مراحل نصب و راه اندازی یک DVR برای نمونه

در این بخش جهت آشنایی خوانندگان با اصطلاحات ، قابلیت ها و نحوه عملکرد DVR ها به تشریح یک مدل DVR ساخت شرکت (Panasonic ) خواهیم پرداخت که کمک شایانی در فهم آخرین فن آوری های به کار رفته در این خصوص خواهد بود .

این DVR ۱۶ کاناله است و در نتیجه قابلیت ضبط و کنترل ۱۶ عدد دوربین آنالوگ با استفاده از کابل کواکسیال و رابط های BNC را داراست. یعنی ۱۶ کانال با ورودی BNC دارد که می توانند به ۱۶ دوربین آنالوگ متصل شوند از این ورودی ها جهت کنترل دوربین های مداربسته PTZ نیز می توان استفاده کرد. همچنین تشریح کاملی از تمامی قسمت های DVR در آموزش نصب دوربین مدار بسته بصورت عملی ارائه می گردد

دی-وی-آر-16-کاناله-پاناسونیک-مدل-WJ-HD716

در این DVR جهت فشرده سازی تصاویر از استاندارد 264.H استفاده شده است. این DVR با قابلیت پخش تصاویر بر روی چند نمایشگر با وضوح بالا و چند کاره، از خروجی Dual HDMI استفاده می کند. این خروجی ها با سرعت بیش از 800 / 960 فریم بر ثانیه روی دو نمایشگر به حالت SPLIT قابل نمایش هستند. جهت کنترل DVR از چهار تجهیز می توان استفاده کرد:

  • دکمه های روی پانل اصلی
  • موس
  • جستجوگر GUI
  • کنترل کننده

کنترل کننده امکان کنترلی سریع و پایدار را با استفاده از JOYSTEAK و JOG/SHUTTLE برای دوربین فراهم می سازد.

امکان اتصال هشت Client با قابلیت کنترلی نرم افزاری از طریق شبکه وجود دارد. با به کارگیری 264.H حجم اطلاعات انتقالی از طریق شبکه کاهش یافته است .

قابلیت تنظیم آسان پارامترها با استفاده از موسی GUI از قابلیت های این DVR است. امکان نسخه برداری از اطلاعات ضبط شده بر روی DVR از طریق کارت SD و همچنین DVD وجود دارد .

با به کارگیری نسخه پیشرفت های از 264.H می توان به پخش مستقیم تصاویر با کیفیت بالا با سایز کوچک تر اطلاعات پرداخت. همان طور که مشخص است ، تصویر سمت چپ به رغم به کارگیری حجم اطلاعات بیش تر، تصویر غیر واضحی از نقاط مشخص شده ارائه کرده است، در صورتی که در تصویر سمت راست با به کارگیری این استاندارد ، با حجم اطلاعات تقریباً یک سوم ، کیفیت بالاتری دارد .

lens_camera_format(1)

این DVR قابلیت ضبط با سرعت بالای ۴۸۰ تصویر در ثانیه برای مجموع ۱۶ دوربین را داراست که این سرعت این امکان را برای DVR فراهم می سازد تا تمامی لحظات حساس را حفظ کند و با حرکتی کاملاً طبیعی آن را نشان دهد

افزایش تعداد فریم های قابل نمایش در هر ثانیه  ضبط تصاویر با حجم پایین و در نتیجه افزایش مدت زمان ضبط تصاویر از مشخصه های این نوع DVR است  مقایسه ای در این خصوص بین سه نوع DVR ساخت این شرکت به عمل آمده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان