ضبط دیجیتال تصاویر دوربین های مداربسته

ضبط دیجیتال تصاویر دوربین های مداربسته

در ضبط دیجیتال، هر تصویر به تعدادی از پیکسل ها یا نقاط تقسیم می شود. برای هر یک از این پیکسل ها مبدل آنالوگ به دیجیتال خصوصیات مختلف آن پیکسل مثل رنگ و روشنایی را به اعداد دیجیتال تبدیل می کند و مجموع اطلاعات این پیکسل ها با هم یک تصویر و مجموع تصاویر با هم و به ترتیب یک تصویر متحرک را تشکیل می دهند.

اطلاعات دیجیتال مربوط به هر پیکسل می تواند بر روی یک حافظه ی دیجیتال ضبط شود. یک تصویر عادی از یک دوربین مداربسته سیاه و سفید می تواند 450 کیلوبایت فضا را اشغال کند و در یک تصویر رنگی این ظرفیت به 650 کیلوبایت می رسد. در نتیجه باید به دنبال راهی برای کاهش ظرفیت تصاویر بود. چنین ضرورتی به ایجاد روش های مختلف فشرده سازی تصاویر انجامید که در فضل شش شرح داده شد.

یک فریم تصویر دارای حجم زیادی از اطلاعات زائد است. در سیستم های آنالوگ تصویر با تمامی اطلاعات آن به صورت ساده ای ضبط می شود، اما در یک سیستم دیجیتال این کار ظرفیت زیادی را اشغال خواهد کرد.

پس باید اطلاعات زائد را از هر فریم جدا کرد. جدا کردن تغییر محسوسی در کیفیت تصویر ضبط شده ایجاد نخواهد کرد، اما ظرفیت آن را به شدت کاهش خواهد داد. بیشتر روش های فشرده سازی تصاویر دارای محدودیت هستند و در صورت فشرده کردن تصویر بیش از آن کیفیت تصویر به شدت کاهش خواهد یافت. به نقطه ای که پس از آن کیفیت تصویر به شدت افت می کند، به نقطه Knee معروف است.

آموزش های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام به پشتیبان