ورودی خروجی های هشدار (آلارم) در نصب دوربین مدار بسته

دوربین دام متحرک معمولاً دارای چهار ورودی هشدار است. این ورودی ها مستقیماً به صورت سوئیچ هایی می توانند باشند که در صورت بسته شدن آن ورودی هشدار فعال می شود. با فعال شدن هشدار دوربین می تواند به موقعیت هایی که از پیش تنظیم شده برود.

مثلاً اگر ورودی هشدار یک، به یک کنتاکت مگنت بالای درب وصل شود و پریست شماره یک روی درب ورودی تنظیم شده باشد هر بار که درب باز شود دوربین به طور خودکار سمت درب می رود و از آن تصویر می گیرد.

علاوه بر این می توان دوربین را طوری تنظیم کرد که با فعال شدن هشدار دوربین به مدت ۳۰ ثانیه مسیرهایی را که قبلاً به صورت دستی برای آن تعریف شده است، طی کند.

برای حفاظت بیشتر دوربین توصیه می شود که از یک برد واسطه ورودی و خروجی برای هشدارها استفاده کنید. در این شرایط در صورت افتادن ولتاژهای بالا و یا نویز بر روی سیم نویز وارد دوربین نمی شود و مدارات داخلی آن را مختل نمی کند.

آژیر و ورودی آلارم را می توان بر روی دستگاه DVR فعال نمود مثال عملی این نوع از فعال سازی آلارم در آموزش نصب دوربین مدار بسته بصورت کامل بیان می شود.

خروجی های هشدار

می توان از خروجی های هشدار جهت فرمان روشن و خاموش کردن دستگاه های مختلف مثل پروژکتورهای اطراف دوربین استفاده کرد. استفاده از این خروجی ها به صورت مستقیم امکان پذیر نیست. استفاده از یک برد واسطه ورودی و خروجی باعث می شود که مدارات داخلی دوربین صدمه نبیند و علاوه بر این امکان کنترل تجهیزات با ولتاژ بالا مثل برق شهر از طریق آن امکان پذیر شود.

برد واسطه دستگاهی است که دوربین را از ورودی و خروجی های هشدار ایزوله می کند و به این ترتیب در صورت بروز اشکال در مدارات ورودی و خروجی برد واسطه آسیب می بیند و خود دوربین محفوظ می ماند .

image

کابل کشی و ترمینال بندی

ابتدا تمامی سیم ها جهت نصب داخلی رابط سرسیم بندی می شوند

سر سیم باید داخل رابط قرار داده شود و از محکم شدن آن اطمینان حاصل کرد

محکم شدن سر سیم داخل رابط

جهت اطمینان از سفت شدن اتصال می توان سر سیم را با وسیلۀ مناسبی فشرد و محکم کرد

اطمینان از سفت شدن اتصال

حال رابط 22 پین را می توان به سادگی به دوربین متصل کرد

PICT0212

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت شرکت در نظرسنجی روی تصویر زیر کلیک کنید
نظر سنجی دوره -