بهبود کیفی تصاویر در دوربین مداربسته(4)

در این روش نورهای محدود موجود در محیط (ستاره ها، ماه و یا مادون قرمز) را لنز شیئی که یک لنز معمولی است جمع آوری کرده و به استوانه کاتدی تقویت تصویر می فرستد. فوتون های نور در هنگام ورود به این استوانه به الکترون تبدیل می شوند. در طول این استوانه الکترون ها به واسطۀ فرآیندهای الکتریکی و شیمیایی از نظر تعداد تقویت می شوند.

این الکترون ها مضاعف شده به سمت صفحۀ فسفری که الکترون ها را دوباره به نور مرئی تبدیل می کند پرتاب شده و تصویر تولید شده به وسیلۀ این صفحه در لنز چشمی قابل مشاهده است. این تصویر بازسازی شده به صورت اشباع با رنگ سبز دیده می شود.
در اینجا به معرفی یک دوربین مداربسته دید در شب غیر فعال ساخت شرکت Axis می پردازیم که از فن آوری خاصی استفاده می کند که به نوریاب مشهور شده است.

نوریاب ها

فن آوری نوریاب نتیجۀ انتخاب دقیق حسگر و لنز مناسب است که با جزئیات اطلاعات تصویری حاصل از ترکیب حسگر و لنز همراه خواهد بود. تلفیقی از این عوامل (حسگر و لنز) با توسعۀ تراشه و دانش پردازش تصویر، دوربین های مداربسته تحت شبکه ای را که ترکیب کننده این فن آوری با عملکرد فوق العاده است، فراهم می آورد.

پیشینه نوریاب

فن آوری نوریاب ترکیب کننده حسگر CMOS و حساسیت استثنایی نسبت به نور است. با این حال فن آوری نوریاب خیلی بیش تر از یک سنسور تنهاست، چرا که پردازش تصویر اثبات شده، مجموعه نرم افزارهای حرفه ای تنظیم کنندۀ میزان فیلترینگ و وضوح بالا مورد استفاده قرار می گیرند تا بهترین کیفیت تصویر ممکن ارائه شود. عملکرد فوق العاده در نور اندک نتیجۀ تصمیمات صحیح علاوه بر ترکیب لنز و حسگر، با پردازش تصویر دقیقاً هماهنگ شده است.

در مقایسه با هر دوربین مداربسته آنالوگ، فن آوری نوریاب وضوح بهتر و تطابق بیش تری با رنگ های واقعی به خصوص در شرایط نور کم فراهم می آورد. کاهش نویز در فن آوری نوریاب، در مقایسه با هر دوربین مداربسته آنالوگ در بازار در سطح وسیعی بهبود یافته است که در ترکیب با حساسیت نوری حسگر، کیفیت تصویر فوق العاده ای را ارائه می دهد. همچنین از آن جا که دوربین هایی مداربسته که فن آوری نوریاب را تلفیق می کنند، دیجیتال هستند، طیف گسترده ای از امکانات از جمله استفاده از حسگر اسکن پیشرفته، تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر و سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته در دسترس خواهد بود.

از مزایای فن آوری نوریاب، حساسیت بالا نسبت به نور، کیفیت عالی تصویر و نویز کم و جزئیات غنی و تولید رنگ بهتر در نور اندک است.

مطالب مرتبط

دوره های پرطرفدار :


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان