کاربردهای سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته

کاربردهای سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته

کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است، اما کاربردهای آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود، کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیس ، نظامی ، فضایی ، صنعتی ، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدئویی، و تصویربرداری نامحسوس ، امروزه دوربین های مداربسته تنها جهت ایجاد ترس و جلوگیری از سرقت به کار نمی رود ، ممکن است مدیری جهت افزایش بهره وری کارکنان خود و یا جهت کاهش مسئولیت و بدهی های ناشی از ادعاهای واهی کارگران اقدام به نصب این تجهیزات کند . در زیر به چند نمونه از کارکردهای دوربین مداربسته که توجیه سرمایه گذاری جهت نصب آن را به همراه دارد، بررسی می شود.

ایجاد ترس و بازدارندگی در مقابل وقوع جرایم مختلف

جلوگیری از سرقت و امکان ردیابی سارقان توسط دوربین

افزایش بهره وری نیروی کار با نظارت دوربین ها

کاهش مسئولیت و بدهی شرکت ها در مقابل ادعاهای دروغین

محافظت از اطلاعات و بالابردن امنیت

امکان مدیریت فضاها و تأسیسات مختلف از راه دور

شناسایی بهتر عادات مشتریان و بهینه سازی مسیرهای تردد در فروشگاه ها

شناسایی سریع مشکلات و ساده سازی عملیات بایل نظارت تصویری در کارخانجات

ایجاد آرامش خاطر

افزایش وجه کاری

قدرت بازدارندگی و ممانعت از بروز جرم

کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی، استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. به طور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خودپرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد.

یکی از مهم ترین مزایای نظارت تصویری، ترساندن مجرمین از انجام جرم است. نصب دوربین مداربسته به خودی خود باعث افزایش امنیت می شود حتی اگر به طور کامل نصب نشود ! در این خصوص کاربرد مترسک ها جهت ترساندن پرندگان ، ماکت ماشین های پلیسی و حتی دوربین های مداربسته غیر مجهز توسط پلیس در جاده ها جهت بازداشتن رانندگان از تخلفات رانندگی ، نمونه های خوبی از این اصل باشد. اگر دوربین ها در محل های مناسب نصب شده باشند، خلافکاران را بر آن خواهد داشت که محلی دیگری را که ضریب امنیتی پایین تری دارد، برای ارتکاب جرم انتخاب نماید .

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان