نرم افزار MoBoTIX در نظارت تصویری تحت شبکه

نرم افزار MoBoTIX در نظارت تصویری تحت شبکه با این که برای مشاهده تک تک دوربین های مداربسته تحت شبکه نیازی به استفاده از نرم افزار نیست، اما برای دیدن تصاویر در کنار یکدیگر و در داخل یک پنجره استفاده از نرم افزار ضروری است. اغلب مارک های قدرتمند موجود در بازار نرم افزارهایی برای این منظور تولید کرده اند.

ولی آنها را رایگان در اختیار مصرف کنندگان قرار نمی دهند و در کنار هزینه خرید دوربین های مداربسته ، هزینه مجزایی برای نرم افزار می گیرند. قیمت نرم افزار بسته به تعداد دوربین هایی که می تواند پشتیبانی کند، متغیر است و با افزایش تعداد دوربین های مداربسته افزایش می یابد.

شرکت MOBOTX آلمان در این میان یک استثنا محسوب می شود. بدون خرید هیچ گونه محصولی از این شرکت، میتوان به طور مستقیم از سایت اینترنتی این شرکت ، نرم افزار حرفه ای آن را دانلود و استفاده کرد. جالب تر آن که این نرم افزار را به صورت خودکار شرکت MOBOTX به روزرسانی می کند و نسخه های جدید به نرم افزار فعلی افزوده می شوند.

همچنین می توان به این فهرست ویژگی های دیگری را نیز افزود. یعنی به جز این که این نرم افزار رایگان است، به روزرسان رایگان دارد و محدودیتی در تعداد دوربین های مداربسته به کار گرفته شده ندارد، از ویژگی های ارزشمند دیگری نیز بهره می برد .

Capture ویژگی های منحصر به فرد MOBOTIX

  • در سایر نرم افزارهای مدیریت تصاویر سیستم های حفاظتی، برای استفاده بهینه از نرم افزار باید از یک سخت افزار قوی نیز سود برد. اما MOBOTIX برای ارائه تصویر با رزولوشن بالا از یک کامپیوتر معمولی استفاده می کند.
  • نرم افزار مدیریت تصاویر MOBOTTX مارک های دیگر را نیز پشتیبانی می کند. یعنی می توان دوربین های مداربسته تحت شبکه مارک های دیگر را نیز در داخل همین نرم افزار و در کنار تصاویر دیگر مشاهده کرد .
  • منوهای این نرم افزار قابل مدیریت است و امکان حذف کردن بخشی از منوها برای ساده تر کردن نرم افزار و یا قفل کردن برخی دسترسی ها امکان پذیر است .
  • اغلب مارک های معتبر بازار جهت پیدا کردن دوربین های مداربسته داخل شبکه از یک نرم افزار مجزا استفاده می کنند ، اما MOBOTIX این امکان را می دهد که از داخل نرم افزار اصلی کلی دوربین های مداربسته موجود در شبکه را فهرست کرد و حتی تصاویر آنها را به صورت کوچک مشاهده کرد تا از محل نصب دوربین هنگام نام گذاری آنها اطمینان حاصل شود. شرکت MOBOTX برای استفاده از دوربین ها، دو نرم افزار را به بازار ارائه کرده است: یکی نسخه سبک تر آن که کار با آن بسیار ساده است، اما امکانات زیادی ندارد و MXEASY نامیده می شود و دیگری نسخه MXCC که خیلی حرفه ای تر است و امکانات بیشتری را در اختیار کاربر می گذارد.

نسخه MXEASy بیشتر برای اپراتورهای ساده یا نگهبان ها مناسب است، هر دو این نرم افزارها در سه نسخه مجزا برای سیستم عامل های مکینتاش ، ویندوز و لینوکس ارائه شده اند. برای دانلود این نرم افزارها می توان به بخش Support سایت MOBOTIX مراجعه کرد.

آموزش های مرتبط :


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =