راه اندازی و انتقال تصویر برای دوربین های مداربسته آنالوگ

جهت ارتباط با نصب دوربین مدار بسته آنالوگ، باید با دستگاه DVR ارتباط برقرار کرد. برای این منظور از قسمت Port forwarding مودم استفاده می شود، در این روش به مودم آدرس اینترنتی DVR داده می شود تا تمام بسته های درخواست صفحه وب را به دستگاه DVR انتقال دهد.

مثال:  برای مانیتورینگ در شبکه داخلی:

IP DVR: 192.168.1.2

IP PC:192.168.1.1

برای مانیتورینگ روی اینترنت:

DVR:192.168.1.3

PC:192.168.1.2

MODEM:192.168.1.1

مرحله بعد، آماده کردن مرورگر برای این کار است. اکثر DVR ها فقط با نرم افزار اینترنت IE تحت وب قابل مشاهده هستند ( برای مشاهده تصاویر نیاز به ActiveX است که با IE سازگارتر است) و برای این منظور باید وارد تنظیمات اینترنت IE شده ، Tools و بعد Internet option به قیمت Internet option و سپس از قسمت Security عمل کرد .

در اولین باری که IP valid را ( همراه با درگاه به طور مثال (19.11.51.166:8080) در مرورگر وارد شود یک نوار زرد رنگ بر بالای صفحه نمایان خواهد شد که با کلیک کردن بر روی آن گزینه هایی نمایان می شود. از بین آنها گزینه Install انتخاب شده تا کامپوننت مورد نظر بر روی مرورگر نصب شود ( البته این امر ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد ). حال سیستم آماده دریافت تصاویر از DVR می باشد و می توان از هر نقطه ای تصاویر را مشاهده کرد ( البته با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور که بر روی DVR تنظیم شده است).

برای راحتی کار بهتر است آدرس IP جهت مانیتورینگ دوربین های مداربسته در Trusted Sites قرار داده شود. مرورگر این قسمت را برای سایت هایی که از نظر کاربر مطمئن تشخیص داده شده که محتوای آنها به کامپیوتر یا اطلاعات درون آن ضربه نمی زند ، در نظر گرفته است. آدرس در مسیر زیر به لیست آدرس های Template امنیتی مرورگر اضافه می شود:

Tools à Internet Options à Security  àTrused Sites à Sites à Advanced

در قسمت Addthis website to the zone. آدرس IP وارد شده و سپس Add می شود تا آدرس یاد شده به لیست Web Sites اضافه شود ، سپس OK می شود. اگر علاقمند به دوربین های مدار بسته هستید می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته ثبت نام نمایید.

مطالب مرتبط


پاپ آپ نصب دوربین