فن آوری هم چنین جهت حصول اطمینان از تجهیز مناسب عوامل تولید در محیط کار به کار گرفته می شود .

معتبر ساختن هشدارها

صاحبان مشاغل و مدیران تمایل ندارند تا چندین ساعت از استراحت خود را وقف پاسخگویی به هشدارهای نابه جای محیط کار نمایند. به وسیله یک سیستم تصویری شبکه ای، امکان اعتبارسنجی این اخطارها فراهم می شود.

آرامش خاطر

مدیران مشاغل و صاحبان منازل در نهایت هر امر به دنبال آرامش خاطر هستند که در نتیجه محافظت از دارایی هایشان و تأمین محیط امن و مطمئن برای کارکنان ، دوستان و خانواده شان به دست می آید و این که در هنگام وقوع حوادث احتمالی قادر باشند تا فرد یا افراد متخلف و مقصر را به مراجع قضایی معرفی کنند. تحقق این امر تنها توسط یک سیستم نظارت تصویری میسر خواهد شد.

افزایش وجه و ایجاد اعتبار کاری

نصب یک سیستم دوربین مداربسته در محل کار و منزل چیزی است که در حال حاضر باعث افزایش اعتبار نزد اطرافیان، کارکنان و مشتریان خواهد داد.

دوره های پرطرفدار :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان