معرفی انواع plc های زیمنس

معرفی انواع plc های زیمنس

یکی از معروفترین شرکت های سازنده plc شرکت آلمانی SIMENS AG می باشد. شرکت زیمنس محصولات متنوعی در زمینه برق و الکترونیک تولید می کند که محصولات اتوماسیون این شرکت همانند انواع درایوها، PLC، MINI PLC، HMI و…  در زیر مجموعه SIMATIC  معرفی می شوند. همچنین دوره آموزش plc زیمنس نیز در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود.

معرفی انواع SIMENS PLC

Step5 PLC

جزو اولین PLC های ساخت زیمنس بوده و به صورت ماژولار و کامپکت عرضه شده است. امروزه این PLC ها توسط زیمنس تولید و پشتیبانی نمی شود.

معرفی انواع plc های زیمنس

S7 200 PLC

اولین سری از PLC های مدل S7 می باشد، این PLC توسط نرم افزار Micro Win برنامه نویسی می شود و از سال 2007 به بعد دیگر تولید نشده است. این PLC برای استفاده در فرآیند صنعتی کوچک و متوسط طراحی شده است که قابلیت های کنترلی پیچیده ای ندارد اما با قیمت مناسب گزینه مناسبی برای بخش هایی از صنایع تولید و بسته بندی می باشد.

پی ال سی 200

S7 1200 PLC

این سری از PLC ها به عنوان جایگزین مناسب برای PLC های سری S7200 و با هدف کاربرد در فرآیندهای صنعتی کوچک و متوسط در سال 2008 تولید شد. از امکانات ویژه این PLC ها سادگی ارتباط و برنامه نویسی پنل های نمایشی اپراتوری (HMI) و قیمت مناسب آن می باشد.

پی ال سی 1200

S7 300/400 PLC

این سری از PLC ها به منظور کنترل پروسه های صنعتی متوسط و بزرگ طراحی شده است که دارای امکانات ویژه و به مراتب کامل تر نسبت به دیگر کنترل کننده های زیمنس می باشد. کارآمدترین و به نوعی قوی ترین PLC های زیمنس، سری S7 400 هستند. در هر دو گروه با افزایش شماره  CPU قابلیت ها نیز افزایش می یابد به عنوان مثال سرعت پردازش اطلاعات و قابلیت های مختلف CPU S7-317 به مراتب از CPU S7-312 بالاتر می باشد.

پی ال سی 300 و 400

S7 1500 PLC

جدیدترین محصولات مجموعه STEP7 زیمس می باشد که به منظور کنترل پروسه های صنعتی با پیچیدگی و امکانات بیشتر از S7 300 طراحی شده است. بارزترین ویژگی این مجموعه نسبت به مدل قبلی، صفحه نمایش روی ماژول می باشد که به منظور نمایش آلارم و اطلاعات تخصصی بر روی آن تعبیه شده است که بعد از LOGO بر روی هیچ یک از مجموعه PLC ها قرار نداشت.

پی ال سی 1500

Mini PLC LOGO

رله قابل برنامه ریزی (PLR) و یا به نوعی MINIPLC شرکت زیمنس LOGO می باشد که به نوعی معروف ترین PLC در صنایع داخلی کشور ما نیز می باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان