کاربرد سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته

کاربرد سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته

فناوری های نظارت تصویری امروز به صاحبان خانه اجازه می دهد تا از راه دور تصاویر را با استفاده از کامپیوتر و تلفن های هوشمند خود مشاهده کنند. نتیجه این امر مشاهده تصاویر در زمان واقعی و به صورت آنلاین از آنچه در خانه یا محل کار اتفاق می افتد است که می تواند آرامش ذهنی یا هوش عملی را برای افراد فراهم نماید.از دیدگاه امنیتی، این سیستم های نظارت تصویری این امکان را برای شما فراهم می کند تا در حالی که از محل مورد نظر دور هستید، خانه خود را کنترل کنید تا تهدیدات مختلف مانند ورود یک متجاوز بالقوه را شناسایی کنید. در ادامه به کاربرد دوربین مداربسته به طور کامل پرداخته شده است.

به عنوان مثال، می توانید سیستم امنیتی خود را پیکربندی کنید تا هر زمان فعالیتی شناسایی شد، هشدار را از طریق تلفن همراه خود دریافت کنید. برای دیدن واقعی بودن تهدید وارد سیستم شوید و تصاویر ویدیویی را ببینید و سپس به طور مناسب پاسخ دهید. به عنوان مثال، یک زنگ خطر فعال پنجره می تواند نتیجه ورود یک سارق یا ناشی از شاخه درخت باشد. حرکت مشکوک در خارج از ساختمان نیز می تواند یک متجاوز و سارق یا سگ همسایه باشد. مشاهده ویدئو در زمان واقعی به شما امکان می دهد بلافاصله از واقعی بودن یا زنگ هشدار کاذب مطلع شوید و می تواند به عنوان مدرکی در تحقیقات جنایی مورد استفاده قرار گیرد.

در حالی که این قابلیت به تنهایی بسیار ارزشمند است، مزایا و کاربردهای دوربین نظارت تصویری از راه دور بسیار بیشتر است. در بعضی موارد، این سیستم ها می توانند زندگی روزمره را دگرگون کنند زیرا شما همیشه به خانه خود متصل هستید.

کاربرد دوربین مدار بسته

معرفی کاربردهای سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای نظارت بر فضای عمومی

در سپتامبر 1968، اولیان، نیویورک اولین شهری در ایالات متحده بود كه در تلاش برای مقابله با جرم، دوربین های فیلمبرداری را در امتداد خیابان اصلی تجاری خود نصب كرد. این یک روش ارزان تر برای جلوگیری از جرم در مقایسه با افزایش اندازه ادارات پلیس بود.

در کانادا طی دهه 1980، نظارت تصویری دوربین مدار بسته از بخش تجاری خصوصی و استفاده تجاری از آن به برخی از فضاهای عمومی آغاز گردید. امروزه از سیستم های نظارت تصویری در اماکن عمومی مختلف استفاده می شود و این کار باعث شده تا آمار جرایم و سرقت ها در اماکن مختلف با کاهش بسیاری مواجه گردد. پلیس اقدام به نصب دوربین های مدار بسته در مکان هایی که احتمال سرقت در آنجا را می دهد مانند خیابان هایی که انواع مغازه های جواهر فروشی در آن قرار دارد، می نماید . بدین طریق موجب ایجاد امنیت در این محله ها می گردد.

نظارت بر دوربین مداربسته صنعتی

فرآیندهای صنعتی که تحت شرایط خطرناکی برای افراد برای فعالیت در آنها انجام می شود ، امروزه اغلب تحت نظارت دوربین مداربسته قرار دارند. این فعالیت ها عمدتا فرآیندهایی در صنایع شیمیایی ، فضای داخلی راکتورها یا تأسیسات تولید سوخت هسته ای می باشند.  دوربین های ویژه برای برخی از این اهداف شامل دوربین های اسکن خطی و دوربین های حرارتی هستند که به اپراتورها امکان اندازه گیری درجه حرارت فرآیندها را می دهند. با وجود این سیستم های نظارتی نیازی به وجود نیروی انسانی در این شرایط سخت نمی باشد و می توان با استفاده از دوربین به راحتی به نظارت این فرآیندها پرداخت.

نظارت بر دوربین مداربسته در ترافیک جاده ها

بسیاری از شهرها در کشورهای مختلف دارای دوربین بزرگراه ها و سیستم های کنترل ترافیک هستند که از دوربین مدار بسته برای تشخیص ازدحام و مشاهده حوادث استفاده می کنند. سایر دوربین های مداربسته ه ترافیکی به عنوان دوربین های اجرای ترافیک برای سرعت و پراش با مادون قرمز عمل می کنند. با استفاده از این دوربین ها می توان به راحتی از وجود ترافیک در جاده ها و همچنین تصادف هایی که به وقوع می پیوندند آگاهی یافت و اقدام به موقع را انجام داد.

