کابل شبکه برای دوربین مداربسته

در شبکه های محلی از کابل به عنوان محیط انتقال و به منظور ارسال اطلاعات استفاده می شود. از چندین نوع کابل در شبکه های محلی استفاده می شود. در برخی موارد ممکن است در یک شبکه تنها یک نوع کابل به کار رود و یا با توجه به شرایط موجود چندین نوع کابل به کار گرفته شود.

نوع کابل انتخاب شده برای یک شبکه به عوامل متفاوتی نظیر توپولوژی شبکه، پروتکل و اندازه شبکه بستگی خواهد داشت. آگاهی از مشخصه ها و ویژگی های متفاوت هر یک از کابل ها و تأثیر هر یک از آنها بر سایر ویژگی های شبکه، به منظور طراحی و پیاده سازی یک شبکه ی لازم است.

متداول ترین نوع کابلی که در انتقال اطلاعات استفاده می شود، کابل های به هم تابیده هستند. این نوع کابل ها دو رشته سیم به هم پیچیده دارند که هر دو نسبت به زمین دارای یک امپدانس یکسان هستند. بدین ترتیب امکان تأثیرپذیری این نوع کابل ها از کابل های مجاور و یا سایر منابع خارجی کاهش خواهد یافت.

کابل های به هم تابیده دارای دو مدل متفاوت روکش دار و بدون روکش هستند که نوع بدون روکش آنها متداول تر است و در اکثر شبکه های محلی استفاده می شود. کیفیت کابل های بدون روکش متغیر است و از کابل های معمولی استفاده شده برای تلفن تا کابل های با سرعت بالا را شامل می شود.

کابل دارای چهار زوج سیم بوده و درون یک روکش قرار می گیرند. هر زوج با تعداد مشخصی پیچ تابانده شده (در واحد اینچ) تا تأثیرپذیری آن از سایر زوج ها و یا سایر تجهیزات الکتریکی کاهش یابد

کابل شبکه

دوره های پرطرفدار :


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =