ویژگی های NVR

یکی از مزایای مهم سیستم های NVR را می توان مستقل بودن این سیستم ها به معنی بی نیازی به سیستم جانبی کامپیوتری و سرورها برشمرد که باعث پایداری سیستم و تضمین انجام وظایف در طولانی مدت می شود. سیستم های NVR با توجه به سیستم عامل لینوکس موجود در سیستم و امکان افزایش فضای ذخیره سازی اطلاعات، توانایی تهیه پشتیبان اطلاعاتی از تصاویر به صورت همزمان روی حافظه های نوری مانند CD یا DVD را دارند.

در عین حال با بهره گیری از جدیدترین روش های فشرده سازی تصویر حجم و زمان ضبط را افزایش می دهد و با انجام رمزگذاری خاص امنیت اطلاعات را حفظ می کند. لازم به ذکر است NVRها نیز همچون DVRها فاقد هارد دیسک است و به طور مجزا باید تامین شود.

NVRها قابلیت ذخیره سازی اطلاعات روی هارد دیسک های کامپیوتری را دارند و سیستم سخت افزاری آنها قابلیت افزایش ظرفیت تا بیش از چند ترابایت را ایجاد می کنند. وجود سیستم های نرم افزاری خاص روی این تجهیزات باعث هوشمند شدن آنها شده است به طوری که با شناسایی وقایع تعریف شده امکان انجام ضبط یا فعال کردن سیستم های ایمنی یا حتی کنترل درب ها و هشدارها را به دنبال داشته است.

معمولا NVRها دارای ورودی و خروجی های مختلفی مثل ورودی های تصویری به صورت آنالوگ، خروجی های تصویری آنالوگ و دیجیتال، درگاه های RS232/ 248/ DO/ DI و RJ45 شبکه برای ارتباط با شبکه ی داخلی و … هستند. راه حل های قابل استفاده در این سیستم ها نیز خیلی متنوع هستند.

دوره های پرطرفدار:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *