مشخصه های مهم دوربین های مدار بسته تحت شبکه (2)

دوربین های مداربسته آنالوگ و شبکه شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و تفاوت اصلی آنها در عدم تبدیل خروجی دیجیتال به آنالوگ جهت انتقال تصویر در دوربین های مداربسته شبکه است و سیگنال خروجی به صورت دیجیتال منتقل می شود که این امر مزایای قابل توجهی را برای این سیستم ایجاد کرده است. در این بخش، سعی خواهد شد برخی از این مشخصه های خاص دوربین های مدار بسته تحت شبکه شرح داده شود.

تغذیه از طریق کابل شبکه POE

تامین توان الکتریکی با کابلی مستقل در طراحی و نصب سیستم های آنالوگ همواره عاملی هزینه بر و دست و پا گیر بوده است. در دوربین های مداربسته شبکه با به کارگیری استاندارد IEEE 802.3af که HiPoE نیز نامیده می شود، این قابلیت ایجاد شده است که دیگر نیازی به کابل کشی مجزا برای تغذیه دوربین مداربسته نیست و کابل شبکه تامین برق دوربین مداربسته را نیز به عهده دارد.

البته امکان به کارگیری این تکنولوژی در دوربین های مداربسته آنالوگ وجود ندارد. این تکنولوژی در خصوص سایر تجهیزات شبکه همچون سوئیچ ها نیز ایجاد شده که منجر به مزیتی بالاتر شده است. تامین توان وقفه ناپذیر و متمرکز برای تمامی تجهیزات شبکه از اتاق سرور مرکزی، مزیت قابل توجهی است که POE به سیستم نظارت شبکه ای داده است.

به نحوی که در حالت قطع برق نیز تمامی تجهیزات برق دار بوده و می توانند به عملیات خود ادامه دهند. تامین توان وقفه ناپذیر جهت تجهیزات پراکنده بسیار مشکل و هزینه بر و گاهی ناممکن است.

این تکنولوژی با کاهش قابل توجه در هزینه و زمان کابل کشی تاثیر به سزایی در سهولت فرآیند نصب ایجاد کرده است. در این تکنولوژی تغذیه گرم کن و فن دوربین مداربسته نیز از طریق کابل شبکه انجام خواهد شد. د

قابلیت PTZ دوربین های مداربسته نیز مانند سایر مصارف الکتریکی از این طریق قابل تامین است که در نتیجه موجب صرفه جویی بیشتر در زمان و هزینه کابل کشی در این خصوص خواهد شد. در شبکه های بی سیم که هزینه کابل و کابل کشی به صفر می رسد، این کاهش هزینه ها نمود بیشتری پیدا می کند

مطالب مرتبط

دوره های پرطرفدار:


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان