رفع ایراد چکه کردن کولر گازی

رفع ایراد چکه کردن کولر گازی

                         کولزگازی

فهمیدن این که قسمت داخلی سیستم کولر گازی تهویه ی مطبوع شما چکه می کند، بسیار آزار دهنده است. اما خوشبختانه تعمیر دستگاه دارای چنین وضعیتی ساده است و شما با داشتن کمی دانش فنی درمورد کولر گازی می توانید از پس آن بربیایید.

به خواندن ادامه ی مطلب ادامه دهید تا یاد بگیرید چرا کولر گازی تهویه گر شما چکه می کند و راهنمای 8 مرحله ای تعمیر آن چیست؟

چرا از بخش داخلی گولر گازی تهویه گر هوا آب چکه می کند؟

دلایل کمی برای چکه کردن بخش داخلی کولر گازی وجود دارند. یکی از رایج ترین دلایل آن گرفتگی لوله ی تخلیه ی آب می باشد. لوله ی تخیله ی آب قطرات آب جاری شده را جمع آوری کرده و به بیرون از خانه انتقال می دهد. هنگامی که لوله ی تخلیه ی آب مسدود شود، قطرات جاری شده ی آب باز گشته و همراه با باد کولر گازی به روی زمین خانه پاشیده می شوند.

چگونه طی 8  مرحله ی ساده چکه کردن آب از بخش داخلی کولر گازی تهویه ی مطبوع را تعمیر کنیم؟

خوشبختانه، اگر لوله ی تخلیه ی آبتان دچار گرفتگی شده باشد، برای تعمیر آن راه ساده ای وجود دارد که نیازمند کمترین زمان و انرژی است.

ابزارها:

  • پیچ گوشتی چهار سو
  • نوار چسب عایق برق
  • سطل
  • دستگاه مکش دارای یک شلنگ متصل به آن

دستورالعمل ها

مرحله 1: کولر گازی خود را خاموش کنید.

پیش از آن که محل گرفتگی را شناسایی کنید از خاموش بودن کولر گازی اطمینان حاصل کنید.

مرحله 2: فیلتر ها را جدا کنید.

سپس، پَنل جلوی کولر را باز کرده و فیلتر ها را خارج کنید. اگر مشاهده می کنید که فیلتر ها کثیف هستند، اکنون زمان خوبی برای این است که با دستگاه مکش گرد و غبار بیش از حد آن را پاک کنید.

مرحله 3: پوشش پلاستیکی را جدا کنید.

با وجود اینکه کولر گازی های تهویه ی مطبوع از نظر ساخت و مدل با یکدیگر متفاوت هستند اما در پیشتر آن ها شما می توانید با باز کردن دو پیچ، پنل جلویی را به راحتی از کولر جدا کنید. معمولا برای باز کردن این پیچ ها از پیچ گوشتی چهارسو استفاده می شود. پوشش پلاستیکی ( پنل ) را جدا کرده و آن را در جایی ایمن کنار بگذارید.

مرحله 4: محل قرار گرفتن لوله تخلیه آب را بیابید.

در داخل دستگاه تهویه گر دو بست پلاستیکی وجود دارند که با فشار دادن آن ها می توانید بخش زیرین دستگاه را بلند کنید و به لوله ی تخلیه ی آب دسترسی پیدا کنید. لوله ی تخلیه ی آب بزرگترین لوله در میان دسته ای از لوله هاست که احتمالا با نوار عایق از بیرون محکم به همدیگر وصل شده اند. به طور کامل نوار چسب را باز کنید.

مرحله 5: یک سطل برداشته و آب لوله ها را تخلیه کنید.

بستی که لوله های زهکشی ( تخلیه ی آب ) را به هم متصل می کند را باز کنید، اما ابتدا باید سطلی برداشته و آب اضافی را خارج کنید. با نگه داشتن سطل در محل، اجازه دهید آب هر دو طرف لوله کاملا تخلیه شود.

مرحله 6: با دستگاه مکش گرد و غبار اضافی را بزدایید.

هنگامی که تخلیه ی لوله تمام شد، با شلنگ دستگاه مکش خود ذرات اضافی روی هم جمع شده ی درون لوله را پاک کنید. به دلیل آن که مواد مسدود کننده خیس هستند، در صورت امکان بهتر است از یک دستگاه مکش مخصوص رطوبت استفاده کنید. تا زمانی که انسداد کاملا از بین برود از دستگاه مکش برای تمیز کردن لوله استفاده کنید.

مرحله 7: دو باره لوله ها را به هم متصل کنید.

بست را دوباره بسته و لوله ها را با نوار چسب عایق برق به هم بچسبانید.

مرحله 8: تهویه مطبوع خود را جمع آوری کنید.

اکنون انسداد از بین رفته و لوله ی تخلیه ی آب شما مجدداً با چسب محکم شده است. حالا تنها کاری که باقی مانده است وصل کردن پوشش پلاستیکی و جمع آوری مجدد دستگاهتان است.

دوره های آموزش نصب کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز توسط اساتید برجسته و به نام این حوزه برگزار می گردد.

امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 2 =