قوانین ویژه در کار نصب دوربین مداربسته

در بعضی مکان های اشغال شده، در هنگام هرگونه کار نصب باید از قوانین ویژه ای پیوری شود. برای مثال:

  • بررسی ها و آموزش های ایمنی: برای کار با بعضی از وسایل مخصوصاً نوع شیمیایی آن، نیاز است تمامی کارکنانی که در محل هستند قبل از شروع کار در یک دوره ی آموزش ایمنی شرکت کنند و نیاز به بررسی جعبه ابزارها در ورود و خروج دارند تا اطمینان حاصل شود که آیتم های ممنوعه در ساختمان جا نمانده اند. این دوره ها ممکن است در هر روز یک ساعت یا بیش تر زمان ببرد و باید این ساعات اضافه در تخمین لحاظ شود.
  • الزامات خاص نصب: در بعضی مکان ها اجازه هرگونه کابل کشی در فضای ازاد داده نمی ود و باید تمامی کابل ها در داخل کانال نصب شوند. بسیاری از پیمانکاران پروژه های دوربین مدار بسته تنها با مقادیر ولتاژ کم کار می کنند و استخدام یک پیمانکار الکتریکی در این مورد توصیه می شود.
  • کنترل آلودگی: بعضی بیمارستان ها اجبار می کنند که نباید بیش تر از یک یا دو عدد کاشی سقف در یک زمان باز شود و نوع خاصی ابزار برای گرفتن هرگونه گرد و غبار مورد استفاده قرار گیرد. این ابزار ممکن است هزینه بر باشند و زمان کابل کشی را بسیار افزایش دهد. اگر هر کدام از این موارد در تخمین به حساب نیاید، می تواند منجر به هزینه های زیادی شود و در نتیجه باید از کاربر نهایی درخصوص وجود هرگونه قانون خاصی سوال شود.

مقررات محلی در نصب دوربین مداربسته

مقررات محلی در آموزش نصب دوربین مدار بسته در بسیاری محل ها، کابل کشی کابل های با ولتاژ کم نیازی به مجوز نصب ندارند و نسبت به سایر پروژه های الکتریکی کم تر به وسیله قوانین رسمی کنترل می شوند و از آنجایی که سیستم های امنیتی، یک سیستم تأمین ایمنی برای زندگی نیست، نیازی به ارائه به مراجع محلی برای تصویب ندارد. ولی ممکن است در برخی نواحی قوانین سخت گیرانه تر باشد و باید قبل از اتمام هر تخمینی، با قوانین محلی آشنا شد.

آموزش های مرتبط :

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.