مشخصه های اصلی حسگر دوربین مداربسته

شرکت ها و فروشندگان، دائماً با ارائه دوربین هایی با مگاپیکسل بالاتر ، بر جنگ مگا پیکسل دامن می زنند و از این راه برای محصولات خود تبلیغ می کنند. آنها برای داشتن دوربین های مداربسته کوچکتر با وضوح تصویر بالا، سعی دارند تا حد ممکن تعداد بسیار زیادی پیکسل ریز را در حسگری کوچک فشرده کنند.

اما واقعیت این است که مگاپیکسل بالاتر ، فقط به معنای این است که تصویر اصلی، تعداد اجزاء کوچک تر بیشتری دارد و میتوان آن را بزرگتر ذخیره یا مانیتور کرد. همچنین ، اگر حسگر دوربین مداربسته کوچک باشد و پیکسل های آن بیشتر، معمولاً  حساسیت و دقت پیکسل ها کمتر است و تصویر نهایی جزئیات واضح نخواهد داشت.

از  ویژگی های  یک دوربین مداربسته با کیفیت، ایجاد تعادل مناسب بین اندازه حسگر تعداد پیکسل ها، حساسیت و دقت آنها ، و همچنین لنز مناسب است. اگر دوربین مداربسته از همه این جهات عالی باشد، احتمالاً قیمت آن نسبتاً گران خواهد بود.

پس باید به دنبال یک « تعادل » خوب بین همه این عوامل بود که در ادامه شرح داده خواهد شد. یک کاربر عادی، کمتر نیازی به بیش از ۱۲ میلیون پیکسل پیدا خواهد کرد. در شرایط مناسب، یک عکس ۱۲ میلیون پیکسل را می توان حتی تا اندازه ۴۵×۳۰ سانتی متر چاپ نمود، بدون این که کیفیت آن افت خاصی داشته باشد، در صورتی که تمرکز روی ویژگی های دیگر دوربین مداربسته، مانند قدرت لنز، دیافراگم لنز، سرعت کار کرد و موارد دیگر می تواند مفیدتر باشد .

مشخصه های اصلی حسگر دوربین مداربسته

دوره های پرطرفدار:


امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت شرکت در نظرسنجی روی تصویر زیر کلیک کنید
نظر سنجی دوره -