ایمنی حمل و نقل با دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته ممکن است به اپراتور وسیله نقلیه یا قطار اجازه دهند تا قبل از بستن درب ها، مردم را از گر کردن در لا به لای در باز نگه دارند و همه افراد را در امنیت نگه دارد. همچنین دوربین مدار بسته در این سیستم ها باعث می شود تا بتوان از پشت سر وسیله نقلیه خود آگاهی یافته و برگشت خودرو را ایمن تر می نماید. امروزه در بسیاری از کشورها در اتوبوس ها، قطار، هواپیما و سایر سیستم های حمل و نقل از دوربین های مدار بسته استفاده می شود.

امنیت دوربین مداربسته در خرده فروشی ها

این موضوع به طور فزاینده ای موجب نگرانی صاحبان خرده فروشی قرار گرفته است و این افراد نگران سرقت های کلی و جزئی از مغازه های خود توسط سارقین می باشند. با دوربین مداربسته معمولی می توان هر عملی را در یک فروشگاه خرده فروشی ضبط کرد. دوربین مدار بسته به پیگیری اقدامات کارگران و کارمندان فروشگاه نیز کمک می کند، به ویژه هنگامی که این افراد مشغول معاملات مالی بوده و در حال انجام اموری مانند اصلاح یا لغو فروش، برداشت پول یا تغییر اطلاعات شخصی می باشند.

استفاده از دوربین مداربسته در مدارس

مدارس در بسیاری از کشورها برای نظارت بر بازدیدکنندگان، ردیابی رفتارهای غیرقابل قبول دانش آموزان و نگهداری سوابق شواهد در صورت وقوع جرم، از دوربین مدار بسته برای امنیت مدرسه استفاده می کنند. دوربین های مدار بسته معمولاً در راهروها، پارکینگ ها، دفاتر ورودی که دانش آموزان، کارمندان و والدین رفت و آمد می کنند قابل نصب می باشند. بدین طریق از بسیاری از جرایمی که ممکن است در مدارس اتفاق بیفتند جلوگیری می گردد.

دوربین مدار بسته در مکان های تفریحی و ورزشی

استفاده از دوربین مداربسته در مجتمع های ورزشی، مساجد، سایت های گردشگری و باشگاه ها  با افزایش درک مشتری مبنی بر اینکه مکان دارای امنیت بالاتر از حد متوسط ​​است و بنابراین امن تر است، در حال افزایش می باشد.پارکینگ ها، گاراژها، انبارها، سایت های ساختمانی، شرکت ها و نمایندگی ها همه به نظارت دوربین مداربسته نیاز دارند تا امنیت خود را افزایش دهند.

دوربین های مداربسته نصب شده در ورودی و خروجی به منطقه ای که وسایل نقلیه در آن رفت و آمد می کنند، یک سیستم امنیتی خوب است که باید در آن وجود داشته باشد زیرا همه وسایل نقلیه می توانند بیست و چهار ساعت در روز تحت نظارت و ضبط همه وسایل نقلیه از طریق پلاک خود باشند. علاوه بر این، امنیت کامل دوربین مداربسته محیطی با پوشش واضح سایت های ساختمانی، به کاهش نرخ سرقت کمک می کند. علاوه بر آن، یک سیستم امنیتی به روز شده برای نظارت بر امنیت بعد از ساعت ها، مانند یک سیستم امنیتی مداربسته تأیید شده که به طور کامل در یک مرکز نظارت به صورت 24/7 کنترل می شود، اطمینان می دهد که هیچ وسیله نقلیه یا افرادی نمی توانند در منطقه امن و خارج از آن حرکت کنند.

سیستم نظارت در دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته در مناطق پذیرایی

از آنجا که دعوت شدگان به مراسم های پذیرایی مختلف، به ویژه در مواردی که جلسات مهم و با حضور افراد سیاسی و و دیپلمات کشوری می باشد، امکان سوء استفاده از موقعیت و حمله مسلحانه می باشد، می توان دوربین های مدار بسته را در این مکان ها نصب کرد تا دید واضح از همه کسانی که در میز و پیشخوان ایستاده اند را نشان دهد. این کار نه تنها سابقه بصری افراد هنگام ورود را به شما می دهد بلکه به عنوان یک عامل بازدارنده در رفتارهای مجرمانه یا سوء استفاده عمل می کند.

نتیجه گیری

دوربین های مدار بسته امروزه به عنوان یک سیستم نظارتی و امنیتی مهم در تمام دنیا تلقی می شوند که از آنها در موارد مختلف استفاده می گردد و می تواند امنیت را تا حد زیادی در این مکان ها تامین نماید. در این مقاله ما به کاربرد سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته به طور کامل پرداختیم و در رابطه با اهدافی که از نصب دوربین های مدار بسته در مکان های مختلف دنبال می شود آشنا شدیم. نصب دوربین مدار بسته نیازمند تخصص بالایی بوده و باید حتما توسط فردی که در این کار مهارت بالایی دارد انجام گیرد.

آموزشگاه فن آموزان برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان