روش انتقال دوربین مدار بسته HD-SI چگونه است؟

روش انتقال HD-SI و استانداردهای محوطه

دوربین های مداربسته HD و دوربین های مداربسته تحت شبکه تکنولوژی جدیدی در سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته می باشند. تغییرات و پیشرفت های زیادی در سیستم مداربسته هم در کیفیت تصاویر و هم در تمامی جوانب مرتبط رخ داده است تا بتواند پاسخگوی نیاز جدید بازار سیستم های مداربسته باشد. در این میان دوربین های مداربسته تحت شبکه راه کاری مناسب در جوابگویی به این نیازها (به خصوص ضبط و ارسال تصاویر با کیفیت بالا) است، ولی تغییر سیستم های مداربسته قدیمی به سیستم های تحت شبکه ی جدید نیازمند صرف هزینه ی زیاد و همچنین تعویض کل زیرساخت سیستم های مداربسته قدیمی بود. روش انتقال HD-SDI راهکاری است که در راستای حل این مشکل ارائه شده است که از مهم ترین مزایای این روش استفاده از کابل های کواکسیال نصب شده در سیستم مداربسته قدیمی است.

انتقاااال

HD-SDI که با نام استاندارد SMPTE 292M نیز شناخته می شود، استاندارد ارتباطی است که اجازه ی انتقال تصاویر با کیفیت HD را از طریق کابل کواکسیال با سرعتی در حدود 485/1 گیگابیت بر ثانیه می دهد. این بدان معناست که تصاویر با کیفیت HD می توانند با استفاده از کابل های نصب شده در سیستم های مداربسته موجود انتقال یابند و تنها با تعویض دوربین و DVRهای موجود با دوربین هایی با خروجی HD-SDI و DVRهایی که قابلیت ضبط این تصاویر را دارند، می توان به سیستم مداربسته ای با کیفیت تصاویر بسیار بالا دست یافت.

تکرار کننده ی تجهیزی است که قابلیت ارسال تصاویر تا 100 متر را در سیستم HD-SDI فراهم می سازد.

دیاگرام انتقال تصویر یک دوربین با کیفیت HD از طریق کابل کواکسیال با مدبل HD-SDI تا 100 متر با Repeater که نحوه ی افزایش قابلیت ارسال تصاویر52 تا 100 متر و با به کارگیری تکرارکننده نمایش داده شده است.

انتقال

در آینده ای نزدیک علاوه بر تصاویر HD، صدا، سیگنال های کنترلی و تغذیه ی دوربین های مداربسته نیز از طریق کابل کواکسیال قابل انتقال خواهند بود. تفاوت های انتقال تصویر به روش جدید و روش سیستم های مداربسته فعلی در جدول  نمایش داده شده است. همان گونه که در جدول نیز مشاهده می شود، در هر دو روش اول از کابل کواکسیال استفاده می شود، اما تفاوت موجود در انتقال تصاویر به صورت دیجیتال یا آنالوگ، تفاوت در مسافت و فرکانس است.

جدول زیر مقایسه ی روش های مختلف ارسال تصاویر

Technology Comparison
HD-IP
HD Network & IP
HD-SDL
HD Over Coax
CCTV-700
High Resolut

on

641616Maximum Cameras
HD 1080pHD 1080p700TV LinesMaximum Camera Resolution
HD 1080pHD 1080pFull D1Maximum Recording Resolution
Cat 5 & 6CoaxCoaxCable Type
MediumLowLowInstallation Difficulty
MediumLowLowTechnical Difficulty
HighMediumLowCost
YesNoNoWireless Options

مطالب مرتبط

آموزش های مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیام به پشتیبان
۵۰ درصد تخفیف دوره های آخر سال به مناسبت روز مادر مشاهده تخفیف دوره ها